Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KÇÖ alan firmaların Temmuz ayı için İŞKUR a evrak yollaması gerekiyor

Müdavim Üye
    hakikaten şaka gibi
    az önce bir başka mükellefe de bu geldi.

geçen hafta iptal dilekçesi göndermiştik İŞKUR a
    şimdi bunu yollamışlar.

iptal dilekçesi yetmiyor, "oran excel" i 0/45 yazıp göndermemiz gerekiyormuş

sinirden gülmeye başladım artık

Üye
    Şubeye göre, hatta memura göre değişiyor sanırım işleyiş. İzmir İŞKUR şubelerinden bize bu tarz herhangi bir dönüş olmadı.

Bahsedildiği gibi İŞKUR e-Şube üzerinden kontrol ettiğimde çoğu mükellefe yeniden 1 aylık tanımlama yapıldığını gördüm. Aynı şubeye bağlı bir mükellef için tanımlama yapılmışken, bir diğer mükellef için yapılmamış mesela. Bu oran excel doldurun, bize gönderin mevzusu bu yüzden memur bazında değişiklik gösterebiliyor, sanırım kendi yapması gereken işi bize yaptırmaya çalışanlar var.

İptal edilecekler için burda yazılanlara göre biz yine de iptal dilekçelerimizi yolladık. Tanımlaması İŞKUR tarafından yapılan ve KÇÖ'den 1 ay daha yararlanmaya devam edecekler için de; ilk başvuruya göre bir değişiklik olmayanlar için herhangi bir oran excel doldurup göndermeyeceğim.

Not: Aynı şekilde Nisan ayında KÇÖ ilk başvuruları yapılırken de bu şekilde bir işleyiş vardı. Bazı şubeler başvurulara geri dönüş yaparak, bizden excel doldurup göndermemizi talep etti. Bazı şubelerden maile geri dönüş olmadı, herhangi bir excel talebi de olmadı fakat başvurular onaylandı, excel tablolarını kendileri doldurdu.
    Konu sculfaci tarafından (08.Temmuz.2020 Saat 17:39 ) değiştirilmiştir.

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı Turgay Dülger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    BU işe SMMM niz karar versin onun bilgisi dışında umarım bordro yapmıyorsunuz hassas bir konu kendisi ne diyor bu işe

Alıntı DUMANLI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BU işe SMMM niz karar versin onun bilgisi dışında umarım bordro yapmıyorsunuz hassas bir konu kendisi ne diyor bu işe
    Kendisine sormadan işlem mi yapılır. Tabiki soruyorum. İş kurdan aradılar 1 ay uzatma var teyit amaçlı arıyoruz. aynı şartlarda devam ediyormusunuz dediler. Kendisi evet devam ediyoruz dedi.

Kıdemli Üye
    Arkadaşar haziran ayı için 22.06.2020 biten kçö için 8 günlük nakit ücretsiz izin girişi yaptık kçö+nüd olan sgklar kodunu ne göstermemiz gerekiyor acaba 29-27 mi olmalı?teşekkür ederim
    Seydihan Deniz DİNÇ..

Kıdemli Üye
    Alıntı SEYDİHAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşar haziran ayı için 22.06.2020 biten kçö için 8 günlük nakit ücretsiz izin girişi yaptık kçö+nüd olan sgklar kodunu ne göstermemiz gerekiyor acaba 29-27 mi olmalı?teşekkür ederim
    Ücret yattı mı peki ? Mayıs ayında KÇÖ biten işçiye haziran ayında nakti ücret desteği başvurusunda bulunduk ve ücret yatmamış. İşçi 170 i aradığında diğer aylarda KÇÖ yattığı için sisteme not düşüldüğü ve nakti ücret desteği alamayacağı söylenmiş..

Kıdemli Üye
    Alıntı 34srkn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hakikaten şaka gibi

şimdi bunu yollamışlar.

Allah kolaylık versin hepimize . Haziran ayı içinde 2-3 mükellefimize iptal için ilgili memurlarına mail atmıştık . İptal mailini kabul edip onaylandığı maili geldi. Sosyal medyada çokça duymaya başladım oran exceli . Hatta kafa karışıklığı başlatmıştı oran excel. Demek ki yeni işleyiş diye düşünüyorum.

Yeni Üye
    Merhaba
    Ben nisan başındaki başvurımda bitiş tarihi olarak 29.06.2020 yazmıştım.
    Şimdi uzama çıktı. 1 temmuz itibariyle ilgili evrakı yollayacağız.30 haziran başlangıç yazılmıyor sanırım. Şimdi bu 30 haziranı çalışır gösterebilrmiyiz.
    1 günün öeni şu
    İşçi 3-5 ay sonra işten çıkartılabilir. Bç art 2020 ye kadar hakettiği 10 aylık işsizlik ödeneği vardı, son kararla ödemen kçö lerden işsizlik ödeneğin den kesinti kalktı sanırom.eğer bu 1 günü çalışmaz gösterirsek işsizlik ödeneği 2 ay az alacak, çalışır gösterirsek durumu ne olur, problem olurmu,
    Normalde işsizlik çdeneği kçö den önceki durumu baz alınıyordu, bu 1 gün çalışır gösterilse yine mart 2020 zamanındaki hakettiği süremi baz alınacak???

Kıdemli Üye
    Alıntı 34srkn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hakikaten şaka gibi

şimdi bunu yollamışlar.

Dün bir mail aldık işkur'dan şu şekilde "LÜTFEN EKTEKİ ORAN EXCELâ€™İ TÜM KİŞİLERİNİZ İÇİN 0/45 OLARAK DOĞRU BİLGİLERLE DOLDURUP GÖNDERİNİZ"

Biz 02.07.2020 tarihinde normal çalışmaya geçtiğimizi bildiren bir dilekçe ile mail yoluyla başvurduk. başvurumuzun işleme alındığına dair geri dönüş maili de geldi. şimdi de böyle bir şey talep ediyorlar. Kusura bakmayın ama bunca iş güç arasında cevap vermeyeceğim.

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    saçma sapan işler fazladan para mı gelecek ses etmeyecem gelen paraya göre sistemden bakıp bildirgemi verecem onlarlamı uğraşacam artık