Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: E arşiv oto galeri fatura güncellendi.

Kıdemli Üye

E arşiv oto galeri fatura güncellendi.

Herkese kolay gelsin. İkinci el oto satışında e arşiv modülüne özel matrah bölümü açılmış altta tek satırda satış gözüküyor ve fatura kdv dahildir şeklinde gözüküyor.

Kıdemli Üye
    Alıntı frankd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese kolay gelsin. İkinci el oto satışında e arşiv modülüne özel matrah bölümü açılmış altta tek satırda satış gözüküyor ve fatura kdv dahildir şeklinde gözüküyor.
    Videoda anlatıldığı gibi bir fatura kesilip gelirse bunu nasıl işleyeceğiz 40.000 TL KDV dahildir diyor biz burada kdv li tutarı nasıl bileceğiz ki

Kıdemli Üye
    Alıntı mirber Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Videoda anlatıldığı gibi bir fatura kesilip gelirse bunu nasıl işleyeceğiz 40.000 TL KDV dahildir diyor biz burada kdv li tutarı nasıl bileceğiz ki
    ben not kısmına detaylı yazdırıyorum mükelleflere. saçma bi sistem yapmışlar kdv oranı bile çıkmıyor orada

Kıdemli Üye
    kdv indirim konusu yapılamıyor özelge var paylaşırım

Kıdemli Üye
    özelgem mevcut ama paylaşamıyorum burada paylaşabilen varsa mail atayım

Müdavim Üye
    Alıntı simaycan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kdv indirim konusu yapılamıyor özelge var paylaşırım
    rent a car müşterimiz var kdv indirim konusu yapabiliyor DBS nasıl kayıt yapacağım ??
    \"Herkes insanlığı değiştirmeyi düşünür;ama hiç kimse kendini değiştirmeyi düşünmez\"

Kıdemli Üye
    peki önceki kestiğimiz gibi devam edersek olmaz mı. kdv siz matrah ve kdvli alım satım farkı iki satır.

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir
    ben satır ekle kısmında kdv hariç tutarı yazdıktan sonra kdv yi elle düzelterek rakam giriyorum benim faturamda kdv den önceki toplam tutar mal ve hizmet tutarında görünüyor vergiler dahil toplam tutar kdv eklenmiş hali oluyor aradaki farktan kdv bulunabilir ki zaten özelmatrah olduğu için kdv oranı % 1
    fatura bu şekilde oluşuyor
    Mal ve hizmet tutar: 41485,28
    Hesaplanan kdv : Kdv Dahildir
    Vergiler Dahil Toplam Tutar : 41500 ama tabi faturanın şekli hatalı gib nin bunda düzeltmeye gitmesi şart
    SUREYYA

Kıdemli Üye
    En iyisi eskisi gibi devam etmek. Mükellefe bunu zor öğrettik bir de bununla uğraşmak gereksiz bence. Bir şey yapıyorsun en başında çerçeveyi belirle böyle saçma değişiklikler yapma değil mi?