Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Iş güvenliği 01.07.2020

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    bu iş hala uzamadı 10-15 mükellefimiz den kimseyle anlaşmadık kendimiz de dahil bunun yaptırımı nedir temmuz ayı içerisinde bir firmayla anlaşıp u işlemleri yaptırsak cezası olurmu bilenler yazabilir mi ?

Müdavim Üye
    Nereden
    Türkiye
    Alıntı yasin_yasin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek sigortalı bile olsa 01 temmuza kadar iş güvenliği hizmeti bulundurması mı gerekiyor? Uzama varmı?
    Üstat, bildiğim kadarıyla uzama yok ve cezalar insanın sinirlerini bozacak kadar çok. İnşallah uygulanmaz.

https://www.ailevecalisma.gov.tr/isg...para-cezalari/
    "Doğru kararlar tecrübeden gelir; ama tecrübe kötü kararlardan oluşur."

Kıdemli Üye
    biraz daha bekleyelim bakalım. uzama gelmezse mecbur iş güvenliği firması ile anlaşacağız . hatta ben işgüvenliği firması ile görüştüm . uzama gelmez ise sizinle ve mükellefleriniz ile çalışma yaparız dedi.. hatta şunu sordum : elinde işgüvenliği belgesi olanlar ne yapacak dedim ? cevaben ; onlar da işyeri hekim hizmetini benden alacak dediler. bakalım bekleyelim biraz daha netleşsin.
    muhasebe V gibidir..

Müdavim Üye
    işçisi olmayan şirketler iş güvenliği ile anlaşmak zorunda mı ?

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Alıntı furkantaha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstat, bildiğim kadarıyla uzama yok ve cezalar insanın sinirlerini bozacak kadar çok. İnşallah uygulanmaz.

https://www.ailevecalisma.gov.tr/isg...para-cezalari/
    her tarafımız ceza bir ülke düşünün en büyük ama en büyükl gelir kaynağı vatandaşına kestiği cezalar
    dün trafik cezası geldi 70 olan 3 şerit yolda 86 le geçtim diye 288 TL cik vs vs örnekleri çoğaltın

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Alıntı emrecnl7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işçisi olmayan şirketler iş güvenliği ile anlaşmak zorunda mı ?
    tabiki değil olmayan işçi için kimle anlaşacaksınız

Müdavim Üye
    Sertifika progamı 04.07.2020 ye uzatıldı bilginiz olsun en azından kendi işyerimize iş güvenliği hizmetinden kurtulmuş olup sadece işyeri hekimi almış olacağız

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Valla kimseye yapmadık bunu temmuz ayı içinde yaptırsak olurmu arkadaşlar fikri olan tanıdık firması olan herkese söyleyelim de anlaşsınlar bari

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir
    az tehlikeli iş yerinde iş yeri hekimi çalıştırmak zorunda değil diye yorumluyorum (osgb firmaları aksini iddia etsede)
    "Belirlenen niteliklere ve gerekli belgeye sahip olmayan ancak 50’den az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyeri işverenleri veya işveren vekili tarafından Bakanlıkça ilan edilen eğitimleri tamamlamak şartıyla işe giriş ve periyodik muayeneler ve tetkikler hariç iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yürütebilirler."
    "Bu Kanun kapsamında alınması gereken sağlık raporları işyeri hekiminden alınır. 50’den az çalışanı bulunan ve az tehlikeli işyerleri için ise kamu hizmet sunucuları veya aile hekimlerinden de alınabilir. Raporlara itirazlar Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen hakem hastanelere yapılır, verilen kararlar kesindir. (2)"
    SUREYYA

Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    bende belgeyi almıştım daha önce. en azından kendi işimizi idare edeceğiz. mükelleflerime sadece hatırlatmakla yetiniyorum. angarya angarya üstüne bu meslekte.
    Görelim bakalım Mevla neyler;
    Neylerse güzel eyler