Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ofis mi Açmalıyım Yoksa Bağımlı Çalışmaya Devam mı Etmeliyim?

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Sizin arzu ve hayatl ettiğiniz cevabı vermediğim için üzgünüm. Bu saatten sonra ne yazsam boş. Yazdıklarımı tam olarak anlatamadığımı görüyorum. Sadece iki küçük not...

1- Çalıştığınız şirket benim tarif ettiğim şirketlerden biriymiş ama sonuç hüsran oldu demişsiniz. Demek ki benim tarif ettiğim şirketlerden biri değilmiş ben kurumsal bir şirketten bahsetmiştim. Onların kendilerini kurumsal tarif etmeleri önemli değil. Benim kurumsal tarifim ve kasdım bambaşka.

2- KÇÖ konusundaki tecrübe sadece son güncel örnek. Bundan 30-40 önce bir müşteri için ör. 5 ad.işlem yapıyorsak bugün 35 adet işlem yapmaktayız. Benim yılgınlığım mesleki süre değil değişen mevzuatın ve teknolojinin getirdiği sonuçların tadını kamu hissettiği için tüm bilgi ve belgeleri oturduğu yerden memurlarını oturttuğu yerden SMMM lerden istemesidir. Ve bu işlemlerin maddi ve manevi bir karşılığı yok.

Sizinle bu şekilde bir diyalog doğru değil mesleğin başındaki birine bardağın boş taraflarını söylemek çok da hoş değil farkındayım ama bana göre bardağın çok büyük çoğunluğu boş birazcık dolu olsa yazacağım!!!

İnşallah hakkınızda hayırlı kararları alır ve yola devam edersiniz.

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Forumdaki konu ve mesajları geriye doğru okursanız çok faydalı fikirlere ulaşabilirsiniz.

Yeni Üye
    Alıntı DUMANLI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin arzu ve hayatl ettiğiniz cevabı vermediğim için üzgünüm. Bu saatten sonra ne yazsam boş. Yazdıklarımı tam olarak anlatamadığımı görüyorum. Sadece iki küçük not...

1- Çalıştığınız şirket benim tarif ettiğim şirketlerden biriymiş ama sonuç hüsran oldu demişsiniz. Demek ki benim tarif ettiğim şirketlerden biri değilmiş ben kurumsal bir şirketten bahsetmiştim. Onların kendilerini kurumsal tarif etmeleri önemli değil. Benim kurumsal tarifim ve kasdım bambaşka.

2- KÇÖ konusundaki tecrübe sadece son güncel örnek. Bundan 30-40 önce bir müşteri için ör. 5 ad.işlem yapıyorsak bugün 35 adet işlem yapmaktayız. Benim yılgınlığım mesleki süre değil değişen mevzuatın ve teknolojinin getirdiği sonuçların tadını kamu hissettiği için tüm bilgi ve belgeleri oturduğu yerden memurlarını oturttuğu yerden SMMM lerden istemesidir. Ve bu işlemlerin maddi ve manevi bir karşılığı yok.

Sizinle bu şekilde bir diyalog doğru değil mesleğin başındaki birine bardağın boş taraflarını söylemek çok da hoş değil farkındayım ama bana göre bardağın çok büyük çoğunluğu boş birazcık dolu olsa yazacağım!!!

İnşallah hakkınızda hayırlı kararları alır ve yola devam edersiniz.
    Anlatmaya çalıştığınız kurumsal şirket nasıl bir yapı bilmek isterim. Çalışanlarının gerçekten mutlu olduğunu gördüğüm duyduğum veya örnek gösterilen bir tane bile şirkete veya ofise rastlamadım. Umarım vardır böyle bir şirket ve sadece benim haberim olmamıştır bu güne kadar. En azından bir yerde çalışan meslektaşların mutlu olduğunu bilmek güzel olur.

ikincisi de bizim mesleğimizde angarya var evet ama bunu omuzlarımıza yük olarak bindiren yine kendi mesleğimizdeki muhasebeciler. Bir iş bizim sorumluluk alanımıza giriyor ise bunun bedelini istemeyi ve almayı bilmek zorundayız. tüm camia olarak bu bir mecburiyet olmalı. Böyle olunca B formu mutabakatının da bir anlamı olur TÜİK anketinin de. Ben bu şirkette 1000eur+kdv ye sgk dosyta açılışı yaptım. Dört büyükler dediğimiz şirketlerden birinden bir şirket kurulup bizim firmamız gelmişti, kuruluş masrafları olarak 150.000,00TL fatura kesmişlerdi. Demek istediğim bu hangarya görülen her işten para kazanabilen yapılar var ve bu işleri bir fırsat olarak görüyorlar. Eğer birileri başarmış ise herkes başarabilir. Bunu her mali müşavirlik ofisine indirebilmenin yollarını aramak lazım diyorum. Bizim mesleğimiz kıymetli ve hepsinin bizlere ihtiyacı var. Bir yerde mecburlar. Sadece bunu fırsata çeviremiyoruz.

iyi dilekleriniz için çok teşekkürler, yanlış anlaşılsın istemem belki bende tam olarak demek istediğinizi anlamamış olabilirim. Cevaplarımda rencide etmek gibi bir niyetim yok. Umarım herkes hayal ettiği çalışma ortamını ve değeri bularak iş hayatına devam eder.