Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vergi Levha Oluşturmanın süresinden sonra 08.06.2020 de yapılması ve ceza uygula

Müdavim Üye

Vergi Levha Oluşturmanın süresinden sonra 08.06.2020 de yapılması ve ceza uygula

Firma vergi levhasını 01.06.2020 den sonra 08.06.2020 de oluşturmanın cezası var mıdır? Süresinden sonra vergi levha oluşturmanın cezası nedir? Böyle bir ceza var mıdır? Levha geç oluşturup bu hususta ceza ile karşılaşan oldu mu? Teşekkürler

Müdavim Üye
    Son gün maalesef 1 haziran günü idi. Kafanıza takmaya değmez. Cezası 350 TL, zaten yarısı VUK 376 talebiyle siliniyor.
    Geriye 175 TL kalır. Zannetmiyorum ama ceza bir ihtimal 2 sene sonra gelse yıllık ortalama % 25 enflasyonla, 175 TL nin bugünkü değeri 112 TL eder.
    Meslek hayatım boyunca böyle bir ceza yiyeni ne gördüm, ne duydum. Arada kaynar muhtemelen.
    Mükellefe fiş fatura irsaliye vs bir yerlerden ceza kesmişlerdir, dersiniz olur biter. Kafaya takılacak bir husus değil.

Müdavim Üye
    ceza yiyen nasıl var. inceleme memuru ziyaretinde vergi levhasının ibrazını isterse o zaman 350 yapıştırır. diğer türlü geç onaylandı diye ceza yiyeni bende görmedm

Üye
    Nereden
    Yalova
    Alıntı SMMM Kenan GÜMÜŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son gün maalesef 1 haziran günü idi. Kafanıza takmaya değmez. Cezası 350 TL, zaten yarısı VUK 376 talebiyle siliniyor.
    Geriye 175 TL kalır. Zannetmiyorum ama ceza bir ihtimal 2 sene sonra gelse yıllık ortalama % 25 enflasyonla, 175 TL nin bugünkü değeri 112 TL eder.
    Meslek hayatım boyunca böyle bir ceza yiyeni ne gördüm, ne duydum. Arada kaynar muhtemelen.
    Mükellefe fiş fatura irsaliye vs bir yerlerden ceza kesmişlerdir, dersiniz olur biter. Kafaya takılacak bir husus değil.
    Üstad, emin misiniz 1 Haziran olduğuna? Ben, işe başlama tarihinden itibaren 1 ay süresi olduğunu düşünüyorum. (İşe başlama 1 Haziran olduğunu düşünerek yazıyorum)

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    Vergi levhası oluşturma tarihi beyanname verilmesinden sonra ki 30 gündür...

Henüz gecikmiş bir durum yok..

Vuk 408

Üye
    Nereden
    Yalova
    Alıntı suclu_yum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vergi levhası oluşturma tarihi beyanname verilmesinden sonra ki 30 gündür...

Henüz gecikmiş bir durum yok..

Vuk 408
    Beyanname mi? Ne beyannamesi? İşe başlama bildirimi mi demek istediniz üstat?

Ayrıca vergi levhasını oluşturma tarihi, işe başlama tarihinden itibaren 30 gündür. Kaldı ki, 30 günü geçmiş çok vergi levhası onayladım, (re'sen işe başlamalarda) şu ana kadar hiç rastlamadım herhangi bir cezaya.

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    408 nolu vuk tebliği

2.7. Vergi Levhası Bulundurma Mecburiyetini Yerine Getirmeyenler Hakkında Uygulanacak Ceza

Bu Tebliğe göre vergi levhası almak ve bulundurmak mecburiyetinde olan mükelleflerin vergi levhasını bulundurmak mecburiyetinde oldukları yerlerde yapılan denetimlerde bulundurma mecburiyetine uyulmadığının tespit edilmesi halinde her bir tespit için Vergi Usul Kanununun 353 üncü maddesinin (4) numaralı bendine istinaden özel usulsüzlük cezası kesilecektir.

Tespit yapılması durumunda ceza kesilecektir.
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!