Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Asgari ücret ile 1 tl fark

Müdavim Üye

Asgari ücret ile 1 tl fark

merhaba üstadlarım 2020 asgari ücret 2943 tl iken 2944 tl yazılıp bütün dönem işlem yapıldığında 1 tl farktan dolayı asgari ücret olmaktan çıkar mı ? muhtasar beyanamesi bildirimi asgari ücret değilde diğer ücretli olarak bildirilmemiş ise problem çıkar mı ? asgari ücret son 3 ay vergi dilimine takıldığında agi tamamlamadan faydalanması yersiz yararlanma olur mu ?

Kıdemli Üye
    Nereden
    Adana
    geçen sene aynen böyle olmuştu, 1 saat fazla mesai verilen personel bile diğer ücretli kapsamında algılanıp agi desteğinden faydalanmamıştı vergi dilimine girmişti, o yüzden bu zamana kadar 1tl fazla gösterdiyseniz zaten yapacak birşey yok yine dilimi aşacaktır. ama 1 fazla göstermeyi yeni düşünüyorsanız bence hiç uğraşmayın.

Kıdemli Üye
    Diğer ücretli olsa bile,kümülatif ücrete bakıldığında yıllık bazda asgari ücretin altına düştüğü aylarda ilave AGİ desteğinden yararlanma olmuyor mu?

Kıdemli Üye
    Nereden
    Adana
    diğer ücretlinin kümülatifinin asgari ücret altında kalması için, eksik gününün olması gerek (bu durumda agi desteğini veriyor), ama her ay 30 gün full çalışan işçi için dediğiniz olmuyor.

Müdavim Üye
    Alıntı System32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçen sene aynen böyle olmuştu, 1 saat fazla mesai verilen personel bile diğer ücretli kapsamında algılanıp agi desteğinden faydalanmamıştı vergi dilimine girmişti, o yüzden bu zamana kadar 1tl fazla gösterdiyseniz zaten yapacak birşey yok yine dilimi aşacaktır. ama 1 fazla göstermeyi yeni düşünüyorsanız bence hiç uğraşmayın.
    üstadım ben değil insan kaynakları çalışanı öyle göstermiş ben yeni fark ettim.

Kıdemli Üye
    Nereden
    Adana
    Alıntı unal_44 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üstadım ben değil insan kaynakları çalışanı öyle göstermiş ben yeni fark ettim.
    01.01.2020 tarihinden beri kesintisiz 30 gün çalışıldı ise, bu konuda bu sene özel bir düzenleme yapılmaz ise yine geçen sene olduğu gibi maaş düşecektir yıl sonuna doğru, kümülatifi düşürmek için eksik gün gösterilebilir sadece başkada çözümünü bilemiyorum.