Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 65 yaşın üstündekiler için duyuru

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey

65 yaşın üstündekiler için duyuru

Mücbir Sebep Hali Kapsamındaki 65 Yaş ve Üstünde Olan Bazı Mükellefler Tarafından Sokağa Çıkma Kısıtlamasının Kaldırılmasına Bağlı Olarak Yerine Getirilmesi Gereken Beyan ve Ödeme Yükümlülüğüne İlişkin Duyuru
    https://gib.gov.tr/mucbir-sebep-hali...n-sokaga-cikma

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sağolasın türmob gene attın bize kazığı ben 1 haziran itibarı ile kalktı derken bazı arkadaşlar türmob doğru söylüyor maliye duyuru yayınlayacak kalkmadı falan dediler ne oldu kalktı ve benim 2 günüm gitti haybeye la havle,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Müdavim Üye zaferongun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Sadece GMSİ verecek olan, vergi mükellefiyeti - ssk'sı olmayan 65 yaş ve üstündekiler için mücbir sebep devam ediyor, yanılıyor muyum?
    SMMM Zafer ONGUN

Nereden
    Kartal/İstanbul
    ''Gerek 65 yaş ve üstünde olması gerekse kronik rahatsızlığı bulunması nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması devam eden mükelleflerin söz konusu Genel Tebliğin 5 inci maddesi kapsamındaki mücbir sebep hali, kendileri için sokağa çıkma kısıtlamasının sona ereceği tarihe kadar devam edecektir.''

sayın arkadaşlar duyurunun yukarıya eklediğim kısmına göre tebliğin 5.maddesi kapsamındaki kendileri ve mükellefleri için mücbir sebep hali devam ediyor diyor yanlışmı anlıyorum, yani benim kronik rahatsızlığımdan dolayı mükelleflerimi mücbir sebep haline almam bu kapsamda devam ediyor diye düşünüyorum ilgili 5.maddeyi aşağıya ekliyorum,kolay gelsin.

MADDE 5 – (1) İçişleri Bakanlığınca alınan tedbirler uyarınca 65 yaş ve üstünde olması veya kronik rahatsızlığı bulunması nedeniyle sokağa çıkma yasağı kapsamına giren mükellefler ve meslek mensupları ile bu Tebliğin yayımlandığı tarih itibarıyla geçerli olan “Aracılık ve Sorumluluk Sözleşmesi†uyarınca beyanname/bildirimleri bu meslek mensuplarınca verilenlerin 22/3/2020 ila sokağa çıkma yasağının sona ereceği tarih (bu tarihler dâhil) arasında mücbir sebep halinde olduğunun kabul edilmesi uygun bulunmuştur.

Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın arkadaşlar esasında heyacansız ve daha serin kanlı okuyunca ne olduğu ortaya çıkıyor,65 yaş üstü meslek mensupları için 1 haziran itibari ile yasak kalkmış(diğer mükellefiyetleri olanlar içinde kalkmış buna girmiyorum şimdilik)ve aynı zamanda 65 yaş üzeri meslek mensupları tarafından beyan ve bildirimleri yapılan mükelleflerinde mücbir sebep hali kalkmış bunlar sadece bu kapsamda mücbir sebep kapsamında iseler tabi,şimdi 65 yaş üzerindeki meslek mensubu hem kendi için hemde mükellefleri için ertelenen beyan ve bildirimlerini 16 hazirana kadar verecekler,şimdi 5.madde kapsamında olan kronik rahatsızlığı olan meslek mensupları için hem kendileri hemde mükellefleri için duyuruda bir kısım yok sadece bir önceki yazıma eklediğim paragraf var ama bu paragrafta meslek mensubundan bahsetmiyor, şimdi bu devam eden paragrafta anlatılan kısıma göre mücbir sebep kapsamında olan meslek mensbu için hem kendi beyanları hemde mükelleflerinin beyanları bildirimleri mücbir sebep hali devam ediyormu soru işareti,kolay gelsin.

Nereden
    Kartal/İstanbul
    türmob duyuru yayınladı benim en son dediğim gibi diyor yani kronik rahatsızlığı olan mükelleflerin,meslek mensuplarının ve bunların mükelleflerinin mücbir sebep hali devam ediyor diyor,189 alo maliyeyide aradım aynısını diyor önce bir soralım dediler 7,8 dakka bir bekledim arkadaş net bir şey diyemedi ve tam konuşurken hat düştü tekrar aradım bu sefer başkası ile görüştüm oda sorayım dedi 2,3 dakka içinde döndü kesin ifade ile türmobun dediği gibi dedi,ama benim hala içim rahat değil tamam böyledir diyemiyorum bu nasıl bir meslek arkadaş sürekli hop otorup hop kalkıyoruz girdik bir yola bu mesleğe çıkamıyoruzda sürekli belirsizlik sürekli bir bekleme cevap bekleme ve sürekli bir 5N1K nedir çözemedim la havle,kolay gelsin.

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı hadisat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sağolasın türmob gene attın bize kazığı ben 1 haziran itibarı ile kalktı derken bazı arkadaşlar türmob doğru söylüyor maliye duyuru yayınlayacak kalkmadı falan dediler ne oldu kalktı ve benim 2 günüm gitti haybeye la havle,kolay gelsin.
    Sayın Hadisat

O bazı arkadaş sanıyorum ben oluyorum!!! Evet öyle yazdım kabul ediyorum. Ben türmobun yalancısıyım!!! ifadesi net değil mi idi. " AYRICA AÇIKLAMA YAPILACAKTIR " demiyormuydu. Yani Türmob ve Bakanlık ofsattan gol attılar.

Bugün duyuru ile işi götürmeye çalışıyorlar. Halbuki erteleme ve mucir sebep 518 no'lu tebliğ ile getirilmişti. Mucbir sebep halinin kalkması da yine tebliğ ile olması gerekmez mi Bana göre hala yanlış yapıyorlar. Duyurularını gördünüz sizin gibi tecrübeli bir SMMM bile tek okumada çözemiyorsa varın gerisini siz düşünün. Öyle duyuru ile ben yaptım oldu metodu ile yönetmeye ve işlem yapmaya alıştırdılar kimse itiraz edemeyecektir.

Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın dumanlı hayır ben size bir şey demiyorum öyle şey olurmu ben size ve fikirlerinize ve tecrübenize her zaman saygı duydum ve duymaya devam ediyorum ve lütfen beni yanlış anlamayın,dediğiniz gibi tebliğ veya iç genelge ile veya sirkü ile daha açık ve anlaşılır yazsalar ne olur Allah(cc) aşkına değilmi ama yok illaki bizleri yoracaklar ve sağlık bu bir şeye benzemez yazık çok yazık ne diyeyim, kolay gelsin.

Kıdemli Üye
    Üstadlar, ben şahsen çok yoruldum bu süreçten, inanın yorum yazmak bile üşendiriyor. Oda, GİB, Bakanlık bu süreci her zamanki gibi yönetemediler. Çok mu zordu herşeyi 3 ay erteliyoruz demek!

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı hadisat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayın dumanlı hayır ben size bir şey demiyorum öyle şey olurmu ben size ve fikirlerinize ve tecrübenize her zaman saygı duydum ve duymaya devam ediyorum ve lütfen beni yanlış anlamayın,dediğiniz gibi tebliğ veya iç genelge ile veya sirkü ile daha açık ve anlaşılır yazsalar ne olur Allah(cc) aşkına değilmi ama yok illaki bizleri yoracaklar ve sağlık bu bir şeye benzemez yazık çok yazık ne diyeyim, kolay gelsin.
    Sayın Hadisat elbetteki size takılıyorum ikimizde aynı şeyleri düşünüyoruz merak etmeyin. Farkındaysanız açılan her konu artık bu tür belirsizlik ve zikzaklarla dolu. Bizde artık bıktık aynı şeyleri yazmaktan.