Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ertelenen muhtasar dasgk primi gibi gider yazılmamalımımı?

Kıdemli Üye

Ertelenen muhtasar dasgk primi gibi gider yazılmamalımımı?

Merhaba arkadaşlar bilgiğiniz gibi mart, Nisan mayıs SSK primleri ödenmediği için gider gösteremiyor aynı şey muhtasar içinde geçerli değil mi.? SSK primi ile ilgili bir sürü kaynak var ama gelir vergisi ile ilgili bir yazı bulamadım.

Kıdemli Üye
    Hani tahakkuk yaparken 361 ve 360 ı da yazıyoruz ya hani oda ödenmiyor ya

Müdavim Üye
    SGK primlerini Neden gider gösteremiyoruz ? , Aralık dönemi SGK larını gider göstermiyormusunuz ?, Burdaki olay, vadesi geçmiş ve ödenmemiş SGK primleri bence. Eğer Ekim Kasım Aralık aylarındaki ödemeleri yapmazsanız gider gösteremezsiniz. Bu geçicide ben gider olarak gösterdim.

Alıntı malimüsavir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bilgiğiniz gibi mart, Nisan mayıs SSK primleri ödenmediği için gider gösteremiyor aynı şey muhtasar içinde geçerli değil mi.? SSK primi ile ilgili bir sürü kaynak var ama gelir vergisi ile ilgili bir yazı bulamadım.
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Kıdemli Üye
    Mart, Nisan ve Mayıs dönemlerine ilişkin primleri ertelendikleri son ödeme tarihlerinde ödeyen mükellef, ilgili primleri 2020 yılı 4. Dönem Geçici Vergi Beyannamesi ve 2020 Yılı Kurumlar Vergisi Beyannamesinde kurum kazancının tespitinde gider olarak dikkate alabilecektir.

Müdavim Üye
    Teşekkür ederim

Alıntı malimüsavir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mart, Nisan ve Mayıs dönemlerine ilişkin primleri ertelendikleri son ödeme tarihlerinde ödeyen mükellef, ilgili primleri 2020 yılı 4. Dönem Geçici Vergi Beyannamesi ve 2020 Yılı Kurumlar Vergisi Beyannamesinde kurum kazancının tespitinde gider olarak dikkate alabilecektir.
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavir