Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 65 yaş üstü mali müşavir beyanları

Kıdemli Üye
    Nereden
    Bursa

65 yaş üstü mali müşavir beyanları

merhaba, mali müşavirimiz 65 yaş üstü..Geçici beyanname ve kurumlar vergi beyannamesi son verilme tarihi ne zaman, bir farklılık var diğerlerinden, emin olamadık.

Kıdemli Üye
    Nereden
    Bursa
    arkadaşlar aranızda var mı bu konuda bilgisi olan?

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın nlgn 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan mali müşavirlerin mücbir sebep kapsamında olmaları hasebi ile tüm beyanları sgk bilgirgeleri hariç tüm beyanları sokağa çıkma yasağının bittiği güne kadar ertelenmiş durumda, sokağa çıkma yasakları mesela 15 haziranda kalkarsa o zaman 30 hazirana kadar kurumlar ve geçicide dahil ertelenen tüm beyanlarını vermeleri gerekiyor bu süredede ödenmeleri gerekiyor tabi firma bazlı mücbir sebep olanlarda ise mart,nisan,mayıs kdv muhtaar beyanları ve ödemeleri daha ileri tarihe ertelendi bunu zaten biliyorsunuz bu detaya girmiyorum,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    vergi dairelerine smmm ile müşterileri eşleştirmek bildirmek gerekiyor kayıtlarda belli ama illede yeni beyan isteniyor.

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın hasan bey yani şunumu demek istiyorsunuz ben kronik rahatsızlıktan dolayı interaktif vergi dairesinden vergi dairem olan pendik vergi daireme dilekçe gönderdim raporumu ekledim gönderdim ve şirketlerimi mücbir sebep kapsamına aldırdım ve tümü bu kapsamda gözüküyor ama bu yeterli değil birde her şirketin vergi dairesine dilekçe beyan ederek bildirmemmi gerekiyor eğer bunu diyorsanız buna gerek yok ne tebliğde nede iç genelgede buna dair her hangi bir bilgi yok sadece benim yaptığım dilekçe ile raporu sunarak kabul olursa tüm şirketlerim mücbir sebep kapsamına alınıyor ve tüm beyanlar uzuyor bu yeterlidir,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Kıdemli Üye
    Nereden
    Bursa
    Alıntı hadisat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayın hasan bey yani şunumu demek istiyorsunuz ben kronik rahatsızlıktan dolayı interaktif vergi dairesinden vergi dairem olan pendik vergi daireme dilekçe gönderdim raporumu ekledim gönderdim ve şirketlerimi mücbir sebep kapsamına aldırdım ve tümü bu kapsamda gözüküyor ama bu yeterli değil birde her şirketin vergi dairesine dilekçe beyan ederek bildirmemmi gerekiyor eğer bunu diyorsanız buna gerek yok ne tebliğde nede iç genelgede buna dair her hangi bir bilgi yok sadece benim yaptığım dilekçe ile raporu sunarak kabul olursa tüm şirketlerim mücbir sebep kapsamına alınıyor ve tüm beyanlar uzuyor bu yeterlidir,kolay gelsin.
    çok teşekkür ederim cevabınız için, sağolun, kolay gelsin.

Kıdemli Üye
    Nereden
    MUĞLA
    Sayıl Nlgn,

Ben 65 yaş kapsamında olan bir meslektaşınızım. Beyannamelerimin çoğu verildi. Beyannameler verilse de, verilmese de; sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı tarihten itibaren 15 gün içerinde beyannamelerin verilmesi ve ödenmesi gerekiyor. Zaten SMMM Sözleşmelerine istinaden vergi daireleri 65 yaş üstü meslek mensuplarının müşterilerini 518 sayılı VUK Tebliğine göre mücbir sebep kapsamında gösteriyor. Burada dikkat edilmesi gereken mücbir sebep kapsamında olmayan mükelleflerinizin sadece SGK Ödemeleri kapsam dışında...Diğer tüm bildirimler kapsama dahil... İyi günler..

Kıdemli Üye
    Nereden
    Bursa
    Alıntı osmansadi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayıl Nlgn,

Ben 65 yaş kapsamında olan bir meslektaşınızım. Beyannamelerimin çoğu verildi. Beyannameler verilse de, verilmese de; sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı tarihten itibaren 15 gün içerinde beyannamelerin verilmesi ve ödenmesi gerekiyor. Zaten SMMM Sözleşmelerine istinaden vergi daireleri 65 yaş üstü meslek mensuplarının müşterilerini 518 sayılı VUK Tebliğine göre mücbir sebep kapsamında gösteriyor. Burada dikkat edilmesi gereken mücbir sebep kapsamında olmayan mükelleflerinizin sadece SGK Ödemeleri kapsam dışında...Diğer tüm bildirimler kapsama dahil... İyi günler..
    Sağolun Osman bey, vergi iletişim merkezi ile görüştük az önce teyit edelim her ihtimale karşı diye, onlar da aynı bilgiyi verdi.

Kıdemli Üye
    Nereden
    MUĞLA
    Rica ederim. Kolay gelsin. İyi günler.