Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: adi ortaklık e smm başvuru nasıl olacak?

Kıdemli Üye
    Nereden
    Bursa

adi ortaklık e smm başvuru nasıl olacak?

merhaba arkadaşlar, adi ortaklık olarak faaliyet gösteren avukat mükellefim için e smm başvuru işleminde nasıl bir yol izlemeliyim?

Yeni Üye
    Adi ortaklıkların mali mühür başvurusu için gönderilecek belgeler:
    1. Mali Mühür Başvuru Formu ve Taahhütnamesinin doldurulmuş hali (imzalı, kaşeli), (ortaklığın vergi numarası ve ortaklık sözleşmesinde yazılı olan ünvan bilgisi yazılmalıdır)(https://ebelge.gib.gov.tr/dosyalar/e...hutnamesi.docx [^])
    2. “Elektronik Mali Mühür Sertifika Sahibi Taahhütnamesi” nin imzalı aslı, (https://ebelge.gib.gov.tr/dosyalar/e...hhutnamesi.pdf [^])
    3. Adi Ortaklık Sözleşmesinin noter onaylı örneği,
    4. Başvuru formuna şirket adına imza atan kişi veya kişilerin yetkili olduğunu gösteren şirket imza sirkülerinin noter onaylı örneği.

Kıdemli Üye
    Nereden
    Bursa
    Alıntı turhand Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adi ortaklıkların mali mühür başvurusu için gönderilecek belgeler:
    1. Mali Mühür Başvuru Formu ve Taahhütnamesinin doldurulmuş hali (imzalı, kaşeli), (ortaklığın vergi numarası ve ortaklık sözleşmesinde yazılı olan ünvan bilgisi yazılmalıdır)(https://ebelge.gib.gov.tr/dosyalar/e...hutnamesi.docx [^])
    2. “Elektronik Mali Mühür Sertifika Sahibi Taahhütnamesi†nin imzalı aslı, (https://ebelge.gib.gov.tr/dosyalar/e...hhutnamesi.pdf [^])
    3. Adi Ortaklık Sözleşmesinin noter onaylı örneği,
    4. Başvuru formuna şirket adına imza atan kişi veya kişilerin yetkili olduğunu gösteren şirket imza sirkülerinin noter onaylı örneği.
    Teşekkürler, tek başvuru yöntemi bu mu?

Müdavim Üye Talat DELİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HATAY
    Diğer yöntem için, "Ortaklık interaktif vergi dairesinden" bugün buton açılacağını bekliyoruz.
    DEĞERİNİ BİL:
    *Boş zamanın, *Sağlığın,*Gençliğin,*Sahip olduklarının,*Hayatın değerini bil!

Kıdemli Üye
    Nereden
    Bursa
    açılma ihtimali varmış yani ?

Müdavim Üye
    Adi ortaklık için ilgili evrakları gönderdim. 8 haziranda teslim edilmiş ama bir dönüş olmadı. Başka ne yapılabilir takip açısından. Sorun var mı yok mu?

Yeni Üye
    Alıntı gokhango Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adi ortaklık için ilgili evrakları gönderdim. 8 haziranda teslim edilmiş ama bir dönüş olmadı. Başka ne yapılabilir takip açısından. Sorun var mı yok mu?
    Benim evraklarım 28 mayısta ulaşmış. Ama herhangi bir gelişme yok. Beklemedeyiz mecburen.

Yeni Üye
    Alıntı turhand Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim evraklarım 28 mayısta ulaşmış. Ama herhangi bir gelişme yok. Beklemedeyiz mecburen.
    Aynı tarihte bizim başımıza geldi evraklarınızdaki eksiklikten cevap vermiyorlar ANKARA etlik kavşağında gib binasına bir akrabamı gönderdim
    Büyük harf NSOYCAN@gelirler.gov.tr adresine mail at dedi Nimet hanıma mail attım eksiklikleri tamamlattı .

Bizim ortaklığımız vergi dairesinde Necmeddin Öcal ve ortağı şeklinde kayıtlıymış Necmeddin Öcal /A.sait deveci diye düzelttirdik
    vergi dairesinden onaylı düzeltmeyi maille gönderdik ayrıca her ortağın yeni imza sürkülerlerini istediler maille göndderdik 5 dakikada
    halloldu evrağımız aynı gün kamusen e gitti 289 lira yatırdık halloldu.