Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İl dışı makina tamiri için seyahat belgeleri

Müdavim Üye

İl dışı makina tamiri için seyahat belgeleri

Bir firmaya makina satmıştık Kayseri de
    şimdi makinada sorun çıkmış İstanbul dan bir kişi aracı ile makinayı tamir için gidecek
    Nasıl bir yazı ve kimden alınması gerekir? Karşı firma bilmiyor hazıarlayın imzalayalım diyor
    Kolay Gelsin

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Kayserideki firma arıza nedeni ile servis talebinde bulunur garanti sözleşmesinden bir örnek ekleyerek kaymakamlıktan istenebilir diye yorumluyorum sanayi ürünlerinde en az 2 yıl garanti olduğuna göre kabul görecektir,ticari nakliyeciler kargocular çalışıyor mal götürenler çalışıyor sizin arabada yedek parçalar vardır.Ticari mal satanlar nakledenler kontejyanından gidip gelme için talepte bulunulabilir.Firma görevlendirecek kaymakamlığa müracaat edilecek.İzinlerin mantığına göre böyle olur Osman ben hiç yapmadım.Şahıslar için sadece yakınlarının tedavisi cenazesi,tedavi için gitme, için izin veriliyor şimdi çay toplamak zirai faaliyetler için iznide eklediler.İstisna kapsamında olan kişiler d bendinde elektirk,su,doğalgaztelekomanasyon ve kesintiye uğramaması gereken iltim ve alt yapı çalışmalarında arızaların giderilmesinde görevli olanlar görevlinize uygun görünüyor.Valiliklerin sitelerinde 19.05.2020 tarihli genelgesini incelemeni öneririm bir arkadaşımız Yozgat valiliğinde yazıyı görmüş bende oradan bir adet çıkardım şimdi ona bakıyorum.Bu genelgeye bakmanı öneririm.Kolay gelsin.

Yeni Üye
    Her ilin ticaret odaları, tesk odaları ve ticaret müdürlükleri firma yapısına göre online / ofline olarak müracaat edilerek süreli izinler alınıyor
    Konya ticaret odası online link üzerinden başvuru alıyor konesob da aynı şekilde başvuruyu yapıyorsunuz size dönüş yapıyorlar

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Ticari mal taşıyan arabalar kargocular gidip geliyorlar.e-devlet üzerinden ise şahıslar 3 konuda müracaat edebiliyorlar demekki firmalar için burada görev ticaret sanayi odalarından geçiyor.