Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ertelenen mart sgk primini ödeyemiyorum

Kıdemli Üye

Ertelenen mart sgk primini ödeyemiyorum

Arkadaşlar mart 2020 döneminin sigorta primi ertelendi malumunuz. Müşteride ödemedi bende nisan 2020 dönemi tahakkuk ettirdim ve nisan ayıda borç olarak sisteme yansıdı. Nisan ayı yansımadan önce mart ayına ait prim tutarını görebiliyordum fakat şimdi mart dönemine ödemek istediğimde karşıma sadece nisan 2020 borcum olan tutar çıkıyor mart dönemine ait borcumu göremiyorum. Ben şimdi parasını aldığım mart sigorta primini nasıl ödeyebilirim. aynı sorunla karşılaşan oldumu olduysa çözümü nasıl buldu tşkler.

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkiye
    Sgk cari dönem değil sgk geçmiş dönem prim borcu sorgulaması yaparak ödeyebilirsiniz.

Kıdemli Üye
    Alıntı aslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sgk cari dönem değil sgk geçmiş dönem prim borcu sorgulaması yaparak ödeyebilirsiniz.
    yapıyorum arkadaşımda o şekilde karşıma ödemediğim borcu çıkarmıyor ki kendim tutar yazıp yatırmam gerekiyor. Acaba af ödemelerindeki gibi yeni borcumuzu ödedikten sonra eski borcu gelip ödeyebileceğiz gibime geliyor akşam düşündüm bu şekil aklıma geldi. sizcede mantıklı değilmi.

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    2 tane güncel borç nasıl görünecek her ayın vadesi 6 ay sonraya kaydığına göre otomatik ödemeler nasıl alınacak yazılımda geçici tadilat yapmaları lazım.Eski borç muamelesi yapamaz yaparsa sistem g.zammı yazacaktır ekleyecektir.Ertelenen borçlar bence tamamı sürekli güncel borçta kalacaktır.Bekleyelim görelim.Kolay gelsin.

Müdavim Üye
    Önce Nisan ayını ödemeniz lazım daha sonra tekrar cari ödeme seçin mart ayı tutarı gözüküyor

Yeni Üye
    Nereden
    Denizli
    Nisan ayı sgk primi ödemelerinde asgari ücret desteği indirimi ne zaman yansıyacak.

Müdavim Üye
    Alıntı ersin27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nisan ayı sgk primi ödemelerinde asgari ücret desteği indirimi ne zaman yansıyacak.
    Son günlere doğru yansıyor. 28 Mayıs perşembe günü yansımasını bekliyoruz. Çünkü 27 Mayısta bildirgelerin son günü. Zaten erken ödeyenleri cezalandıran bir sistem. Ne kadar indirimsiz fazla para toplanabilirse kar mantığı yürütülüyor maalesef.