Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: e-defter saklama hizmeti

Kıdemli Üye

e-defter saklama hizmeti

merhaba arkadaşlar

2020 yılında ilkez e deftere giren bir firmamda bu ay sonuna kadar e defterını gönderecem yanlız e defter saklama hızmetıde gelmiş galıba,kullandıgım programcım uçuk rakamlardan bahsedıyor bu zorunluluk varmı,ben kendı pc de veya taşınabılır dıskte beratları saklama şekılde olsa bır sorunla karşılaşırmıyım sız nasıl yapıyorsunuz acaba

sımdıden tesekkurler ıyı calışmalar

Müdavim Üye
    Ben önceki senelerde harici disklerde, bulutta sakladım isteğe bağlı idi. Geçende firmanın birine fidye virüsü bulaşması sonucu hardiski , pc ye takılan yedek harici diskleri hepsine bulaşmış. Bulutta aldığım yedeklerden dolayı kurtardım.
    Diyeceğim sorumluluk alma. bazı bankalarının ücretsiz çözümleri var. Saklama olayı zorunlu oldu biliyorum.

Merhaba bende bu yıl ilk kez e defter kullanıyorum saklama konusunda mecbur tutuldu diye biliyordum. Fakat E defter forumda gib sitesindede saklama yapılabileceği önümüzdeki günlerde klavuzun yayınlanacağı cevabı verilmiş yetkili tarafından.
    Beratları yedekleri mutlaka harici yerlerde kopyalarının alınması gerekli. E defter gov tr deki ilgili cevap linki.

Kıdemli Üye
    İşte bende muallakta kaldım,özel entagrator fırmaları saklama hızmetınde uçuk rakamlar ıstıyorlar dosya başı ve sozleşme tutarı,oysa gıb belırledıgı yetkılendırdıgı herhangı bır saklama hızmetı fırması ısmı goremedım.bu yüzden beratları normal harıcı dısklere saklamak yeterlı olur mu sız nasıl yapıyorsunuz veya yaptınız

Evet bizde o şekilde yaptık. Özel entegratörler saklama yetkisi almadan bu fiyatları çekiyorlar birde o yetkiyi alınca ne yaparlar bilinmez. Mevcut durumda harici bellekte saklıyoruz sadece.

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Saklama yetkisi alan firmalarla anlaşma yapıp saklama hizmeti almak zorundayız ama Bakanlık hala hangi firmaları yetkilendirdiğini açıklamadı. Maalesef burada da her gün KÇÖ vs de olduğu gibi kargaşa ve belirsizlik sürüyor. Bu kadar yapabiliyorlar demek ki çok da yapacak birşey yok. Firmalar belirlenene kadar anlaşma yapamazsınız. Şu andaki programcıların biz saklarız verin şu kadar para demeleri tamamen ticari bir davranış o tür firmalarla anlaş yapmak bizleri her zaman kurtarmaz. Bekleyip yetkili firmalarla anlaşma yapmak gerekir.

Müdavim Üye
    Sn.Dumanlı

Benim de anladığım, hali hazırda e defter gönderme için yetki verdiği entegratör firmalar saklama hizmeti verebilecek.

Alıntı DUMANLI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saklama yetkisi alan firmalarla anlaşma yapıp saklama hizmeti almak zorundayız ama Bakanlık hala hangi firmaları yetkilendirdiğini açıklamadı. Maalesef burada da her gün KÇÖ vs de olduğu gibi kargaşa ve belirsizlik sürüyor. Bu kadar yapabiliyorlar demek ki çok da yapacak birşey yok. Firmalar belirlenene kadar anlaşma yapamazsınız. Şu andaki programcıların biz saklarız verin şu kadar para demeleri tamamen ticari bir davranış o tür firmalarla anlaş yapmak bizleri her zaman kurtarmaz. Bekleyip yetkili firmalarla anlaşma yapmak gerekir.
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Kıdemli Üye
    merhaba arkadaşlar 2020 yılında e defter saklama hızmetı almadım bugüne kadar herhalde saklama hızmetı almak kesınleştı bununla ılgılı nasıl bır yol ızlemek gerekır ,sizler hangı fırmalarla çalışıyorsunuz,en uygun yıllık ücretleri ne kadar yardımcı olabılırmısınız