Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci ... 234
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 35 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mayis ayi pandemi ücretsiz izin eksik gün sayisi

Kıdemli Üye
    Alıntı zaferongun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eyüp sabri demirci 31 gün diyor > https://twitter.com/edemirci67?ref_s...Ctwgr%5Eauthor
    Zafer bey merhaba mayıs ayı KÇÖ den faydalanıyor malum Mayıs ayı 31 gün çekiyor iş kur 30 gün ödeme yapıyor 1 gün eksik kalıyor bu durumda ne yapmam gerekli?

Müdavim Üye zaferongun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Mayıs ayında çalışma yoksa ödeme her ne kadar 30 gün üzerinden yapılsa da eksik gün 31 olarak bildirilir.
    SMMM Zafer ONGUN

Kıdemli Üye
    Teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Bir şey yapmana gerek yok sonuçta fiili bir çalışma yok olmayan çalışmaya ödeme de olmaz.Yasa ayları düz ara 30 kabul ediyor.Ancak 20 gün kçö olsa idi bölüneceğinden 11 günlük ücret ödeyecektik ama aylık bildirge yine toplamda 30 olacaktı.Kolay gelsin.

Herkese iyi çalışmalar. Daha önce benzer bir soru sormuştum ancak soruyu değiştirerek tekrar sormak istiyorum.

Bir Ltd var. Aslında belli bir süre tüm yükümlülüklerini yerine getirerek yaşamaya çalıştı ama bir yerde piyasa koşullarına yenildi. Şimdi çok fazla birikmiş geçmiş yıllar karı var, şirketi kapatacağız, kar dağıtımından doğacak vergiyi ödeyecek gücü yok, devlete borç ta bırakmak istemiyor. Ve bu konuda kanuna uygun yapabileceği yolları arıyor.

1- İlk aklımızdan geçen Geçmiş yıllar zararı çok olan kardeşinin firması ile birleştirip daha sonra zararlar ile karları mahsup edip tasfiyeye girmek.
    2- İkinci yöntem, onun bana söylediği, geçmiş yıl kurumlar vergimize düzeltme beyanı verelim, karları ortaklar hesabına atalım, matrah ve stopaj artırımı yapalım diyor.

Bu iki yol ile ilgili yorumunuz sonuçları bakımından ne olur?