Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mayis ayi pandemi ücretsiz izin eksik gün sayisi

Yeni Üye
    Nereden
    bursa
    Alıntı kadirdiloglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    30 gün de 31 gün de bildirirseniz ödeme 30 gün olarak çıkacaktır. Bu nedenle 30 ya da 31 olarak bildmeniz farketmeyecektir.
    SGK Aylık prim bildirgesi verilirken ücretsiz izin 31 gün ve 28 kodlu pandemi ücretsiz izin olarak bildirilecek. SGK prim bildirgesi gönderirken 30 gün eksik yazın kabul etmiyor zaten. 31 olacak sıkıntı yok

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Ben gms kullanıyorum gerçi tüm proğramlarda aynıdır işkur 30 gün kısa çalışma var diyor 30 u ayırdığım zaman proğram eksik gün 31 gün yazıyor ve 1 gün açıkta kalıyor ücret ödesem bir sıkıntı ödemesek bir başka der aylık bildirgeside 31 gün eksik gün olarak çıkıyor.Normal çalışanlarda bordro tahakkuk ettirilince 30 gün çıkıyor.15/45 olanlar var işkur 20 gün ödeyeceğiz dedi 20 yi ayırınca 11 gün kalıyor aylık bildirgede 31 gün çıkıyor çözebilen arkadaşımız varsa yazarsa rahatlarız.Kolay gelsin.

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı hasan er Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben gms kullanıyorum gerçi tüm proğramlarda aynıdır işkur 30 gün kısa çalışma var diyor 30 u ayırdığım zaman proğram eksik gün 31 gün yazıyor ve 1 gün açıkta kalıyor ücret ödesem bir sıkıntı ödemesek bir başka der aylık bildirgeside 31 gün eksik gün olarak çıkıyor.Normal çalışanlarda bordro tahakkuk ettirilince 30 gün çıkıyor.15/45 olanlar var işkur 20 gün ödeyeceğiz dedi 20 yi ayırınca 11 gün kalıyor aylık bildirgede 31 gün çıkıyor çözebilen arkadaşımız varsa yazarsa rahatlarız.Kolay gelsin.
    Yaklaşık 1 ay önce bu sorunları yaşayacağımızı tahmin etmiş ve gündeme getirmiştik. Maalesef aynı bakanlığa bağlı iki kurumun 2 dakikada çözebileceği çok basit bir konu aylarca bizleri meşgul ettiği gibi sinir sitemlerini de alt üst ediyor. Emaneti ehline vermeyince işi bilen uzman tecrübeli merhametli kimseler işin başında kalmayınca eş dost akrabayı hatırla bizim adamımız diye göreve atamalar çoğalınca böyle oluyor alıştık artık.

Hasan Bey siz 15/45 çalışmada 20 gün KÇÖ 11 gün bordro yapacaksınız. mayıs ayı tam olarak KÇÖ lü veya 30 gün ( 31 günde bildirilirse sorun yok her halukarda 30 günlük ücretsiz izin ödemesi yapılacaktır. ) ücretsiz izin bildirenler SGK tahakkukunda eksik güne olarak 31 yazacak koduna 18 veya 28 diyecekler. KÇÖ ve ücretsizizinler 30 dahi olsa burada 31 gün yazmanın sakıncası yok sistem kabul edecektir.

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Alıntı DUMANLI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 1 ay önce bu sorunları yaşayacağımızı tahmin etmiş ve gündeme getirmiştik. Maalesef aynı bakanlığa bağlı iki kurumun 2 dakikada çözebileceği çok basit bir konu aylarca bizleri meşgul ettiği gibi sinir sitemlerini de alt üst ediyor. Emaneti ehline vermeyince işi bilen uzman tecrübeli merhametli kimseler işin başında kalmayınca eş dost akrabayı hatırla bizim adamımız diye göreve atamalar çoğalınca böyle oluyor alıştık artık.

Hasan Bey siz 15/45 çalışmada 20 gün KÇÖ 11 gün bordro yapacaksınız. mayıs ayı tam olarak KÇÖ lü veya 30 gün ( 31 günde bildirilirse sorun yok her halukarda 30 günlük ücretsiz izin ödemesi yapılacaktır. ) ücretsiz izin bildirenler SGK tahakkukunda eksik güne olarak 31 yazacak koduna 18 veya 28 diyecekler. KÇÖ ve ücretsizizinler 30 dahi olsa burada 31 gün yazmanın sakıncası yok sistem kabul edecektir.
    1 gün kısa çalışması olan çalışanı nasıl bildireceğiz? 31-1=30 gün olacak bildirgede ve eksik gün nedeni olmayacak.

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı hakankrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 gün kısa çalışması olan çalışanı nasıl bildireceğiz? 31-1=30 gün olacak bildirgede ve eksik gün nedeni olmayacak.
    30 gün çalıştıracaksınız eksik gün 1 kodu 18 olacak

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    esasında bu işin çözümü çok basit çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı her iki kuruma diyecekki her ikinizide bağlıyor ben ne dersem ona göre işlem yapacaksınız ve tüm 31 çeken aylar 30 gün olacak her iki kurumda buna göre işlem yapacak olay bitti önüne arkasına lamına cimine bakmayın dediğimi yapın diyecek mesele çözülecek tabi bunu bakanlık derse dermi bilemem diyebilir ama kim diyecek bunlara bu şekilde demeniz lazım diye onuda siz bulun ben nasıl olacağını söyledim, yoksa bu mesele başka türlü çözülmez yumurta tavuk meselesi gibi sakal bıyık meselesi gibi devam eder gider ve bizlerde mangalda kömür bırakmamaya devam ederiz,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Alıntı DUMANLI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    30 gün çalıştıracaksınız eksik gün 1 kodu 18 olacak
    30 gün olduğunda bildirgede eksik gün nedeni girilemiyor. 18 kod olarak bildirgede gösterilemeyecek.
    Bu durumda sorun yaşanır mı? Maktu ücretli 30 gün ödeme almış , 1 gün de KÇÖ almış olacak.

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Arkadaşlar dün bir süre durum değerlemesi yaparak bordroda ve kağıt aylık bildirge çıkardığımız günlerde hesaplattığımız gibi olan bildirgede sgk 31 gün çıkıyor ayın 2 ye bölünmesi 30 gün kçö olduğu için sistem eksik günü 31 gün görüyor.Bordroyu buna göre yaptım normal çalışan bir işçimiz vardı 1 gün mazeretsiz işe gelmemesi var onu düşünce sistem eksik günü 2 gün görüyor yani bu işçi 1 gün devamsızlık etti ama sgk 30 gün olduğu için sistem mayıs ayında 31 gün olduğunu uyguluyor maaşlar aylık anlaşmalı olduğu için aylık ücret ödüyor .Sgk de 31 gün olmayacağına göre onaylamadan önce son bir düzeltme hakkımız olan yerde günleri azaltıp 31 leri 30 a çevirip ücrete dokunmamaya karar verdim.Veya aylık bildirgeleri yapmaya acele etmeyeceğiz proğramcı çüzecek veya idare bir öneri getirecektir bekleyelim diye karar verdim.Fikir beyan edip katkıda bulunan emek eden arkadaşlarımıza teşekkür ederim.İyi çalışmalar.

Müdavim Üye zaferongun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    eyüp sabri demirci 31 gün diyor > https://twitter.com/edemirci67?ref_s...Ctwgr%5Eauthor
    SMMM Zafer ONGUN

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul

kod :18 mi, 27 mi olmalı

31 olacağı kesin. burada eksik gün kodunun ne olacağı. 15/45 çalışan firmada 20 gün prim, 10 gün işkur ödüyor. 1 gün kalıyor.
    20 prim, 11 gün eksik gün burda sorun yok. eksik gün kodu bazı üstadlara göre 31 çekmesi sebebi ile 27 olması gerektiği beyan ediyorlar.bazıları 18 kodu yeterli diyorlar.