Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mayis ayi pandemi ücretsiz izin eksik gün sayisi

Kıdemli Üye

Mayis ayi pandemi ücretsiz izin eksik gün sayisi

Mayıs ayında pandemi ücretsiz izin eksik gün sayısı kaç olmalıdır. 30 mu 31 mi ? Teşekkür ederim

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Ücretsiz izin en fazla 30 gün için ödeniyor ancak mayıs ayı 31 gün olduğu için SGK sistemi bu işe ne diyecek bende merak ediyorum. Siz mayıs ayının tamamı için pandemi ücretsiz izin gösteriyorsanız SGK için henüz denemmedik ama sanırım 1 gün ücret göstermek gerekecek. Belki saçma ama işin içinden çkmak için başka çare yok gibi

Kıdemli Üye
    İşveren sisteminden giriş yaparken 30 mu 31 mi yapacağız ona takıldım.

Üye
    bende konuyu takipteyim 30 gün mü 31 gün mü olacak 1 gün için ücret ödenecek mi

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Mayıs ayında 20 gün KÇÖ alan işyeri için işkur 10 gün ücret ödeme 20 eksik gün göstereceksiniz diyor. SGK da 20 gün eksik gün 11 gün ücret ve prim göstereceksiniz diyor. ( Mayıs 31 gün olduğu için )Her iki kurum ile görüşmemizde bu birbiri ile çelişen uygulamaya ait genelgelerinden bahsediyorlar. Her iki kurum da aynı bakanlığa bağlı bu çelişkili durumu oturup düzeltemezler mi dediğimizde eve haklısınız diyorlar ama siz yine de SGK ya uyun 11 gün çalışma gösterin diye tavsiye ediyorlar. Peki öyle yaptığımızda işkur bir gün fazla çalıştırmışsın bizim 1 günlük KÇÖ yü geri ister mi dediğimizde evet isteyebilir demekteler.

Velhasıl komedi mi trajedi mi belli değil. Kemal Sunal Allah yattığın yerden utandırmasın her daim seni anıyoruz ne büyük adammışsın....

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Gündem çok yoğun KÇÖ pandemi ücretsiz izin eksik gü bordro vs. konular haklı olarak birbirine karışabiliyor. Yukarıdaki son mesajımı diğer konuya yazmıştım. Gördüm ki Mayıs ayının 31 gün olması nedeniyle bu konu bizleri çok meşgul edecek o nedenle o mesajımı buraya da aktardım.

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın arkadaşlar bu pandemi ücretsiz izin girişini sgk işveren sistemi üzerinden yapıyoruz ve ordan sgk işkura aktarıyor,şimdi bu sistem onların kendi aralarında ne yapacağı bizi ilgilendirmez biz sgk sistemi üzerinden işlem yapıyorsak sgk mayıs ayını 30 değil yıllardır 31 gün olarak alıyor genel olarak,şimdi bundan dolayı ben 31 gün diye gireceğim benim şirketlerde KÇÖ çıkmayıp nisanda 14 gün olarak girdiklerimize yani mayısta 31 gün diye gireceğim bence doğrusu budur onlar kendi arasında işkur ve sgk ne yapar beni alakadar etmez yoksa bize kafayı yedirtecekler,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    30 gün girmekte fayda var. 14 30 30 16 90 gün ödüycekler.primide boş tahakkuk ettirmek lazım.
    Kendini Bil Kendini

Kıdemli Üye
    işçinin 20 günlük çalışması varsa 11 gün mü ücretsiz izin gireceksiniz?

Yeni Üye
    Mayıs ayı 31 gündür.Sgk sistemine çalışma günü 0 (sıfır) girildikte eksik gün sayısı 31 gün girilir.Bu neyin tartışması ?