Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: E-S.Meslek Makbuzu İçin GİB Portalı Mı Yoksa Özel Entegratörü mü Tercih Etmeli

Kıdemli Üye

E-S.Meslek Makbuzu İçin GİB Portalı Mı Yoksa Özel Entegratörü mü Tercih Etmeli

Üye
    Nereden
    Türkiye
    Alıntı syg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğer mali müşavir için soruyorsanız kesinlikle entegratör ile çalışın, hem saklama derdinden kurtulursunuz hemde pratik bir kullanım sağlıyor, zaten firmalar mali müşavirlere ücretsiz bir şekilde sağlıyor. Ama ayda yılda bir makbuz kesecek olan diğer meslek mensupları için soruyorsanız hiç tavsiye etmemekle beraber gib portalı kullanabilirsiniz.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    gib portalın halini mükelleflerden görüyorsunuz.kesmek bir bela onu dökmek mail atmak bir bela iptal bir bela onu birde defter beyana işlemek ayrı bir bela

ben zirve kullanıyorum.e-smm yi bize bedava vereceklermiş sadece kontör alacağız hiç olmazsa programdan keser defter beyana gönderirim diye düşünüyorum.
    pratik bir şekilde işi hallederim.gibten uzak durmakta fayda var bence

iyi çalışmalar

Kıdemli Üye
    Ben Zirve kullanıyorum ancak E-SMM olayına geçeli uzun bir süre oldu. Ben bu makbuzları Uyumsofttan düzenliyordum bu güne kadar. Şimdi Zirveden Serbest Meslek Makbuzu modülüne girip makbuz düzenlemek istediğimde "E-SMM İSE MAKBUZ DÜZENLENİRKEN MUHASEBE FİŞİ KESİLEMEZ" diyerekten makbuz oluşturma kısmını Pasif yapmışlar makbuz oluşturamıyorum. Bugüne kadar önce Zirveden makbuzu düzenletip muhasebe fişini hazırlatıp sonrada Uyumsofttan gibe yolluyodum. Muhasebe fişini nasıl oluşturacağım.

Kıdemli Üye
    Nereden
    Antalya
    gib den e-smk ye başvuru yaptığım zaman aşağıdaki yazı çıkıyor ve herhangi bir ilerleme olmuyor, sorun nedir acaba

Lütfen bekleyiniz,işleminiz devam ediyor
    Başvuru işleminiz henüz tamamlanmamıştır, lütfen arka planda çıkan ekrandan karta giriş ve imza işlemlerini takip ediniz.