Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hekim pos kullanan doktorlar, ayrıca e-smm düzenlemek zorundalar

Kıdemli Üye

Hekim pos kullanan doktorlar, ayrıca e-smm düzenlemek zorundalar

Kıdemli Üye
    ÜSTAD zorunlu değil de kullanabilirler diye anladım en son öyle bitti. kaldı ki tebliğde illa kullanacaklar diye birşey yok. eğer YNÖKC kullanmayacaklar ise , eski poslar kart tahsilatı için kullanılmaya devam edecek ama bunun yanında her kart geçişi için ayrıca e smm makbuzu düzenlenebilecektir. YNÖKC kullanmak isteyen olursa da , müşteriye vereceği makbuz E smm makbuzu yerine geçecek lakin serbest meslek erbabı bunun için de yine E smm makbuzu kesecek.. konu ile ilgili daha önce gib efatura formunda sorulan soruya verilen cevabı göndermiştim.
    muhasebe V gibidir..

Moderatör
    Bende üstteki videonun yalancısıyım. Biraz olgunlaşsın konu, eğer zorunluluk yoksa konuyu düzeltelim.

Kıdemli Üye
    muhasebe V gibidir..

Kıdemli Üye
    https://forum.efatura.gov.tr/print_b...p?bug_id=79817

bunu da okuyalım lütfen üstadım..
    muhasebe V gibidir..

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Benim anlamadığım YN ÖKC alsada (Zorunlu değil) her slip için e-smm düzenleyecekler. O zaman ne anlamı var?
    selamlar,sevgiler.

Kıdemli Üye
    Alıntı ilkemuhasebe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadığım YN ÖKC alsada (Zorunlu değil) her slip için e-smm düzenleyecekler. O zaman ne anlamı var?
    ÜSTAD SANIRIM yoğun müşterisi olan yerlerde zaman kaybını önlemek için diye düşünüyorum. amaç müşteriyi e smm makbuzu alması için bekletmemek. fişi verip göndermek. sonra da işyeri müsait olunca gün içi veya akşamüzeri bütün pos sliplerine tek tek e smm makbuzu kesmek . başka anlamı yok sanırım.
    muhasebe V gibidir..

Moderatör
    Alıntı SMMMGS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://forum.efatura.gov.tr/print_b...p?bug_id=79817

bunu da okuyalım lütfen üstadım..
    "Daha önceden hekim pos kullanan mükellefler EFT-POS özellikli YN ÖKC almadıkları veya kullanmadıkları takdirde elektronik ortamda düzenledikleri ve elektronik sertifika ile imzaladıkları e-SMM’yi muhatabının talebi çerçevesinde ıslak imzalı kâğıt çıktısı verilerek ya da elektronik ortamda ileterek teslim etmeleri gerekmektedir."

Konuyu "Doktorlar Yeni Nesil Pos Cihazı Almak Zorundalar" şeklinde olan konu başlığını *Hekim pos kullanan doktorlar, ayrıca e-smm düzenlemek zorundalar" şeklinde düzeltiyorum. Uyarı için teşekkürler...