Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bağkur (4b ) Borç Ödeme Hizmet Süresi

Müdavim Üye
    Nereden
    Türkiye

Bağkur (4b ) Borç Ödeme Hizmet Süresi

Bir tanıdığımız emekli olacak 4 a sigortalılığı devam ediyor, ayrıca iki aylık Bağkur (4 b ) borcu var ve 1100 gün hizmet süresi var.
    Bağkur borcunu ödedi sistemden baktığı zaman borcu sıfır gözüküyor, yalnız hizmet süresi aynı 1100 gün gözüküyor, değişmedi. Bu hizmet süresinin artması gerekmez mi ?

Kolay gelsin.
    İyi çalışmalar.
    "Doğru kararlar tecrübeden gelir; ama tecrübe kötü kararlardan oluşur."

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın furkantaha keşke artmasa çünkü 4/a hizmet süresi yetiyorsa 4/a dan emekli olması için bağkurdan gelen primler 4/a maaşını düşüroyor ben yaşadım çok mantıksız ama sistem bu şekilde şuan ama ödeme yapıldı ise mutlaka 1100 olan 4/b süresi 1160 süresi olarak gözükür sorun olmaz şuan için her şey ağır aksak çalışıyor ama mutlaka gözükür,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Müdavim Üye
    Şimdi 30 dk önce bir tanıdığımızın işi için sgk kurumuna gittik. Kişi bağkura 04.10.2000 tarihinde girişi var 0 gün prim ve 0 tl ödeme gözüküyor. Oradaki personel ve müdür ilgi gösterdiler. Sağolsunlar yarım saat bekledik ve güncelleme yaptılar. Kişi biraz ödemiş yapılandırma yapmış. Güncelledikten sonra 5900 gün civarında bağkuru çıktı gözüktü. Bir müddette yapılandırmamaya girmemiş borçları da çıktı.

Kısaası furkantaha, sizin güncelleme yapılacak. Güncelleme yapıldığı zaman bağkur priminiz varsı yapılandırmamaya girmeyen borçlarınız gözükür. Güncellememeye girmeden bağkurdaki eksik günleriniz vb gözükmez. Tanıdık var ise müracaat edip güncelleme yaptırınız. Tanıdık yok ise dilekçenizi verin bekleyin.

Müdavim Üye
    Nereden
    Türkiye
    Çok teşekkür ederim. Allah razı olsun, hayırlı iftarlar dilerim.
    "Doğru kararlar tecrübeden gelir; ama tecrübe kötü kararlardan oluşur."

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    4/A LI Olanın 4B de geçen hizmetleri red etmesi yok kabul edilmesini talep etme hakkı var diye Ali Tezelin Tele1 deki proğramlarından birinde soru sahibine cevap olarak vermişti.Son dakikayo beklemeden bu sorunu halletmekte yarar vardı hiç olmazsa bundan sonrakiler için.Bir arkadaşımız Bağ-kur birleşmesi maaşımı düşürdü diye arada bir bana sızlanıyor 1976 larda Bağkur ile ilgili işlemlerini yapmıştım galiba kabak bana patlıyor iyiki kaybını talep etmiyor şimdilik tabii.Kolay gelsin.

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın hasan bey evet bende yukarda bunu belirtiyorum bağkurdan dolayı maaşım düştü ama bağkuruda kabul etmiyorum deme durumu yok sgk kabul etmiyor , borç varsa ödetiyor yoksada bağkur priminide dahil ederek emekli maaşını hesaplıyor hali ilede bu prime ihtiyaç yoksa bile bu primden dolayı maaş düşüyor ama yapacakta bir şey yok,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''