Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Geçici vergiler uzadi...

Kıdemli Üye
    Yok ya ben bu kararı alanların ve de utanmadan yayınlayanların akıllarının hür iradede olmadığı bir zamanda aldıklarını düşünüyorum. Yani kafaları güzeldi galiba. Bugün yarın tarihi değiştirirler heralde. Değiştirmezlerse demekki kafaları halen güzel.

Müdavim Üye
    Alıntı DUMANLI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ör.Kapalıçarşı, Mısır çarşısı gibi tamamen kapalı olan işyerlerlerinin evrakları ortada yok. Kdv beyanları ertelendi. Geçici vergi beyanlarının verilebilmesi için mart ayı evrakları gerekir kayıtlar stok durumu banka hesapları vs. kesinleşmeden geçici vergi beyanının verilmesi mümkün değil. Hatta kuyumcuların gibi enflasyon düzeltmesi yapılmadan beyanın verilmesi mümkün değil. Bu işlemlerin yapılabilmesi içinde ilk üç ayın her türlü evrakının bize ulaşması gerekir. Gerçekten bravo demek lazım bütün bunları düşünebildikleri için!!!!!
    düşünemiyorlar sayın dumanlı. düşünseler ağacı dikmeden, elma toplamaya gitmezler. mart kdv si verilmeden , ocak şubat mart gecici vergisi istemezler. kuş kadar beyinleri vardı. maalesef onuda covid-19 virüsü kemirdi. üzülüyorum. onlara değil. bizim düştüğümüz duruma üzülüyorum. delinin taşını kuyudan nasıl çıkarıırız diye düşünüyoruz ya. ona üzülüyorum.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Mevzu kafalarının güzel olması yada düşünememeleri değil, mevzu maliyenin yaptığımız işten bir haber olması. Rezalet bir mesleğe sahip oldumuğuzun net bi şekilde farkına vardım. Ne mükellefin saygısı var ne devletin, en güzeli bu mesleği icra etmeyi bırakmak.

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    İşlere siyasetçi karışıp son karar verici olunca maalesef böyle sıkıntılar çıkacak siyasetçinin bürokrasiden elini ayağını şekillendirmesinden vazgeçtiği günü bayram ilan etmeli.Benimkide çok uçuk bir hayal adamların oy deposu bu işler vazgeçerlermi.

Müdavim Üye
    Bu durumda otomatik olarak mücbir sebep hali sona eriyor.

KDV'yi vermeden, geçiciyi verebilene helal olsun der, ayakta alkışlarım.

Hasan üstat ne güzel söyledi; siyasetçi bürokratın işine karışınca böyle oluyor demek ki...