Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Nisan bordro kcö 01.04.2020 baslama

Üye
    evet bende bunu sormak istedim. bildirimimi sizin dediğiniz gibi yapmıştım

Müdavim Üye
    En iyisi SGK bildirimlerini İşkurun ödeme yaptığı güne göre bildirmek.İleride başımıza iş almayalım

Müdavim Üye
    İşkura uyarsanız sgk ile basınız derde girecek, 19 + 11 dogru olanıdır.

işkura 1 gün parasını isterse geri ödersiniz faizi ile o kadar.
    FATİH PESEN
    SMMM
    İST

Müdavim Üye
    SGK nasıl bir problem çıkarabilir ki?19 gün veya 18 gün olduğunu SSK nasıl tespit edecek?Bence burada işkura uymak gerekiyor.

Müdavim Üye
    Turmob sunumu adana odası sunumunda,ismmmo sunumu 19+11 olarak belirtilmiş, programlar dahil 19+11 olarak hesaplıyor, parmak hesabı yapıldıgında da 19+11 cıkıyor.. Sgk ya göre parmak hesabı yapıldıgında 19+11 olarak cıktıgından dolayı 18+12 olarak bildirirsek 1 gün eksik bildirdik diye ceza yeriz geriye dönük indirimler iptal olur... Sgk ile problem yasanacagına işkur ile yasansın... Özellikle adana odası dakka 1,30 dan sonraki bölümü izlemenizi tavsiye ederim.
    FATİH PESEN
    SMMM
    İST

Kıdemli Üye
    Sayın Heybetli;
    İşkur bildiriminin nasıl yaptınız?Bizede bugün mail attılar excel tabolsunu.İşyeri haftalık çalışma saaati 45, çalışılmayacak saat 22,5 olarak 01.04.2020 tarihi itibariyle başvurumuzu yapmıştık.

Müdavim Üye
    Nereden
    muh.md.yrd.
    Alıntı hasan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Heybetli;
    İşkur bildiriminin nasıl yaptınız?Bizede bugün mail attılar excel tabolsunu.İşyeri haftalık çalışma saaati 45, çalışılmayacak saat 22,5 olarak 01.04.2020 tarihi itibariyle başvurumuzu yapmıştık.
    Eğer haftalık çalışma süresi yarı yarıya ise; çalıştırılmayacak süre 22.5 saat olması gerekir. 45 saat ise normal çalışma süresinden bahsediliyor. Eğer sizin çalışma süreniz bu şekilde ise ve işkura gönderdiğiniz evraklardaki süreler farklı ise işkurun kayıtlarına göre düzeltip tekrar gönderiniz. Ben hiçbir sorunla karşılaşmadım. Personel KÇÖ'lerini aldılar.

Yeni Üye
    Tşkler, Peki İŞKUR işçi listesinde Nisan ayı için matrah,gün ve eksik günleri nasıl yazdınız?

Üye
    Nereden
    muhasebe
    01/04/2020 tarihinden itibaren işçiyi 22,5 saat kısa çalışma bildirildi ve işkur onayladı.04-2020 dönemi APHB ni 14.05.2020 tarihinde 19 çalışma 11 eksik gün olarak beyan ettim.Ancak bugün tarafıma işkur memurundan bir mail geldi göndermiş olduğunuz APHB de 19 çalışma 11 eksik gün olarak değil bizim tanımladığımız 12 eksik gün olarak düzeltiniz diye sonra sgk işveren servisine telefonla ulaşıp durumu izah ettim sefin söylediği işkur ödemesini kaç gün yapmışsa sizde ona göre APHB ni düzenleyeceksiniz demesi böyle bir mail alan oldumu sizce düzeltmelimiyiz tüm seminerlerde 19+11 olarak yapılacağı defaatle söylendi.

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın arkadaşlar bence işkur sgk mevzuatını bilmez ki onlar kendi mevzuatınada çok hakim değiller yani 23/2=11,50 olunca biz olması gereken 12 gün olarak alıyoruz ileri yuvarlıyoruz ki doğrusu budur yarım olamayacağına göre ama onlar geri yuvarlıyor ve mantıklarıda anlaşılan buçuk'u geçseydi ileri tama tamamlanırdı ama buçuk ve altı mantığı ile tama tamamlama değilde geriye 11 olarak almasıdır bundan dolayıda 7 gün yarım ücret işveren üzerine 11 günde yukardaki dediğimden dolayı işlem yapıyorlar ve toplam 18 gün KÇÖ yok kalan 12 güne KÇÖ var diyorlar,yani şimdi doğru olanı sgk 19+11=30 dur ve bence bunu yapmak lazım ve gerekirse işkura 1 gününde ücretini geri ödemek lazım yoksa ilerde sgk açısından sıkıntı çıkar ve İPC lerle karşılaşılır,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''