Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: nisan bordro pandemi izin hk

Müdavim Üye

nisan bordro pandemi izin hk

Selamlar,
    01-16/ 4 / 2020 arası ücretsiz izinli, 17-30/4/2020 arası pandemi ücretsiz izinli olacak. eksik gün nedeni 02 ve 28 birlikte oldugundan 29 kodu mu secmek gerekiyor 0 gün eksik gün nedenini ?
    FATİH PESEN
    SMMM
    İST

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    29 kod dan bildireceksiniz.
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Müdavim Üye
    Alıntı bybaspinar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    29 kod dan bildireceksiniz.
    Tesekkürler.
    FATİH PESEN
    SMMM
    İST

Üye
    Nereden
    mali müşavir
    Merhaba,

emekli olan çalışanı nisan ayında 15 gün çalıştı.

kalan izin süresini hangi kod dan göstermeliyim?

birde, kısa çalışma ödeneğine haketmemiş çalışanı hangi kod dan gösterebilirim? şirket ortklığı olduğu için ücretsiz izin desteğinden yararlandıramıyorum.

Alıntı zuhal_10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

emekli olan çalışanı nisan ayında 15 gün çalıştı.

kalan izin süresini hangi kod dan göstermeliyim?

birde, kısa çalışma ödeneğine haketmemiş çalışanı hangi kod dan gösterebilirim? şirket ortklığı olduğu için ücretsiz izin desteğinden yararlandıramıyorum.
    Zuhal hanım, emekli personel için pandemi nakit desteğine başvurmadınız sanırım değil mi? Anladığım kadarıyla başvurulmadı. İşçinin nisan ayında 15 gün çalışmasının sebebi, covid 19 dan dolayı işlerin düşmesi vb. durum ise eksik gün kodunuz 10 olmalı, fakat işçi işverenden izin istedi ve karşılıklı anlaşarak izne ayrıldıysa 21 diğer ücretsiz izin olmalı. 29 kodu olamaz, zira 29 kodu demek 14 gün için nakit desteği aldı fakat 14 günden daha fazla eksik günü var demektir.
    Kçö hak etmemiş personel için de aynı husu geçerli 10 kodu olmalı. Ve kçö hak etmese de işyerinde çalışma şartları kısa çalışmaya dönüştü ise o işçilere de yarım ücret ödemeniz gerekiyor...

Üye
    Nereden
    mali müşavir
    Alıntı mücahidmecek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zuhal hanım, emekli personel için pandemi nakit desteğine başvurmadınız sanırım değil mi? Anladığım kadarıyla başvurulmadı. İşçinin nisan ayında 15 gün çalışmasının sebebi, covid 19 dan dolayı işlerin düşmesi vb. durum ise eksik gün kodunuz 10 olmalı, fakat işçi işverenden izin istedi ve karşılıklı anlaşarak izne ayrıldıysa 21 diğer ücretsiz izin olmalı. 29 kodu olamaz, zira 29 kodu demek 14 gün için nakit desteği aldı fakat 14 günden daha fazla eksik günü var demektir.
    Kçö hak etmemiş personel için de aynı husu geçerli 10 kodu olmalı. Ve kçö hak etmese de işyerinde çalışma şartları kısa çalışmaya dönüştü ise o işçilere de yarım ücret ödemeniz gerekiyor...
    Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.

Yalnız kçö haketmeyen personel kısmi çalışması da olmadı. 21 ücretsiz izin göstermem sakınca yaratır mı?

Üye

DEFTER BEYAN Mükellef kartı

Mükellef Kartı başlığı altında yer alan bölümlere ilişkin zorunlu alanlara bilgi girişi???
    Zorunlu alanlar hangileri ??
    İş Yeri Bilgileri zorunlu alan mı?

Müdavim Üye
    Nisan ayı muhsgk bildirgesini yapacağız 30 gün ücretsiz izinli yaptık matrah olarak sıfır çıktığından dolayı defter beyana beyannameyi gönderemedik
    \"Herkes insanlığı değiştirmeyi düşünür;ama hiç kimse kendini değiştirmeyi düşünmez\"

Alıntı zuhal_10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.

Yalnız kçö haketmeyen personel kısmi çalışması da olmadı. 21 ücretsiz izin göstermem sakınca yaratır mı?
    Zuhal hanım ben teşekkür ederim. 7 gün için yarım ücret ödemekle işçinin kısa çalışma ödeneği alması farklı şeyler. İşyerinde çalışma durdu ise ya da azaldı ise bütün işçiler için (kısa çalışma ödeneği alsın ya da almasın) yarım ücret ödenmesi gerekiyor. Eğer işçi işverenden ücretsiz olarak izin istediyse (covid 19 dan bağımsız olarak söylüyorum) ve karşılıklı anlaşıldıysa o zaman 21 kodu kullanılabilir.