Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Geçici vergiler

Yeni Üye

Geçici vergiler

Geçici vergilerle ilgili şu ana kadar bu gelişme yok.Maliye ertelemeyi unuttumu

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Valla geçici vergileri ertelemek farz oğlu farz kurumları yapmadık daha hatta ve hatta geçici vergi 1 kereye mahsus ağustosa 2 dönemi birleştirerek verilmeli devletimiz büyüklüğü nü göstermeli kimsede para yok iş yok zaten şu an yavaş yavaş toparlayacaz ağustos en mantıklısı

Müdavim Üye
    bir gelişme var mı geçiciler ile ilgili.

Üye
    Nereden
    Balıkesir
    selamlar, kronik rahatsızlığım olduğunu vergi dairesine bildirdim ve raporumu ekledim, tüm müşterilerim ve kendimin vergi ödemeleri ayrıca beyan verme süreleri sokağa çıkma yasağı bitinceye kadar ertelendi, tahminen 17/05/2020 den sonra sokağa çıkma yasağı devam edeceğinden muhtemelen uzadı.

Kıdemli Üye
    mecbur uzaması lazım çünki geçici vergiyi oluşturacak işlemlemler ve beyannameler mücbir sebeble temmuz ayına ertelendi. Ama bilirsiniz bizleri önce paniğe sokarlar sonra uzatırlar.

Müdavim Üye
    2019 Kurumlar vergisi beyannamesi henuz verilmedi, zarar eden firmalarda kesin zarar rakamı belli degil, simdi 2020 pesin vergi beyannamesi yaparken üzatilmadıgını varsayarsak gecmiş yıl zararı rakamına henüz vermedigimiz 2019 zararını ne yazacagız ? ilave olarak mart 2020 kdv beyannameleri verilmeyen kapalı firmalar var, bu nedenle pesin vergi beyannamesi 6 aylık olarak agustos ayında verilmesi en mantıklısı.
    FATİH PESEN
    SMMM
    İST

Kıdemli Üye
    Ben bir tane geçici vergi göndereyim dedim deneme mahiyetinde İndex:1 Size : 1 diye hata verdi.Karşılaşan var mı acaba.

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    Alıntı ccdeha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bir tane geçici vergi göndereyim dedim deneme mahiyetinde İndex:1 Size : 1 diye hata verdi.Karşılaşan var mı acaba.
    faaliyet koduna göre brüt kazanç dağılımında 1'den fazla satır olduğu için yapıyor... 189 aradım; "bu kısımda hata varmış, güncelleme yapılıyormuş, ara sıra deneyin" dediler

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    Alıntı ccdeha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ŞİMDİ denedim, böyle olan 3 geçici beyanname paketini sisteme gönderebildim...
    demek ki düzeltilmiş
    bilginize......

Üye
    geçici vergilerde gib e-arşiv portaldan kesilen faturalar son fatura bilgilerinde beyan edilecek mi?