Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: çok aacil; geriye dönük kisa çalişma ödeneği

Müdavim Üye
    Nereden
    Sivas

çok aacil; geriye dönük kisa çalişma ödeneği

arkadaşlar kısa çalışma yapmayı unuttuğum bir işyerine evraklarını düzenlerken kısa çalışma başlama tarihini 01.04.2020 tarihinden itibaren başlatabilirmiyim.
    spain

Kıdemli Üye
    Ben bugün 01.04.2020 tarihli verdim , bir problem olacağını düşünmüyorum.

Müdavim Üye
    Nereden
    Sivas
    işvereni işkur işveren kaydı yapmak zorunlu mu
    spain

Müdavim Üye
    bende bugun yaptım "talebiniz işleme alınmıştır" dedi. Bütün evraklarda iş-kur numarası soruluyor.

Müdavim Üye
    Nereden
    Konya
    Alıntı Alper218 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işvereni işkur işveren kaydı yapmak zorunlu mu
    kçö ne baş vuracaksanız işyeri kayıt olmaz zorunda. ama ücretsiz izinden dolayı baş vuracaksanız sgk işveren portalından başvurmanız yeterli.

Müdavim Üye
    Nereden
    Sivas
    Ek 1 liste yazilara çok küçük
    çiktisini alip imzalatip
    taradiktan sonra okunmuyor
    spain

Yeni Üye
    arkadaşlar merhaba işin içinden çıkamadım mart bildirgem hatalı sanırım düzeltme vericem
    kçö başlama:24.03.2020
    20-24 arası rapor: 5 gün(eksik gün)
    1 günlük kçö onaylandı
    bildirgemde 19 gün yaptım ve 7 günlük süreyi sadece prime ekleyip güne eklememişim 12 gün eksik gün dedim bildirgeden düz.yapsam prim değişmediğii gün sayısı değişeceği için cezalı mı olur birde normal bildirgem gün:25 eksik gün 6 mı olmalıydı kaçgündür çözemdim zirve 26 gün hesaplıyor prim günü kafam inanılmaz karıştı yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkür ederim.

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir
    kçö tarihi 24.3 ise ilk haftayı işkur vermiyor 1 günlük kçö onaylanması doğru. Bunda sorun yok ama bildirgeniz hatalı. 20 ye kadar normal çalışma 20-24 arası rapor + 7 gün ekleyecektiniz aslında bildirgeniz tam ay olacaktı böylece.
    SUREYYA

Yeni Üye
    Alıntı süreyya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kçö tarihi 24.3 ise ilk haftayı işkur vermiyor 1 günlük kçö onaylanması doğru. Bunda sorun yok ama bildirgeniz hatalı. 20 ye kadar normal çalışma 20-24 arası rapor + 7 gün ekleyecektiniz aslında bildirgeniz tam ay olacaktı böylece.
    Süreyya hanım öncelikle teşekkür ederim benim anlamadığım +6 gün olmayacak mı 31 işkur ödediği için yani prim günüm :25 eksik günüm 6 gün olacak değil mi düzeltmeyi de vermedim daha şaştım kaldım

Yeni Üye
    4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanunu ve 4857 sayılı İş Kanununun ilgili hükümleri gereğince 24-30 Mart tarihleri arasındaki 7 günlük süre için işveren tarafından yarım ücret hesaplanacak, 31.03.2020 tarihine ilişkin ödeme İŞKUR tarafından yapılacağından 31.03.2020 tarihi için işveren tarafından herhangi bir ücret tahakkuku söz konusu olmayacaktır.... kafamı karıştıran kısım burası 31 için işveren tahk.yapmayacaktır diyor benim 5 gün rapor olduğundan 6 gün yarım ücret ödemem gerek miyor mu yoksa yanlış mı algılıyorum.