Sayfa 6 Toplam 14 Sayfadan BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu
Toplam 135 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Geçici Vergi 28 Mayısa Uzadı

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir
    Alıntı halils09 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birleşip tek beyanname verilmesi mantıklı olanı, bakalım ne karar çıkacak.
    Bence de mantıklı ,işte bu yüzden de şu an geçicileri yapamıyorum." Ya tek beyanname olursa" diye . Ama vakit kalmadı
    SUREYYA

Müdavim Üye &yavuz& - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    KONYA
    Üstadlarım, benim görüşüm uzatılması yönünde olacağını düşünüyorum. 1-6 dönem olarak yapacaklarını zannetmiyorum. Zaten Geçici ler şu an verilenler var 1-3 dönem olarak.
    Halk İçinde Muteber Bir Nesne Yok Devlet Gibi, Olmaya Devlet Cihanda Bir Nefes Sıhhat Gibi. KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN

Müdavim Üye
    Nereden
    Türkiye
    Ne yapacaklarsa biran önce yapsalar da millet gerilmese, yeterince gergin zaten.
    "Doğru kararlar tecrübeden gelir; ama tecrübe kötü kararlardan oluşur."

Müdavim Üye
    İnsanı belirsizlik yıkar. Ya uzatın ya uzatmayın. Dünya Sağlık örgütü pandemi ilan etmiş. Dünya kavruluyor. Cumhurbaşkanımız devlet erkanı, Sağlık Bakanımız aylardır hergün bilgi veriyor. Bu Maliye Bakanlığı muhasebeciler ile dalga geçiyor. Uzatmıyoruz diye açıklama yapın. Bütün millet başının çaresine baksın. Yok uzatıyoruz deyin. İnsanlar ona göre davransın. Kendimi firavun zamanında zulme uğramış gibi hissediyorum.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    gönderilen beyanname adedine bakıyorlar heralde çoğunluk gönderiyorsa uzatmaya ve süresine ona göre bakıyorlar sanırım
    geçici beyannamede yeni bir sürece girdik beyan sürelerinde dengelemeler devam ediyor anlaşılan

Üye
    hep demişimdir meslekte yükünü almış kişiler odalarımızda temsilci oldukça böyle ayın 11 olur ne olacağı belli olmaz..memleketin eğitimli eşekleri gibi olduk yat kalk ye iç ne yüklenirse onu yapıyoruz

Müdavim Üye
    "Genel Başkanımız GİB başkanı ile yapılan görüşmede geçici vergiler ile ilgili herhangi bir uzama planlamadıklarını ifade etmiş." daha mart ayından bekleyen beyannameler var. Boş beyanname verilecek.

Üye
    Nereden
    S.M.
    Gecici vergilerin beyan süresinin uzatılması lazım. 3 cü ayın kdv beyannameleri verilmemiş. Mayıs ayının sonuna kadar kurumlar beyannameleri verilecek. mayıs ayında 14 gün sokağa çıkma yasağı var. Evlerde çalışmak mümkün olmuyor tüm evraklar büroda.

2020 01 dönem geçici vergi beyanlarin uzatilmasi lazim.
    Tamamlanamayan 2019 kurumlar vergisi
    2020 mart kdv beyanlari var.

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Alıntı king1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2020 01 dönem geçici vergi beyanlarin uzatilmasi lazim.
    Tamamlanamayan 2019 kurumlar vergisi
    2020 mart kdv beyanlari var.
    2020 1.dönem geçici vergi ödemeleri normalde ayın 18.ine denk geliyordu ama bugun baktıgım birkaç müşterimin banka ödemesinde 04.06.2020 vade veriyor.
    Canı yanan sabretsin,canı yakanda yanacağı günü beklesin...