Sayfa 1 Toplam 14 Sayfadan 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 135 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Geçici Vergi 28 Mayısa Uzadı

Kıdemli Üye

Geçici Vergi 28 Mayısa Uzadı

Arkadaşlar geçici vergiler ile alakalı son durum nedir aceba. Henüz mart ayları bile kayıtlara alınmamış iken beyanlar nasıl verilebilir. Mücbir sebep genelgesinde geçici vergiye dair bir ibarede yok. Nasıl olacak aceba?

Kıdemli Üye
    Geçici vergiler ile ilgili yapmaları gereken şu: 1 ve 2. dönemi tek bir beyan halinde Ağustos ayında almaları. Ama dikkat çekerim, tek beyan olmalı.

Çünkü Mart KDV'yi 27 Temmuz'a ertelemişsin. Geçici vergiyi de doğal olarak en erken o tarihte isteyebilirsin. Sen şimdi hem 1. dönemi o tarihte isteyeyim, 3 gün sonra da 2.dönemi isteyeyim dersen, ben ne desem boş olur.

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    geçiciler için neden bekleniyor şurda kalmış 2 hafta ve zaten hafta sonlarıda sokağa çıkma yasağı oluyor 9,10,16,17 si günleride kesin olacak kaldı 10 gün bugün dahil nasıl yetişecek yetişme imkanı yok en sağlıklısı sayın civciv'in dediği gibi 2.geçici döneminde 6 aylık tek beyanla beyan edilmesi en doğru olanıdır ve birde zaten kurumlar 01.06.2020 tarihine uzadığına göre bir dönemi bitirmeden diğer döneme nasıl başlanır yani deli dumrul işleri bunlar,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Kurumlar vergisi beyannamesini öteledi beyannamede beyan edilecek zararlar 1 dönem geçicide beyan edilmesi lazım oto kontrol yapamayacaksa geçici beyanı ister ama sistemdeki bilgilerin sağlığı açısından geçicileri kurumlar vergisi beyannamelerinin verilmesinini son gününden sonra istemesi 2 dönem birleştirmesi iyi olur diye düşünüyorum ne dersiniz arkadaşlar.

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Bu seneye mahsus 6 aylık beyan edimmesi çok sağlıklı olur. Türmobun bu yönde talep yapması gerekir.
    Ş.KARTAL

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Zurnanın zırt dedigi yere gelmeden uzatmazlar.
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Kıdemli Üye
    1.sınıf için geçici vergi bdp sorunlu.Hata veriyor.

Müdavim Üye
    Nereden
    advisor
    bugün gönderdim sistem alıyor 17 mayıs vade atıyor.

Kıdemli Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Sizlerinde bildiği , yaşadığı ve okuduğu kadarıyla; Bu vatan ne depremler,seller,afetler ve darbe bile gördü ama hiç hatırlamıyorum ki iki beyanı birleştirerek Damga vergisinden vazgeçsin (vazgeçmedi de) . Çünkü maliye mevzuatta duruma göre kanun değişmez , ertelenir ama uygulanır. Şahsi fikrim ağustosa ikisi de ayrı beyan olarak ertelenir.

Alıntı civciv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçici vergiler ile ilgili yapmaları gereken şu: 1 ve 2. dönemi tek bir beyan halinde Ağustos ayında almaları. Ama dikkat çekerim, tek beyan olmalı.

Çünkü Mart KDV'yi 27 Temmuz'a ertelemişsin. Geçici vergiyi de doğal olarak en erken o tarihte isteyebilirsin. Sen şimdi hem 1. dönemi o tarihte isteyeyim, 3 gün sonra da 2.dönemi isteyeyim dersen, ben ne desem boş olur.

Kıdemli Üye
    Damga vergisi sorun değil sayın Çakır. Çift tarife tahakkuk ettirirler, olur biter.