Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KÇÖ Haketmeyen Personel Nedeni

Yeni Üye

KÇÖ Haketmeyen Personel Nedeni

Merhaba, işkur sayfasından hangi işçinin neden KÇÖ haketmediği artık görüntülenebiliyor. Bir kaç personelimde ''öncesinde hak sahipliği taşıyan bir bildirge yoktur ve tek başına hak sahipliği sağlayamaz '' şeklinde bir açıklama yazıyor. Bu ne anlam ifade ediyor acaba ?

Müdavim Üye
    Nereden
    Muğla
    Merhaba,

Aynı durum bende de vardı. Bugün İŞKUR'da bir memur arkadaşın dediğine göre, personel işsizlik maaşı yeni alıp bitirdiği için alamıyormuş.

Yani geriye dönük 450 gün hesaplanırken işsizlik maaşı almak için kullandığı 600 gün hesaba dahil edilmediğinden KÇÖ şartlarını sağlayamıyormuş.

Sağlıklı günler dilerim
    Onlar(Atatürkçüler), memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben onların rüyasını temsil ediyorum. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Yeni Üye
    Alıntı SakinŞair Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Aynı durum bende de vardı. Bugün İŞKUR'da bir memur arkadaşın dediğine göre, personel işsizlik maaşı yeni alıp bitirdiği için alamıyormuş.

Yani geriye dönük 450 gün hesaplanırken işsizlik maaşı almak için kullandığı 600 gün hesaba dahil edilmediğinden KÇÖ şartlarını sağlayamıyormuş.

Sağlıklı günler dilerim

Teşekkür ederim açıklama için. Hiç aklıma gelmezdi böyle hesaplayacakları

Üye
    KÇÖ hakedişleri tam olarak nereden görüyoruz. ben bir türlü göremedim

Yeni Üye
    [QUOTE=Panzehir;790501]KÇÖ hakedişleri tam olarak nereden görüyoruz. ben bir türlü göremedim[/QUOTE

Tutar olarak görebilceğiniz bir ekran yok , onu işçi kendisi e-devlet sisteminden görüntüleyebiliyor.(İş kaybı Tazminatı/İşsizlik ödeneği sayfasından) , kçö hakedenler listesi işkur şifresi ile girdiğinizde listeyi indiriyosunuz oradan görebiliyorsunuz. Kçö çıkmayanlara neden çıkmadığını yine işkur şifresi ile girdiğiniz ekranın üst kısmında Online İşlemler-İşsizlik Sigortası-kçö bildirgesi-listeleme yi seçiyosunuz - firmayı seçtikten sonra - ara diyosunuz - karşınıza liste geliyor haketmeyenlerin yanında *** işareti var mause ile üstüne geldiğinizde çıkmama sebebi yazıyor.

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    [QUOTE=cemcetin__;790506]
    Alıntı Panzehir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    KÇÖ hakedişleri tam olarak nereden görüyoruz. ben bir türlü göremedim[/QUOTE

Tutar olarak görebilceğiniz bir ekran yok , onu işçi kendisi e-devlet sisteminden görüntüleyebiliyor.(İş kaybı Tazminatı/İşsizlik ödeneği sayfasından) , kçö hakedenler listesi işkur şifresi ile girdiğinizde listeyi indiriyosunuz oradan görebiliyorsunuz. Kçö çıkmayanlara neden çıkmadığını yine işkur şifresi ile girdiğiniz ekranın üst kısmında Online İşlemler-İşsizlik Sigortası-kçö bildirgesi-listeleme yi seçiyosunuz - firmayı seçtikten sonra - ara diyosunuz - karşınıza liste geliyor haketmeyenlerin yanında *** işareti var mause ile üstüne geldiğinizde çıkmama sebebi yazıyor.
    Hakketmeyenleri görüyorum da hakkedenler için herhangi bir liste görmedim tam olarak nerden bakıyoruz
    ..........

Yeni Üye
    [QUOTE=suclu_yum;790512]
    Alıntı cemcetin__ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Hakketmeyenleri görüyorum da hakkedenler için herhangi bir liste görmedim tam olarak nerden bakıyoruz
    İşkur'un sitesine işveren kendi şifresiyle girdiğinde , başvuru sonuçlanmışsa eğer "Kısa çalışma ödeneği sonuç bilgisi raporu" çıkıyor sayfada. Orada hak edenler yazıyor.

Kıdemli Üye
    Bir sigortalı birden fazla işverenin yanında hizmet akdine tabi çalışıyor. 1.Firma kısa çalışma ödeneği başvurusu yapıyor. 2.Firma tam gün çalışıyor. 1.Firmanın başvurusu sonucu sigortalı kısa çalışma ödeneğinden faydalanabilir mi?

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir
    İşsizlik maaşı alan biri başka bir yerde çalışırsa maaş alabilir mi ? zxc bence almamalı
    SUREYYA