Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Genelge ile kapatılan işyerine işçi girişi

Üye

Genelge ile kapatılan işyerine işçi girişi

Genelge ile kapatılan lokanta faaliyetindeki iş yerine işçi girişi yapılabilir mi?
    İş yerinde faaliyet olmasa bile, kalifiye personeli kaybetmemek için personelinin gün ve maaşını tam ödemek istiyor. Mümkün mü?
    Diğer personeli için KÇÖ müracaatı var.

Üye
    Nereden
    Yalova
    Bence her ikisi de mümkün değil.

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    İşçi girişi mümkün degil fakat var olan işçilere ücret ödenir ise ssk tam gösterikebilir çünkü bu demektirki zorunlu neden ve ücretli izin...
    Gösteremezsiniz diye biley olamaz..

Ücretli izin de prim ödemiyormusunuz!
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Birincisi ücret ödemek
    ikincisi 4857/ madde 66

Alıntı bybaspinar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işçi girişi mümkün degil fakat var olan işçilere ücret ödenir ise ssk tam gösterikebilir çünkü bu demektirki zorunlu neden ve ücretli izin...
    Gösteremezsiniz diye biley olamaz..

ücretli izin de prim ödemiyormusunuz!
    genelde ile kapatilan işyerlerinde öteden beri çalişan işçilere mart ayinda 30 gün sigorta gösterip yatirilsa da sorun çikmaz diyorsunuz anladiğim kadariyla. Kapali işyerinde nasil işçi çalişti denmez mi ?

Genelge ile kapatilan cafe işletmesinde işyeri kapali olsa da ben işçileri kaybetmemek için maaşlarini tam ödedim + ssk tam yatirdim diyoruz anladiğim ???

Üye
    hiç bir şey olmaz arkadaşım..gönül rahatlığı ile yap ve bir çok kişide bende aynısını yaptım ayrıca devlete para girişi olan bir şey asla geri çevirmez

Müdavim Üye
    Hangi sektör olursa olsun, kapalı olan işyerine işci girişi yapılıp çalıştırılamaz. Burada lokanta işyerleri tümü ile kapatılmamış. Evlere paket servisi. veya gel al devam ediyor. Lokantalar açık. Elamanını kaybetmek istemiyor ise, lokantaya paket servisçisi, aşcı, pideci vb adla sigorta girişi yapılabilir. Günlük fiş fatura kesilmesi gerekir. Sigortalı olarak çalıştırılabilir diye düşünüyorum.

Mesela kahvehane deseydiniz bu komple yasaktı. Dışarıya çay hizmeti de yok. Buna giriş yapılamazdı. Fakat lokanta kanunen açık.

Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    İşyeri genelge ile kapatılmış geçici olarak faaliyet göster me se bile İşveren çalışana çalış ma dı gı günler için ÜCRETLİ İZİN verip ücretlerinide ödüyor olması ile birlikte çalışılmayan günler için prim ödeye bi lir eksik gün göstermeye bi lir.

Fiilen çalışma yok diyerek ÜCRETLİ İZİN i göz ardı edemezsiniz.

Fakat işveren ben ücret ödemeyecegim demesi halinde çalışanı ÜCRETSİZ İZİNE çıkartabilir ve ssk prim ödemez. Sigortalınında sigorta günü olmaz.

Bu şu anlama gelmesin sahte sigortalılık!! (kesinlikle) daha öncesinde çalışan VAR OLAN işçiye işveren ÜCRETLİ İZİN verebilir...