Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sanayi Sicil Belgesi Süre Uzatımı

Müdavim Üye
    Nereden
    Türkiye

Sanayi Sicil Belgesi Süre Uzatımı

https://sanayisicil.sanayi.gov.tr/Ap...eri/Login.aspx

Covid-19 Salgını Nedeniyle 2019 yılı Yıllık İşletme Cetveli Süre Uzatımına İlişkin
    6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunu gereği her yıl Nisan ayı sonuna kadar girilmesi(doldurulması) gereken Yıllık İşletme Cetvelini Covid-19 salgın riski nedeniyle veremeyen sanayicilerimizin yine 6948 sayılı Kanun çerçevesinde Bakanlığımıza başvurusu halinde 4 aya kadar uzatılması bakanlığımız yetkisindedir. Bu kapsamda Mücbir sebep bildirme ve işletme cetveli veri girişi erteleme taleplerini sisteme girerek buradaki kılavuzda yer alan adımları izleyerek girilebilirsiniz.

Bu memur zihniyeti insanı öldürür. Ya kardeşim niye kendine de bize de eziyet ediyorsun ki, herkesin süresini uzat gitsin. Dilekçe vermek nedir, o kadar girecek süresi olan zaten biraz daha uğraşır bütün bilgileri girer.
    "Doğru kararlar tecrübeden gelir; ama tecrübe kötü kararlardan oluşur."

Müdavim Üye
    Alıntı furkantaha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://sanayisicil.sanayi.gov.tr/Ap...eri/Login.aspx

Covid-19 Salgını Nedeniyle 2019 yılı Yıllık İşletme Cetveli Süre Uzatımına İlişkin
    6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunu gereği her yıl Nisan ayı sonuna kadar girilmesi(doldurulması) gereken Yıllık İşletme Cetvelini Covid-19 salgın riski nedeniyle veremeyen sanayicilerimizin yine 6948 sayılı Kanun çerçevesinde Bakanlığımıza başvurusu halinde 4 aya kadar uzatılması bakanlığımız yetkisindedir. Bu kapsamda Mücbir sebep bildirme ve işletme cetveli veri girişi erteleme taleplerini sisteme girerek buradaki kılavuzda yer alan adımları izleyerek girilebilirsiniz.

Bu memur zihniyeti insanı öldürür. Ya kardeşim niye kendine de bize de eziyet ediyorsun ki, herkesin süresini uzat gitsin. Dilekçe vermek nedir, o kadar girecek süresi olan zaten biraz daha uğraşır bütün bilgileri girer.
    pekı her dılekce verenın, sure uzatım talebı kabul olacakmıdır?

Üye
    Nereden
    Yalova
    Yeminle kafayı yemiş bunlar. Akıl yoksunu mahluk dolu ortalıkta. İnsan kelimesi bizlere hakarettir, o derece. Covidinize de, mücbir sebebinize de, sanayi sicil belgenize de, beyannamenize de ............

1 hafta oldu erteleme dilekçesi verdik ertelenecek mi ertelenmeyecek mi hala il müdürlüğündeki beylerin keyfini bekliyoruz. ertelenmezse nolacak nasıl yetişecek.mecburen vermeyeceğiz.

Müdavim Üye
    Nereden
    Türkiye
    Alıntı jandarma45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pekı her dılekce verenın, sure uzatım talebı kabul olacakmıdır?
    İşimiz, gücümüz yok ya, dilekçeyi verdikten sonra, onaylandı mı onaylanmadı mı onu takip edeceğiz.
    İnsan ne diyeceğini bilemiyor.Bu memur zihniyeti ile Türkiye'nin gelip, geleceği nokta burası. Bu zihniyetle Türkiye bu geldiği noktadan bir milim ileri gidemez.
    "Doğru kararlar tecrübeden gelir; ama tecrübe kötü kararlardan oluşur."

Müdavim Üye
    hala cvp gelmedı. dılekce verenlerın suresı uzadımı?

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın jandarma ben 3 şirkete verdim 2 sinin cevabı sistemde var kabul edilmiş diğeri bekliyor diyor bende merak ediyorum neyi bekliyor niçin bekliyor ne olacak yani 5N1K oldu durum,bekliyor denen şirketin verdik sıkıntı çıkmaması için çünkü 1.586,00 lira cezası var, kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Yahu kardeşim bir şey ertelenmişse bitmiştir. Erteleme işlemi için sistemden müracaat ne demek. Üstelik yaptıkları sistem çalışmıyor iki gün boyunca erteleme talebini sistemde onaylatamadık dönüp dönüp duruyor. Bu eziyet neden iki ay üç ay her ne ise erteledik bitti dersin. Ertelemeyi senin o galubeladan kalan işlemeyen çalışmayan sisteminden istemek ne demek. Şu mesleğin içinde olup da bize bu eziyetleri yaşatanlara en basitinden selam veren kardeşim dahi olsa o kardeşime hakkımı helal etmiyorum. Şu çilenin tarifi yok odalar üst birlik şu kadarcık işi bile kotaramıyor. Allah sizi bildiği gibi yapsın.
    Konu DUMANLI tarafından (30.Nisan.2020 Saat 18:26 ) değiştirilmiştir.

Kıdemli Üye
    Bizim ülkemizde bürokrasi denen canavar toplumun ayağına pranga vurmuş gibi.

Bugün mücbir sebep kapsamında olan firmamız ile ilgili yaşadıklarımı anlatsam roman olur yazmaktan üşeniyorum.

Devletin bir kurumu mücbir sebep kapsamındasın diyor diğeri kapsam dışındasın diyor. Gelişmiş ülkereler de aşırı formalite ve tefarruatlar yok, hızlı ve basitleştirilmiş çözümler mevcut. Biz maalesef bu yüzden her zaman gelişmekte olan ülker sınıfında hayatlarımızı sürdüreceğiz.