Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 24 ünde ödenmesi gereken KDV ve SGK larin durumu ne olacak?

Müdavim Üye

24 ünde ödenmesi gereken KDV ve SGK larin durumu ne olacak?

Sokağa çıkma yasağı sonrası uygulama ne olacak acaba

Muhtemelen yeni bir uzama gelir mi

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    24 ünde ne ödenecek ne kdv si ??? 27 nisan p.tesi zaten ödemesi olanın son günü
    sgk verme günü 24 dü oda muhtemelen 27 olmalı mücbir / zorlayıcı sebep

Müdavim Üye &yavuz& - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    KONYA
    Baştan yanlış yapıldı. Mücbir sebep diye bir şey yoktur. Ortada COVİT19 Virüsü var. Herkesin kendine acil önlem alması için hiç bir ayırım gözetilmeden Beyandır Ödemelerdir hepsinin tamamı belli bir tarihe ötelenmeliydi...
    Halk İçinde Muteber Bir Nesne Yok Devlet Gibi, Olmaya Devlet Cihanda Bir Nefes Sıhhat Gibi. KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN

Üye Muhasebeci Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İSTANBUL
    Alıntı &yavuz& Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Baştan yanlış yapıldı. Mücbir sebep diye bir şey yoktur. Ortada COVİT19 Virüsü var. Herkesin kendine acil önlem alması için hiç bir ayırım gözetilmeden Beyandır Ödemelerdir hepsinin tamamı belli bir tarihe ötelenmeliydi...
    Size katılıyorum. Baştan genel bir erteleme yapılmalıydı. Sgk ve vergilerin hem bildirimi hem ödenmesi herkes için uzatılmalıydı.

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın arkadaşlar kalkıp kolbastı oynayalım ne yapacağımızı ne edeceğimizi şaşırmış durumdayız bu nasıl bir meslek ne talihsiz meslek arkadaş olay gene deli dumrula bağlandı gelde çık işin içinden neden tüm mükelleflerle ilgili beyan,bildirim,bildirge verme ve ödemeleri mesela 3 ay ileriye ertelenmiştir denmez ve bize sürekli şark hizmeti yaptırırlar anlamıyorum arkadaş la havle demekten yoruldum valla kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Müdavim Üye
    Nereden
    Adana
    Alıntı hadisat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayın arkadaşlar kalkıp kolbastı oynayalım ne yapacağımızı ne edeceğimizi şaşırmış durumdayız bu nasıl bir meslek ne talihsiz meslek arkadaş olay gene deli dumrula bağlandı gelde çık işin içinden neden tüm mükelleflerle ilgili beyan,bildirim,bildirge verme ve ödemeleri mesela 3 ay ileriye ertelenmiştir denmez ve bize sürekli şark hizmeti yaptırırlar anlamıyorum arkadaş la havle demekten yoruldum valla kolay gelsin.
    Maliyenin başındaki veya yanındakiler süreçleri bilmediğinden, cumhur başkanına bunları aktaran bir yapı olmadığından, Türmob dahil tüm STKlar kendi dertlerine düştüğünden, düşenin halinden düşmeyenlerin anlamayacağından dan dan dan............
    Beni bu mesleğe sokanın, mesleği bu hale getirenlerin Allah CC. binbir türlü belasını versin. Rabbim onlara coranayı bile aratsın.

Müdavim Üye
    Sokağa çıkamayan insanlar için Şubat Ayı, Kdv ve Muhtasar 30 Nisan'a, Ba Bs 5 Mayıs'a Yıllık Gelir Vergileri 10 Mayıs'a, Yıllık İşletme Cetveli 15 Mayıs'a ertelenmelidir. Tüm millet sokağa çıkamıyor.

Müdavim Üye
    Nereden
    BURSA
    Alıntı &yavuz& Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen size katılıyorum Vallahi yazık nasıl bir meslek bu hiç değerimiz yok
    Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. Bugün yarına dünle beslenerek yol alır.

Müdavim Üye
    Nereden
    muh.md.yrd.
    https://www.ismmmo.org.tr/dosya/1537...LI-TAKVIMI.pdf

2020 / NİSAN AYI MALİ TAKVİMİ (Güncelleme: 21/04/2020)

İSMMMO

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Konusu: 24 Nisan 2020 tarihine kadar verilmesi gereken 2020/Şubat ve 27 Nisan 2020 tarihine kadar verilmesi gereken 2020/Mart (vergilendirme dönemi üç aylık olan mükelleflerin 2020/Ocak-Şubat-Mart dönemi dâhil) dönemine ait Katma Değer Vergisi Beyannamelerinin verilme ve ödeme sürelerinin uzatılması.

Tarihi: 21/4/2020

Sayısı: VUK-129/ 2020-8

1. Giriş:

Bakanlığımıza iletilen talepler ve sokağa çıkma kısıtlaması uygulaması nedeniyle, Vergi Usul Kanununun 17 ve mükerrer 28 inci maddelerindeki yetkiye dayanılarak 24 Nisan 2020 tarihine kadar verilmesi gereken 2020/Şubat ve 27 Nisan 2020 tarihine kadar verilmesi gereken 2020/Mart (vergilendirme dönemi üç aylık olan mükelleflerin 2020/Ocak-Şubat-Mart dönemi dâhil) dönemine ait Katma Değer Vergisi Beyannamelerinin verilme ve ödeme sürelerinin uzatılması bu sirkülerin konusunu oluşturmaktadır.

2. Katma Değer Vergisi Beyannamelerinin Verilme ve Ödeme Sürelerinin Uzatılması:

24 Nisan 2020 tarihine kadar verilmesi gereken 2020/Şubat ve 27 Nisan 2020 tarihine kadar verilmesi gereken 2020/Mart (vergilendirme dönemi üç aylık olan mükelleflerin 2020/Ocak-Şubat-Mart dönemi dâhil) dönemine ait Katma Değer Vergisi Beyannamelerinin verilme süreleri ile bu beyannameler üzerine tahakkuk eden vergilerin ödeme süreleri 28 Nisan 2020 Salı günü sonuna kadar uzatılmıştır.