Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci ... 234
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 32 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kısa Çalışma Ödeneğine Cevap Gelmemesi veya Sonradan Olumsuz Cevap Gelmesi Durum

Müdavim Üye
    Kadıköy işkurdan aynı mükellefin 2 şubesi için başvuru yapmıştım biri çıktı biri RET yedi.Dün bana dönüş yapan memura mail attım sistemde arıza yaşandığını yarın(bugün) düzelteceğini söyledi.

Müdavim Üye Talat DELİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HATAY
    16.03.2020 tarihinde genelge ile faaliyeti durdurulan Okul Öncesi Eğitim kurumunda çalışan kişiler için kçö müracaatında bulunduk. Uygun olanların ödemesi çıktı ve söylendiği gibi 05 Mayısta hesaplarına ödendi.

Ancak;
    1- Çalışanın birisi Sosyal Hiz.Md.lüğüne Müdür olarak bildirilmiş ve Tam gün olarak okulda kalıp devam etmesi zorunlu imiş. Yerine müdürlük yapabilecek kimse de yok. Bu kişi için Kçö. den vazgeçerek bunun mart ayı SGK günlerini tam bildirdik. Kçö de hesabına girmiş idi. Gelen parayı iade etmek gerekiyor.
    2- Başka bir çalışan Nisan ayında 10 günlük rapor almış. Bu günlere tekabül eden Kçö tutarlarını da iade etmemiz gerekiyor

İşkura, durumu anlatan yazı gönderip kayda geçirdik. Ancak iade için bir yöntem olmadığı ve daha sonra işverenden faizi ile Ama CEZA olmadan tahsil edileceği söylendi.

Bu durumda olan arkadaşımız var mı? Farklı bir bilgi edinebilen var mı?
    DEĞERİNİ BİL:
    *Boş zamanın, *Sağlığın,*Gençliğin,*Sahip olduklarının,*Hayatın değerini bil!