Sayfa 6 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 456
Toplam 60 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: K.Ç.Ö. Bordro Hesaplama Örnekleri.

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Alıntı kadirdiloglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence 30/45 kısmında belirtilen ssk gün sayısı yanlış. (15/45=0,33) 23*0,33=7,66=8 Gün , ilk 7 gün primi de eklersek toplam 15 gün prim ödenmesi gerekir.
    Evet bencede sizin dediğiniz gibi. Koskoca Türmob yanlış örnek yayınlıyor.
    Ş.KARTAL

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Alıntı muhasebe1963 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kçö başlama tarihi 24 mart ve mart ayı bordrosunu hazırlarken 30 gün üzerinden hazırladık ve maaşlarını da tam olarak ödedik.
    bu şekilde yapmamız yanlışmı oldu.kendi isteğimizle 7 günlük ücreti işçilere tam olarak ödeyip bordroda gösteremeyiz mi?
    bununla ilgili daha sonra işkur ile sıkıntı yaşarmıyız.
    Hiç bir sıkıntı olmaz.İşveren 7 günün ücretini isteğe bağlı olarak tam ödeyebilir.
    Ş.KARTAL

Kıdemli Üye
    Nereden
    İskenderun
    Merhabalar.
    İşveren 16.03.2020 Tarihinde, 90 günlük kısa çalışma ödeneği müracaatında bulundu.
    Mart ayı içi 16gün+7 gün iş kanunundan dolayı ek yaptı.
    Nisan:Gün sayısı:7 KÇÖ:23 mü? Yani,
    Nisan ve sonraki aylar için de mi? 7’şer gün ½ ödemek zorunda, yoksa sadece müracaat ettiği ay için mi? 7 gün ekleyecek
    Sevmek Dünyanın en etkili tek ilacıdır.
    İnsanları, hayatı seviniz., mutlu olursunuz.

Yeni Üye
    Alıntı gunner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.
    İşveren 16.03.2020 Tarihinde, 90 günlük kısa çalışma ödeneği müracaatında bulundu.
    Mart ayı içi 16gün+7 gün iş kanunundan dolayı ek yaptı.
    Nisan:Gün sayısı:7 KÇÖ:23 mü? Yani,
    Nisan ve sonraki aylar için de mi? 7’şer gün ½ ödemek zorunda, yoksa sadece müracaat ettiği ay için mi? 7 gün ekleyecek
    Az önce bende aynı durum için işkuru aradım.Sadece müracaat ettiğiniz ay için ekleniyor diğer aylar eklenmiyor.

Yeni Üye
    Merhabalar, bir mükellefimize 10.04.2020 tarihinde başlayacak şekilde kısa çalışma ödeneğine başvurduk. Çalışma süresi olarak da 20 saat gösterdik. İşkur'dan nisan ayı için 6 günlük prim yattı işçilere. Nisan bordrosunu ne şekilde düzenlememiz gerekiyor ?
    Ben şu şekilde düşündüm ilk 9 gün tam çalıştı 7 gün kanundan gelen kalan gün sayısı kaç olacak ? toplam 24 günlük mü prim tahakkuk ettireceğiz ?
    İkinci bir soru da yukarıdaki soru ile bağlantılı, eğer kısa çalışmadan başka eksik gün yoksa işkurdan gelen gün sayısı ile bizim verdiğimiz prim gün sayısı toplamı 30 olacak şekilde mi bordro düzenliyoruz ?

Yeni Üye
    Alıntı aktifmuhasebe1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, bir mükellefimize 10.04.2020 tarihinde başlayacak şekilde kısa çalışma ödeneğine başvurduk. Çalışma süresi olarak da 20 saat gösterdik. İşkur'dan nisan ayı için 6 günlük prim yattı işçilere. Nisan bordrosunu ne şekilde düzenlememiz gerekiyor ?
    Ben şu şekilde düşündüm ilk 9 gün tam çalıştı 7 gün kanundan gelen kalan gün sayısı kaç olacak ? toplam 24 günlük mü prim tahakkuk ettireceğiz ?
    İkinci bir soru da yukarıdaki soru ile bağlantılı, eğer kısa çalışmadan başka eksik gün yoksa işkurdan gelen gün sayısı ile bizim verdiğimiz prim gün sayısı toplamı 30 olacak şekilde mi bordro düzenliyoruz ?
    Çalışılmayacak süre 20 saat o kısmı yanlış yazmışım. Haftalık çalışma süresi 25 saat.

Kıdemli Üye
    merhabalar nisan 22.5 saat çalışmıyor kçö gösterdiğimiz kişilere işkur 12 gün eksik ödeme parası yatırdı !
    ama Turmob aynı değerleri girdiğimde 11 gün eksik gün gösteriyor ? nasıl bir yanlışıklar var işin içinden çıkamadım ..
    eksin günü 12 günsterip 18 gün mü çalıştıracağım yoksa turmob uyup 11 gün eksik 19 tam çalışmamı..?
    ben hiç mükemmel değilim belkide sıradan biriyim

Kıdemli Üye
    Alıntı sonmackali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar nisan 22.5 saat çalışmıyor kçö gösterdiğimiz kişilere işkur 12 gün eksik ödeme parası yatırdı !
    ama Turmob aynı değerleri girdiğimde 11 gün eksik gün gösteriyor ? nasıl bir yanlışıklar var işin içinden çıkamadım ..
    eksin günü 12 günsterip 18 gün mü çalıştıracağım yoksa turmob uyup 11 gün eksik 19 tam çalışmamı..?
    Iskur un odemedigi güne tamamlayin.

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    21 kasımda KÇÖ'ye yeniden dönen lokanta işyerinde: 3 işçi için 30 saat çalışmayacak ve haftada 15 saat çalışma olacak şeklinde bildirim yaptım... işkur kasım ayı ödeme raporuna biraz önce baktım 7 gün KÇÖ ödemesi çıkmış. halbuki TÜRMOB sitesinde hesaplama yapıyorum 6 gün eksik gün olarak ve bildirilecek matrahını da 2354,40TL olarak hesaplıyor... İŞKUR ile görüştüm: çalışmayacak saate göre sistem otomatik hesaplıyor ve sizin için 6,66 gün yapıyor ve işçiye ödeme 7 gün olarak çıkıyor. Gerçekten de doldurduğumuz işkur excell dosyasında çalışmayacak saati yazıyoruz.........

ben kasım bildirgesini İşkur ödemesine baz alıp 20+3 gün olarak mı yoksa SGK açısından baz alarak 20+4 gün olarak mı yapayım ? ne dersiniz?

Yeni Üye
    Merhaba herkese,

Kısa çalışma ödeneği ile alakalı İŞKUR'dan ödenek almak için detaylı araştırmalar yapmıştım ve şöyle bir alanda oldukça detaylı bir listeyle karşılaştım. İncelemenizi öneririm. https://www.cottgroup.com/tr/mevzuat...alisma-odenegi