Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 60 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: K.Ç.Ö. Bordro Hesaplama Örnekleri.

Moderatör
    Türmob: Bu hesaplama aracı, klavuz niteliğinde olup standart Kısa Çalışma Ödemesini içeren ilk ay içindir.

https://www.turmob.org.tr/hesaplamal...calismaodenegi

Müdavim Üye
    Nereden
    advisor
    Asgari ücretin üzerinde günlük 300 TL ücreti olan birine ilk 7 gün 300 TL ücret ödenemezmi?

Kıdemli Üye
    kçö başlama tarihi 24 mart ve mart ayı bordrosunu hazırlarken 30 gün üzerinden hazırladık ve maaşlarını da tam olarak ödedik.
    bu şekilde yapmamız yanlışmı oldu.kendi isteğimizle 7 günlük ücreti işçilere tam olarak ödeyip bordroda gösteremeyiz mi?
    bununla ilgili daha sonra işkur ile sıkıntı yaşarmıyız.

Yeni Üye
    arkadaşlar kçö başlangıç tarihimiz 23/03/2020 haftalık çalışılacak saat 10 çalışılmayacak saat 35 . İşkur dan başvuru onayı geldi. muhasebe diyor ki bordro ve bildirgeyi 26 gün çalışılmış 5 gün eksik gün olarak yapmamız gerekiyor dedi. fakat işkurdan gelen listeyi doldururken mart ayı gün sayısı olarak 26 kabul etmiyor 23 gün çalışma günü olarak girmemizi istiyor eksik gün 8 gün olarak kabul ediyor. İş kuru arıyorum açmıyor ulaşamıyorum. ben şimdi bordroyu bildirgeyi nasıl yapmalıyım. yardımcı olabilir misiniz.

Kıdemli Üye
    Merhaba,

1 Nisan itibariyle haftalık 27 çalışacağımızı işur a bildirdik. Nisan ayını geçtik diyelim. Mayıs ayında 30*%60 =18 günlük ssk günü bildireceğiz. Ancak o kadar çok tatil var ki kaç gün çalışmamız gerektiği hesaplayamadım. Günlük 9 saat çalışmaktayız. mayıs ayında kaç gün çalışmalıyız?

Müdavim Üye
    Nereden
    ANKARA
    KÇÖ dışında kalan ücret için pek bir bilgi bulamadım.
    Örneğin KÇÖ başlangıcı 1.4.2020 4.000 TL net ücreti var, kçö olarak da 1.700 tl ödendi diyelim kalan ücreti tamamlamak için bordro yapılamayacak, ödeme yapmak istersek nasıl bir yol izleyeceğiz?

Müdavim Üye
    Alıntı yaferay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    KÇÖ dışında kalan ücret için pek bir bilgi bulamadım.
    Örneğin KÇÖ başlangıcı 1.4.2020 4.000 TL net ücreti var, kçö olarak da 1.700 tl ödendi diyelim kalan ücreti tamamlamak için bordro yapılamayacak, ödeme yapmak istersek nasıl bir yol izleyeceğiz?
    eğer işveren olarak ödeme yapmak istenirse ikramiye bölümünde sosyal destek adı altında ödeme yapılabilir.Bu ödemeye ilişkin sgk prim gelir vergisi kesintisi ve damga vergisi kesintisi uygulanıyor.Bununla ilgili resul kurt ve diğer makalelerde örnekler verilmişti sonuçta işveren sgk gün bildirimi olmadığından alacağı destek kesilmeyecektir.
    Hüküm yalnız ALLAH'ındır...

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın arkadaşlar KÇÖ.' neğinde en düşün 1.765 lira en yüksek 4.381 lira şeklinde olacağından bu rakamların üzerinde olacaksa sayın cumali beyin dediği gibi olacak ücret ve gün olmayacak şekilde ikramiye veya vs. kapsamında para verilebilir buda yanlış olmaz,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Müdavim Üye
    Nereden
    ANKARA
    Alıntı cumali_yldrm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğer işveren olarak ödeme yapmak istenirse ikramiye bölümünde sosyal destek adı altında ödeme yapılabilir.Bu ödemeye ilişkin sgk prim gelir vergisi kesintisi ve damga vergisi kesintisi uygulanıyor.Bununla ilgili resul kurt ve diğer makalelerde örnekler verilmişti sonuçta işveren sgk gün bildirimi olmadığından alacağı destek kesilmeyecektir.
    Cumali bey ben de tam o kısmı anlamaya çalışıyorum. sgk primi keseceğiz ama gün olmayacak?

Müdavim Üye Talat DELİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HATAY
    Merhaba arkadaşlar.
    Kçö Müracaatı:16.03.2020
    Rapor :12/21.03.2020(10gün) 22.03.2020’de çalışır.
    İşçi ilk 11 gün bizde çalışmış 10 gün de rapor etti:21 gün. Kalan Çalışmadığı Süre:10 gündür.
    Bu 10 günün 7 gününü de biz ödeyeceğiz. Kaldı 3 gün KÇÖ.
    Bu durumda işkur’un gönderdiği excel tablosuna Mart ayı için 11+7=18 gün yazdığımda almıyor en fazla 17 gün alıyor. Ne yapacağım?
    DEĞERİNİ BİL:
    *Boş zamanın, *Sağlığın,*Gençliğin,*Sahip olduklarının,*Hayatın değerini bil!