Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1.Tasfiye Dönemi Kur.V.Beyn. Hk.

Üye

1.Tasfiye Dönemi Kur.V.Beyn. Hk.

Merhaba,
    17.10.2019 tasfiyeye giren Ltd.nin kıst dönem kurumlar v.beyn.ni şubat 2020 de verdim.
    Şimdi ise 1.tasfiye dönemine ait 17.10.2019-31.12.2019 tarihlerini kapsayan kur.v. beyannamesini veremiyorum.
    Normal dönem 2019 seçerek de kıst dönem seçerek de verdiysem aşağıdaki hatayı veriyor.

Nasıl yapmalıyım,yardımcı olur musunuz?

Beyannamenizde belirttiğiniz kıst dönem beyanname veriliş nedeni olan Tasfiye Başlangıç tarihi ile sicil bilgilerindeki Tasfiye Başlangıç uyuşmamakta ve bu durum beyannamenizin döneminin yanlış olmasına yol açmaktadır, lütfen beyannamenizin dönemini düzeltiniz!
    Bir önceki döneme ait onaylanmış bir kurumlar vergisi beyannameniz bulunmamaktadır!

Bir önceki döneme ait onaylanmış bir kurum geçici vergi beyannameniz bulunmamaktadır!
    'Vergi Bildirimi / Yabancı Ülkelerde Ödenen Vergilerden Cari Yılda Mahsup Edilmeyip Gelecek Yıla Devr. Kısım' satırına sadece yurtdışında ödenen vergilerden tevsik edilebilenlerin mahsup edilemeyen kısmı yazılabilecektir.

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    benim de 20.12.2019 tarihinde tasfiyeye başlayan vardı.
    yıllık seçerek tasfiye öncesi dönemi vermiştim.
    tasfiye sonrası için verirken kıst seçerek 12-12 2019 olarak verdim ama tasfiye başlangıç ayı ile tahakkuk ayı aynı olmalıdır hatasını yazdı
    189 ile görüştüm. aralıkta başlayanlarda bu sıkıntı oluyor. 20.12 sonrası için elden verebilirsiniz dediler
    size gelince; şubat ayında BEYAN TÜRÜNÜ kıst seçerek gerekçesi olarak da tasfiye başlangıç bilgisi girerek vermeliydiniz ve şimdi de 1.tasfiye dönemi için yıllık vermeliydiniz

Üye
    Alıntı haksoy32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim de 20.12.2019 tarihinde tasfiyeye başlayan vardı.
    yıllık seçerek tasfiye öncesi dönemi vermiştim.
    tasfiye sonrası için verirken kıst seçerek 12-12 2019 olarak verdim ama tasfiye başlangıç ayı ile tahakkuk ayı aynı olmalıdır hatasını yazdı
    189 ile görüştüm. aralıkta başlayanlarda bu sıkıntı oluyor. 20.12 sonrası için elden verebilirsiniz dediler
    size gelince; şubat ayında BEYAN TÜRÜNÜ kıst seçerek gerekçesi olarak da tasfiye başlangıç bilgisi girerek vermeliydiniz ve şimdi de 1.tasfiye dönemi için yıllık vermeliydiniz
    Teşekkür ederim yanıtınız için. Zaten Şubat ayında kıst seçerek vermiştim, başka türlü kabul etmemişti. Şimdi tasfiye ye giriş-31.12.2019 itibariyle de versem,
    kıst dönem seçmeden yıllık da versem kabul etmiyor.

Üye
    Merhaba arkadaşlar

firmanın tasfiyeye girişi 25.03.2020.
    1- tasfiyeye giriş kurumlar beyannamesi dönemi 01.01.2020-24.03.2020 arası
    2- tasfiyeye giriş kurumlar beyannamesi ile 1.dönem geçici vergi mali verileri aynı rakamlar

olacaktır. Doğru mu