Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yatirim teşvik belgesi sahibi mükelleflere verilecek istisna belgesi

Müdavim Üye
    Nereden
    Konya

Angry Yatirim teşvik belgesi sahibi mükelleflere verilecek istisna belgesi

Merhabalar;

Yatırım teşvik belgesini aldık, İthal aldığımız makina gümrükte bekliyor, Vergi dairesine KDV muafiyet talep dilekçesi verdik lakin; İnternet vergi dairesinden KDV İstisna Belgesi İşlemleri kısmında da birtakım girişler yapmamız gerekiyormuş ancak nereye ne gireceğimizi memur da, gümrükçü de, biz de bilmiyoruz!

İstisna Belgesinin Tür Kodu 28 olarak girdik GTİP no bu yanlış dediler iptal ettik 9A türünde girdik şimdi de GTİP girdiğiniz bütün malların numaralarını girin diyorlar tamam ancak 9A türünde bunların girileceği bir yer yok. Sadece Yatırım Teşvik Belge No giriliyor ve ONAY kısmı var..

Lütfen daha önce yapan bilen birisi yardımcı olsun kafayı yememek elde değil neden bu işler bu kadar zorlaştırılır anlamak mümkün değil..
    İstemek; Gemileri Karadan Yürütmek Gibidir..

Müdavim Üye
    Nereden
    Konya
    İlginç bu konuyu Türkiye de bilen çıkmadı! Ama bizden istiyorlar..
    İstemek; Gemileri Karadan Yürütmek Gibidir..

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Sayın mtokat 85
    aralık ayında bende sistem üzerinden aldım memurların tam olarak işi bilmemesinden dolayı v.d.bayağı uğraştırdı benide
    internet vd.de kdv iade işlemlerinin altında KDV İstisna işlemlerinde yeni istisna belgesi talebinden
    teşvik belgesi numarasını girerek onayladım.ona göre v.d. sistem üzerinden matbu istisna yazısı verdi ama çok uğraştırdılar.
    9A dan teşvik belgesi no girerek onaylıyorsunuz.v.d. müdürü görüyor.onunda onayı ile istisna belgesi memurun sistemine düşüyor.
    ben böyle yapmıştım.sonrasında değişen bişey varmı bilmiyorum.
    inşaallah olur
    iyi çalışmalar