Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kısa Çalışma Ödeneği Belli olana Kadar Bildirge Gönderme

Müdavim Üye
    Nereden
    Muğla

Kısa Çalışma Ödeneği Belli olana Kadar Bildirge Gönderme

Değerli üstadlar,

20 martta işyerini kapatan ve kısa çalışma ödeneğinden faydalanmak için başvuru yapan işyerinin mart ayı bildirgesini nasıl vereceğim?

Ödenek için müspet/menfii sonuç gelmedi daha. Personelin eksik gün kodunu ne yapmam gerek?

Teşekkür ederim.
    Onlar(Atatürkçüler), memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben onların rüyasını temsil ediyorum. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    bekliyoruz
    bu arada başvurusu kabul edilenlere yeni bir excell dosyası gönderiliyor.
    bu excell tablosunda KÇÖ başlama tarihi mesela 23.3.2020 yazınca mart ayı SGK hizmet gün sayısına 24 kabul etmiyor 23 gün kabul ediyor..
    işkur memuru ile görüştüm.. siz 23+ yarım ödemeler için 7 gün prim ve kazanç bildirebilirsiniz... ama bu excell tabloya 22 günlük kazanç ve gün bildiriniz..
    biz yapılacak ödeme için bunları istiyoruz ve SGK bildirgesi ile karşılaştırma yapmayacağız dedi..

Üye
    Merhaba,
    Bağlı olduğunuz müdürlük tarafından, Rehberlik ve Teftiş Daire Başkanlığı'na, uygunluk kontrolüne gönderilen ve başvurunuzun onaylanması halinde sizden doldurmanız istenilen bir excel dosyası gönderiliyor. İşçilerin IBAN numaralarının da olduğu listede başvuru yapılan aya ve bir önceki aya ait puantaj bilgileri istenilmekte. Onaylanan bildirgeyle İş-Kur'a bu listede bildirdiğiniz puantaj kaydının aynı olması isteniyor, en azından İş-Kur'dan bana öyle söylediler. Eksik gün sayısı, nedeni vs bilgilerin farklılık göstermesi halinde ödeneğin kesileceği de gönderdikleri bilgi notunda yazılı. Bu bilgiler ışığında bildirgeyi onaylamadan önce kesinlikle İş-Kur'dan gelecek cevabı beklemenizi tavsiye ediyorum.
    Başvurusu onaylanan işçiler için eksik gün nedeni 18, bu işçilerin başka bir eksik gün nedeni daha olması halinde, fakat kesinlikle ücretsiz izin olmayacak (bu kısım bilgi notunda kırmızı renkle yazılı) yeni eklenen 27 numaralı kod yazılacak.
    Başvurusu onaylanmayan işçiler için 10 numaralı kodu yazmanız da benim yorumum. Sağlıcakla kalın..

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    siz 23+ yarım ödemeler için 7 gün prim ve kazanç bildirebilirsiniz... ama bu excell tabloya 22 günlük kazanç ve gün bildiriniz..
    Isparta il müdürlüğü personeli bana da böyle söyledi
    siz hangi ildesiniz?

Üye
    Alıntı haksoy32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    siz 23+ yarım ödemeler için 7 gün prim ve kazanç bildirebilirsiniz... ama bu excell tabloya 22 günlük kazanç ve gün bildiriniz..
    Isparta il müdürlüğü personeli bana da böyle söyledi
    siz hangi ildesiniz?
    Merhaba,
    Sanırım beni kastettiniz
    Konya İş-Kur'a başvuru yaptım. KÇ süresini 16/03 - 13/06 olarak yapmıştım (Gündüz Bakımevi İşletmesi)
    Bahsi geçen bildirim formundaki ilgili yerleri şu şekilde doldurdum:
    Başvuru Tarihi: 16.03.2020
    KÇÖ Başlangıç Tarihi: 24/03/2020 (Başvurunu tarihinden sonraki 7 gün işveren tarafından karşılanacağı için 16+7= 23 gün - Özellikle bu kısmı onların rehberliğinde yaptım)
    KÇÖ Bitiş Tarihi: 13/06/2020
    Haftalık Çalıştırılmayacak Süre: 45 Saat
    Haftalık Çalışma Süresi: 45 Saat
    2020/3 PEK: 2256,30 (98,10*23)
    2020/3 Gün: 23 (Sizin de belirttiğiniz gibi burada KÇÖ başlangıç tarihiyle aynı veya fazlasını yazınca uyarı veriyor)
    Eksik Gün Sayısı: 8
    Eksik Gün Nedeni: Kısa Çalışma Ödeneği

Bu şekilde hazırlayıp belgeyi gönderdikten sonra mükellefe "ilgili servise iletilmiştir" şeklinde bir mail geldi. Kontrol edip mi servise ilettiler yoksa bir hata varsa ilgili serviste mi tespit edilecek, onu zaman gösterecek.
    Bir hata gelmesi halinde yine buradan paylaşacağım. Sağlıcakla kalın..

Müdavim Üye Talat DELİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HATAY
    Sayın XXX Yetkilisi,İşveren kaydınız onaylanmıştır. İşkur No:XXXXXX. Sisteme giriş yapabilirsiniz. B003
    Bundan sonraki, bizim yapmamız gereken aşama nedir acaba.
    DEĞERİNİ BİL:
    *Boş zamanın, *Sağlığın,*Gençliğin,*Sahip olduklarının,*Hayatın değerini bil!

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    sizin açıklamanıza göre yapılırsa mantıklı...
    başvuru formundaki başlama ile kabul sonrası doldurulan form arasında başlama tarihinin farklı olması saçma..
    bana söylenen de çok doğru gelmedi bana çünkü SGK ile form arasında uyumsuzluk çıkarsa ödemelerse sorun çıkar...
    iyice bulmacaya döndü bu iş

Müdavim Üye
    Eta programı kullanan var mı?Bu 7 günlük yarım maaşı nasıl yapacağız acaba?

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkiye
    Alıntı Talat DELİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın XXX Yetkilisi,İşveren kaydınız onaylanmıştır. İşkur No:XXXXXX. Sisteme giriş yapabilirsiniz. B003
    Bundan sonraki, bizim yapmamız gereken aşama nedir acaba.
    işverenin kaydı olmadığı için işveren kaydı yapmışsınız. İşkurdaki ilgili başvuruyu onayladıktan sonra bu şekilde mesaj geliyor. Diğer müracaatlarınızı normal olarak yapacaksınız. Yani gelen mesaj Kısa çalışma ödeneği başvurusu onayı ile ilgili değildir. İşveren kaydının onayı ile ilgilidir.

Kıdemli Üye
    arkadaşlar işci 450 gün şartına uyuyor son 60 gün olayında ise işci puantaj usulü ile çalıştığı için 1. ayda 16 2. ayda 15 günü var başvurabilirmi.tşkl.