Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci ... 234
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 36 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kısa Çalışma Ödeneği Belli olana Kadar Bildirge Gönderme

Kıdemli Üye
    Nereden
    Turkiye
    Kısa Çalışma Ödeneği almalar başladımı bilen var mı?
    Son anının nasıl olmasını istiyorsan, bu anı son an gibi yaşa!
    Bu anı, son an gibi yaşarsan her anın son anın gibi olur.Eyvallah

Müdavim Üye
    kafalar tam karışık. bu ne allah aşkına. herkes farklı yorumluyor. iç işleri bakanlığınca kapanan cafe işletmesi mart 16 da saat 24.00 den sonra kapatıldı. yani mart 16 da açıkktı ve ciro yaptı. işkura müracatı yaptık. kısa çalışma ödeneği için. hala dönüş olmadı. ben mart bordrosunu 16 gün çalışır. 15 gün eksik gün( 18 kodu ile) bordroyu yaptım. fakat sigortayı göndermedim. 7 gün olayını anlamadım. zaten işletme kapalı neden kapattıktan sonra ilk 7 günün yarısını ödememe gerekir. hadi ödedim. sigorta pirimini 16 yerine neden 23 gün ödüyorum. hiç anlamadım. asgari üçretli var sayarsak puantralı nasıl yapmalıyım. 7 günün yarısını gün olarak mı yoksa prim olarak mı göstermeliyim. cevap gelmediği için hangi işçiler yararlanıyor kesin değil. yararlanamayan işçilerin eksik günlerini ne yapmalıyım. ( 18 koduylamı yoksa üçretsiz izinlimi göstermeliyim. )
    net anlaşılır bir şekilde puantaj hesaplamasını paylaşırmısınız. kafayı yemek üzereyiz.

Müdavim Üye
    Nereden
    GAZİANTEP
    Alıntı haksoy32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bekliyoruz
    bu arada başvurusu kabul edilenlere yeni bir excell dosyası gönderiliyor.
    bu excell tablosunda KÇÖ başlama tarihi mesela 23.3.2020 yazınca mart ayı SGK hizmet gün sayısına 24 kabul etmiyor 23 gün kabul ediyor..
    işkur memuru ile görüştüm.. siz 23+ yarım ödemeler için 7 gün prim ve kazanç bildirebilirsiniz... ama bu excell tabloya 22 günlük kazanç ve gün bildiriniz..
    biz yapılacak ödeme için bunları istiyoruz ve SGK bildirgesi ile karşılaştırma yapmayacağız dedi..

işkur'un gönderdiği yeni tablo için şöyle bir uyarısı da var "Excelde yer alan Aylık Prime Esas Kazanç tutarı ile SGK'ya bildirilen/bildirilecek tutarlar ile aynı olmalıdır" diyor.
    Gel bu işin içinden çık şimdi...
    SGK müdür yardımcısı ile görüştüm, işkur'un yazısını ve excel tablosunu gönderdim o da şaşırdı ve bir şey diyemedi...
    SGK 7 günü istiyor... İşkur böyle diyor...

Kıdemli Üye
    Iskura 1 nisan tarihinden itibaren haftalık 27 saat (günde 9 saatten 3 gün çalışılacak) calisacagimizi bildirdik. Bu Durumda aylık kaç günlük ücret ve sgk ödemeliyiz. ISKUR kaç günlük ücret ödeyecek?

Üye
    Merhaba,
    Biraz önce 16/03 tarihinde "kısa çalışma"ya geçen, başvuru sürecini burada paylaştığım, mükellefim aradı, mart ayı ile ilgili ödemeler yapılmış..
    Sağlıcakla kalın..

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    Alıntı SULEYMAN TAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işkur'un gönderdiği yeni tablo için şöyle bir uyarısı da var "Excelde yer alan Aylık Prime Esas Kazanç tutarı ile SGK'ya bildirilen/bildirilecek tutarlar ile aynı olmalıdır" diyor.
    Gel bu işin içinden çık şimdi...
    SGK müdür yardımcısı ile görüştüm, işkur'un yazısını ve excel tablosunu gönderdim o da şaşırdı ve bir şey diyemedi...
    SGK 7 günü istiyor... İşkur böyle diyor...
    KÇÖ için geri dönüş yapılarak onay bildirimi yapılan işyerlerimin İŞKUR ödemesi için excell tablosunu hala bekletiyorum. öte yandan
    ne bordrosu tahakkuk etti ne muhsgk ne de ebildirgesi yapılmadı