Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu
Toplam 49 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kısa çalışma ödeneği hakkında

Müdavim Üye
    Alıntı levoank Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler
    işkura müracatı yaptık. 5 işçiden 3 işçi kısa çalışma ödeneğine hak kazanıyor. diğer 2 işçi yararlanamıyor. kısa çalışma ödeneği alamayan işçilere üçretsiz izin kullandıracağım.

çünki cafe işletmesi olarak 16. martta iç işleri bakanlığının çıkardığı tebliğ ile mecburi kapatıldı.

Kıdemli Üye
    Ücretsiz izine maaş desteği
    bilginiz var mı ne gibi şartları var acaba
    herkese iyi çalışmalar,

Üye
    Merhaba,
    Eksik günler için ücretsiz izin yerine "10 - Genel Hayatı Etkileyen Olaylar" kodunu seçmeniz kanaatindeyim. Çünkü firmanız, her ne kadar bütün işçiler ödeneği hak etmiş olmasa da, faaliyeti tamamen durmuş ve "kısa çalışma" sistemine geçmiştir. Sağlıcakla kalın..

Kıdemli Üye
    arkadaşlar işci 450 gün şartına uyuyor son 60 gün olayında ise işci puantaj usulü ile çalıştığı için 1. ayda 16 2. ayda 15 günü var başvurabilirmi.tşkl.

Üye
    Nereden
    büro elemanı
    Üstadlar iyi günler
    Berber bir mükellefimiz için 22.03.2020-21.06.2020 tarih arası kısa çalışma ödeneği başvurusu yaptık.excell tablosunda mart ayı bilgisi için gün sayısı 21 eksik gün 10 olarak yazmıştık.işkurdan arayarak Tabloda gün sayısı 21 - eksik gün 1 olacağını söylediler. Nasıl bir yol izlememiz lazım. Sgk nasıl bildirilecek?

çelişki üstüne çelişki

Alıntı omerkrd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstadlar iyi günler
    Berber bir mükellefimiz için 22.03.2020-21.06.2020 tarih arası kısa çalışma ödeneği başvurusu yaptık.excell tablosunda mart ayı bilgisi için gün sayısı 21 eksik gün 10 olarak yazmıştık.işkurdan arayarak Tabloda gün sayısı 21 - eksik gün 1 olacağını söylediler. Nasıl bir yol izlememiz lazım. Sgk nasıl bildirilecek?
    Merhabalar öncelikle kçö firmanıza hayırlı olsun diyelim. Kçö başlangıç tarihi 22 mart 2020. Bu tarih dahil 7 gün hesaplandığından mart ayı eksik gün sayısı 3 yapar. Burada memurun yanıldığı nokta şu; birincisi her ne kadar kçö başlangıcı 22 mart olsa da memur bir gün sonrasından hesap yapıyor ve 7 günü 23 marttan başlayarak hesaplıyor, ikincisi de mart ayının 31 gün olduğundan bihaber şekilde eksik gün 1 olacak diyor. Memur mantığında ay 30 olur kalıbı var, eksik günlerde parmak hesabı yapıldığını bilmedikleri için olaylara at gözlüğüyle bakıyorlar sağolsunlar. İnsiyatif alma, yorum yapma vb. hak getire. Bu hususu hep dile getirdik. Acilen işkur ve sgk nın ortak bir bilgilendirme yapması şart. Bence olması gereken (türmob bilgilendirme videosu olsun, yazılanlar, çizilenler olsun) mart bildirgesinde 21+7 gün = 28 gün bildirim yapılacak 3 gün eksik gün olarak 18 koduyla bildirilecek. Ama gel de işin içinden çık...

Üye
    Nereden
    büro elemanı
    iyi günler arkadaşlar.

kahvehane işletmemizde 2 kişi çalışmaktadır. 16 mart 2020 tarihinde covid-19 dolayı 1 çalışanımız için kısa çalışma ödeneği başvurusunda bulunduk. 27103 nolu kanundan faydalanan diğer personelimiz bir fiili olarak çalışmakta ve kahvede temizlik işleri,havalandırmak için gelip gitmektedir. Bu çalışanımız 27103 nolu kanun teşvikinden faydalanmaya devam eder mi?

Müdavim Üye
    Nereden
    muhasebe
    merhaba bir kaç şey sormak istiyorum
    1- 16.03.2020 SÜRÜCÜ KURSU eğitim sektörü kapatıldı burdaki ders saat ücretli çalışanlar ve emekliler var bunlar 7 gün yarım ücret vermemize gerek varmı saat ücretli ne zaman ders verilirse alıyor
    2-birde sürücü kursu kçö başvuruldu öğretmenler aldı ders yok fakat işveren büro memuruna gel diyor mücbir sebebe girdi maliye sgk ödemeleri banka işleri oluyor bunu 30 gün çalışıyo tam gösterebilirmiyin işyeri faaliyetini durdurdu bu işçi büro ve dışarı işleriyle uğraşıyor işveren yetkilisi kronik hasta dışarı çıkamıyor

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    okuyorum okuyorum küfür etmemek için kendimi zor tutuyorum. bu 7 gün neymiş arkadaş bu 7 günün mantığı nedir bu ne saçmalıktır.
    Kendini Bil Kendini

Müdavim Üye
    Nereden
    muhasebe
    Alıntı gunduzmuhasebe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    okuyorum okuyorum küfür etmemek için kendimi zor tutuyorum. bu 7 gün neymiş arkadaş bu 7 günün mantığı nedir bu ne saçmalıktır.
    bencede ceza olmasın diye araştırıyoruz adamın zaten maaş verecek parası olsa uğraşmayız bunlarla işci zor durumda kalmasın diye veriliyormuş işveren zor durumda ona ne yapacan işci para geliyor kçö işveren gelmiyor kredi vermiyorlar borç olunca