Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 49 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kısa çalışma ödeneği hakkında

Kıdemli Üye
    A-Yarı zamanlı çalışma
    Kısa çalışma ödeneği için 20/03/2020 tarihinden mücbir sebep kalkana kadar iş kura baş vuruldu. yarı zamanlı çalışılacak. günlük saat 12-16,00 arası 4 saat. haftalık 4*6 gün toplam 24 saat.
    -İş kurdan haenüz onay gelmedi. ücret bordrosunu düzenleyip bankaya maaş ödemelerini yapacağım. İşçiler asgari ücretli;
    1-Bordroda gün sayısı ve brüt kazanç ne kadar olacak. Hafta tatili ücreti ay boyunca biz mi karşılayacağız yoksa işkur mu ödeyecek?
    2-İşkur reddederse çalışılmayan saatler bordroya dahil edilecek mi?
    3-İşkur ilk 1 haftayı ödemiyormuş bunu bordroda nasıl göstereceğiz?

B-işyeri çalışmaya ara verdi?
    İşveren işyerinde 20/03/2020 - 31/05/2020 tarihleri arası çalışmaya ara verdi ve işkura müracaat etti. İş kur henüz onaylamadı.Asgari ücretten;
    1-Mart ayı ücret bordrosu kaç gün brüt kaç tl olacak?
    2-İşkur rededederse ara verme tarihinden sonrası ücretsiz izin mi gösterilecek veya nasıl olacak?
    3-İşkur ilk 1 haftayı ödemiyormuş bunu bordroda nasıl göstereceğiz?
    ömer duran

Müdavim Üye
    Nereden
    muhasebe
    7 günlü süre ödenecek işveren tarafından memurda sıkıntı olabilir 7 günlük işveren yapacaksın kısmı çalışma başlangıcından itibaren 7 gün denmişti banada tanıdığı olan varsa sağlıklı bilgi alır telefonda ne kadar dogru bilemiyorum

Müdavim Üye
    Nereden
    Adana
    Gönderiyoruz sıkıntı yok bazıları basit sebeplerden reddedilse de tekrar gönderiyoruz...Benim de merak ettiğim aile hekimliği ve eczanelerde de esnek çalışma var ise müracaat edilebilir mi
    baki kalan bu kubbede hoş bir sada imiş

Yeni Üye
    Arkadaşlar yardimmmmm!!!

Işvereni işkura kayit ettim şifresi falanda var ama işkur numarasini sorgulattiğimda böyle bir işveren kayitli değil diyor. Bu mükellef daha öne iş arayan olarak kayitliydi şimdi işveren olarak kayitli olduğu için sistemde çakişiyor mu ? Işkura malum ulaşamiyorum nasil çözeceğim bu sorunu başina böyle bir durum gelen varsa lütfen yardimci olabilir mi ???

Müdavim Üye
    Nereden
    muhasebe
    İŞKUR mail geldi 16.03.2020 başlamıştık 23.03.2020 olarak yapmışlar bir liste gönderip geri mail atacağız çalışanların iban no istediler

Üye
    Alıntı gungor85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yardimmmmm!!!

Işvereni işkura kayit ettim şifresi falanda var ama işkur numarasini sorgulattiğimda böyle bir işveren kayitli değil diyor. Bu mükellef daha öne iş arayan olarak kayitliydi şimdi işveren olarak kayitli olduğu için sistemde çakişiyor mu ? Işkura malum ulaşamiyorum nasil çözeceğim bu sorunu başina böyle bir durum gelen varsa lütfen yardimci olabilir mi ???
    İş kur yetkilisi ile görüşme sonucunda siz formları doldurup eklerini gönderin, iş kur numarası varsa yazın yoksa veya bilmiyorsanız boş bırakın. Biz burada inceleyerek ilk defa olanlara numara veriyoruz, mevcutta varsa bulup güncelliyoruz sizin formları eksiksiz göndermeniz yeterli denildi.

Müdavim Üye
    dilekçe örneği varmı .paylaşırmısınız.

Müdavim Üye
    Nereden
    muhasebe
    HİÇ EK -2 gelen oldumu işkurdan işçilerin ibanın içeren

Üye
    Alıntı DILEK033 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İŞKUR mail geldi 16.03.2020 başlamıştık 23.03.2020 olarak yapmışlar bir liste gönderip geri mail atacağız çalışanların iban no istediler
    Peki bitiş tarihini ne yazmıştınız acaba.

Bendeki bilgiler şöyle:

Siz 1-19 mart dönemi için bordronuzu yapin, olumlu cevap gelirse ilk 1 haftalik dönem işveren tarafindan karşilanacak, fakat burada bu 1 hafta için ödenecek para yari maaş olacak (bununla ilgili bir yazi okudum) ve yari maaş ücret brdr. Prim ikramiye olarak yansitilacak. Dolayisiyla olumlu dönüş olursa siz ücret brdr. 19 gün olarak yapacak fakat maaş olarak 19 gün tam 7 gün yarim maaş (ikramiye) olarak ssk ve stopaj ödeyeceksiniz. Bildrg. De de 12 gün eksik gün 18 kodu ile bildirim yapacaksiniz. Eğer reddolursa işveren işçilerle 20 mart ve sonrasi için nasil bir anlaşma sağladiysa (ücretsiz izin mi ücretli izin mi) ona göre hareket edersiniz. B başliği ile sorduğunuz sorulara da sanirim cevap vermiş oldum. Bu arada memurlar eksik evrak için 2-3 gün sonra dönüyorlar, şunlari şunlari da iletin şeklinde fakat olumlu ya da olumsuz dönüşler benim mükelleflerim için de olmadi. Son bir bilgi; dün işkur da bir memur ile sağolsun işkur numarasi sikintili olan firmalarimla ilgili telefonda epey görüştüm ve yardimci oldu kendisi. En son kçö ile ilgili birşeyler sordum; gerek genelge kapsaminda gerekse ihtiyari olarak kapatan işyerleri için varsa çalişma ruhsatlarini koyun dedi. Ellerindeki şablonda öyle diyormuş, ayrica şirketler için yönetim kurulu karari. Allah yardimcimiz olsun..

Alıntı duranomer65 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    a-yarı zamanlı çalışma
    kısa çalışma ödeneği için 20/03/2020 tarihinden mücbir sebep kalkana kadar iş kura baş vuruldu. Yarı zamanlı çalışılacak. Günlük saat 12-16,00 arası 4 saat. Haftalık 4*6 gün toplam 24 saat.
    -iş kurdan haenüz onay gelmedi. ücret bordrosunu düzenleyip bankaya maaş ödemelerini yapacağım. Işçiler asgari ücretli;
    1-bordroda gün sayısı ve brüt kazanç ne kadar olacak. Hafta tatili ücreti ay boyunca biz mi karşılayacağız yoksa işkur mu ödeyecek?
    2-işkur reddederse çalışılmayan saatler bordroya dahil edilecek mi?
    3-işkur ilk 1 haftayı ödemiyormuş bunu bordroda nasıl göstereceğiz?

B-işyeri çalışmaya ara verdi?
    Işveren işyerinde 20/03/2020 - 31/05/2020 tarihleri arası çalışmaya ara verdi ve işkura müracaat etti. Iş kur henüz onaylamadı.asgari ücretten;
    1-mart ayı ücret bordrosu kaç gün brüt kaç tl olacak?
    2-işkur rededederse ara verme tarihinden sonrası ücretsiz izin mi gösterilecek veya nasıl olacak?
    3-işkur ilk 1 haftayı ödemiyormuş bunu bordroda nasıl göstereceğiz?