Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: covit 19 nedeni ile KAPATILAN İŞYERİ EKSKİ GÜN KODU HK

Kıdemli Üye
    Nereden
    izmir

covit 19 nedeni ile KAPATILAN İŞYERİ EKSKİ GÜN KODU HK

Merhaba,

Bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi müşterimin geçen hafta covit 19 nedeni ile faaliyeti durduruldu. Bu durumda bordroda çalışanlara eksik gün mü girmeliyim? hangi kod u girmeliyim?

faaliyeti kanun ile durdurulmuş bir kurumun çalışanlarına o günler için eksik gün girmesinde bir problem var mı? girmemesi gibi bir seçeneği var mı?

teşekkürler

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    benim de sürücü kursu şirketim var. onda da 16 martta tüm dersleri milli eğitim müdr. tarafından iptal edilmiş..
    10-genel hayatı etkileyen olaylar kodu uygun olabilir diye düşünüyorum

Müdavim Üye zaferongun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Kısa çalışma ödeneği için başvuru yapılacaksa işkur eksik gün nedeni olarak '18-kısa çalışma ödeneği' seçilmesini şart koşuyor.
    SMMM Zafer ONGUN

İşveren 24-31 Mart 2020 tarihleri arası zorlayıcı neden için bir hafta süre için APHB düzenleyecek ve işçinin bu döneme ait ücretini ve primini ödeyecektir.
    01 Nisan – 30 Haziran 2020 tarihleri için kısa çalışma ödeneği talebinde bulunabilecektir. 01.04.2020 ila 30.06.2020 dönemi için Eksik gün nedeni 18 … Kısa çalışma Ödeneği seçerek SGK’na bildirimde bulunacaktır.

DENİYOR;
    FAKAT MÜFEETİŞTEN DÖNÜŞTE TARİHLER MART ? NİSAN ? HANGİ AŞAMADA BİLMİYORUM.?
    BİLGİ SAHİBİ OLAN YAZAR İSE ÖĞRENECEĞİZ.
    YOKSA BEKLEYECEĞİZ.

Müdavim Üye zaferongun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    16 Mart'da MEB tarafından alınan kararla, eğitim faaliyetlerine zorunlu olarak ara veren kurumlar mücbir sebep kapsamına alınmamış, sürücü kursları da dahil. Böyle bir saçmalık olabilir mi?
    SMMM Zafer ONGUN

Kıdemli Üye
    Alıntı king1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşveren 24-31 Mart 2020 tarihleri arası zorlayıcı neden için bir hafta süre için APHB düzenleyecek ve işçinin bu döneme ait ücretini ve primini ödeyecektir.
    01 Nisan – 30 Haziran 2020 tarihleri için kısa çalışma ödeneği talebinde bulunabilecektir. 01.04.2020 ila 30.06.2020 dönemi için Eksik gün nedeni 18 … Kısa çalışma Ödeneği seçerek SGK’na bildirimde bulunacaktır.

DENİYOR;
    FAKAT MÜFEETİŞTEN DÖNÜŞTE TARİHLER MART ? NİSAN ? HANGİ AŞAMADA BİLMİYORUM.?
    BİLGİ SAHİBİ OLAN YAZAR İSE ÖĞRENECEĞİZ.
    YOKSA BEKLEYECEĞİZ.
    Eğer işveren 24 Mart tarihinden itibaren faaliyetini durdurmuş ya da çalışma saatini azaltmışsa bu bir haftalık dönemin ücretini faaliyeti tamamen durdurmuşsa yarısını (52,5/2=26,5 Saat) ,kısmen çalışma uygulanmışsa çalıştığı kadar kısmın ücretini ödemek zorundadır. Faaliyetini tamamen durdurduğu dönemin sgk gününü ödemesi gerekmiyor çünkü işçi fiilen işyerinde bulunmuyor. Ancak yarım ücretini ek ödeme olarak ödeyebilir.