Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Subat bildirgelerini veremedik.

Üye

Subat bildirgelerini veremedik.

Merhaba ustadlarim, sgk bildirgelerin son gunu cocugumun rahatsizligindan dolayi ise gidemedim ve bu moral bozukluguyla susmayan telefonumu kapattim. Mali musavirimde 65 yas ustu oldugu icin kendini karantinaya almis ve bana ulasamadigindan yaklasik 20 tane mukellefime ait sgk bildirgeleri verilmedi.
    Sgk mudurlugune gidip durumu izah ettim, yardimci olamayacaklarini belirttiler, ofisten degilde evden de verilebilecegini soylediler, 69 yasinda ki adam ofis disinda laptop yada desktop olarak herhangi bir bilgisayari olmadigini ofisten calismak zorunda oldugunu ama yasak dolayisiyla cikamadigini soyledim. Ellerinden bir sey gelmeyecegini belirttiler. Hesabimiza gore 30bin liraya yakin bir ceza ve bu mukelleflerimin indirim ve tesvikleri subat ayi icin yanmis olacak bunlarinda maliyeti eklenince 40bin lira civari bir ceza ile karsi kariyayiz. Bu arada Bagli oldugum il smmm odasi ve turmob da telefonlara cevap vermiyor, destek alamadim.

Fikri olan cozum olarak yardimci olabilecek olan varsa dusunceleriyle lutfen yardimci olsun.

Yeni Üye
    Nereden
    Trabzon
    aynı durum darbe döneminde olmuştu ozaman csgb bakanı olan süyelman soylu beye milletvekilleri ile ulaşılıp geriye dönük uzamta kararı alınmıştı aynı yolu deneyebilirsiniz. yani bulunduğunuz ilin milletvekilleri ile şimdi ki bakana durumu bir şekilde anlatıp daha önce yapılan uygulamanın aynısını sağlayabilirsiniz

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    allah yardım etsin bu stresin üstüne birde bu eklenmiş. 23.03.2020de bu ülkenin durumunu gösteren bir fotoğraf çekip hasan turanın dediği gibi bir çareyi deneyebilirsiniz. tabi mecliste vekil bulabilirseniz...
    Kendini Bil Kendini

Kıdemli Üye
    Alıntı unfal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba ustadlarim, sgk bildirgelerin son gunu cocugumun rahatsizligindan dolayi ise gidemedim ve bu moral bozukluguyla susmayan telefonumu kapattim. Mali musavirimde 65 yas ustu oldugu icin kendini karantinaya almis ve bana ulasamadigindan yaklasik 20 tane mukellefime ait sgk bildirgeleri verilmedi.
    Sgk mudurlugune gidip durumu izah ettim, yardimci olamayacaklarini belirttiler, ofisten degilde evden de verilebilecegini soylediler, 69 yasinda ki adam ofis disinda laptop yada desktop olarak herhangi bir bilgisayari olmadigini ofisten calismak zorunda oldugunu ama yasak dolayisiyla cikamadigini soyledim. Ellerinden bir sey gelmeyecegini belirttiler. Hesabimiza gore 30bin liraya yakin bir ceza ve bu mukelleflerimin indirim ve tesvikleri subat ayi icin yanmis olacak bunlarinda maliyeti eklenince 40bin lira civari bir ceza ile karsi kariyayiz. Bu arada Bagli oldugum il smmm odasi ve turmob da telefonlara cevap vermiyor, destek alamadim.

Fikri olan cozum olarak yardimci olabilecek olan varsa dusunceleriyle lutfen yardimci olsun.
    Gözünüz aydın tebliğ yayınlandı 22 Marttan itibaren mücbir sebep hali sizin durum (Mali musavirimde 65 yas ustu oldugu icin kendini karantinaya almis)

Üye
    Teblige baktim ama bulamadim

Kıdemli Üye
    65 yaş ve üstünde olması veya kronik rahatsızlığı bulunması nedeniyle sokağa çıkma yasağı kapsamına giren mükellefler ve meslek mensupları ile beyanname/bildirimleri bu meslek mensuplarınca verilenler itibarıyla mücbir sebep hali ilan edilmesi
    bölümüne bakınız. Açıkca SGK yazmasada Sgk bunun için ayrıca açıklama veya yönetmelik yayınlayacaktır.
    Dava açsanız kazanırsınız. Durumu CİMER üzerinden bildirin. Mutlaka faydası olur

Kıdemli Üye
    Alıntı unfal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teblige baktim ama bulamadim
    Ayrıca diğer hususlarda da belirtilmiş
    Diğer hususlar

MADDE 7 – (1) Sokağa çıkma yasağının, 3 üncü madde kapsamında ilan edilen mücbir sebep tarihleri aralığında sona ermesi halinde, 5 inci madde kapsamında mücbir sebep hükümlerinden faydalanan mükellefler, 3 üncü madde kapsamında bulunmaları koşuluyla, sona erme tarihinden itibaren söz konusu madde kapsamındaki mücbir sebep hükümlerinden faydalandırılır.

(2) Sosyal güvenlik mevzuatı gereğince sigortalıların mücbir sebep dönemine ilişkin prime esas kazanç ve hizmet bilgilerinin Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi ile bildirilmesinin zorunlu olması durumunda mücbir sebep, bu beyannamelerin vergi kesintilerine ilişkin kısmının beyan ve ödeme sürelerinin ertelenmesi için geçerli olacaktır.

Kıdemli Üye
    Nereden
    İstanbul
    Öncelikle hem evladınız, hem başınıza gelen olay için geçmiş olsun.

Ben birkaç defa okudum ama durumu tam anlayamadım.

Mali müşaviriniz 65 yaş üstü olduğundan kendisini karantinaya alıp, size de ulaşamadığından, SİZİN 20 MÜKELLEFİNİZİN sgk bildirgeleri verilemiyor.

Anladığım kadarıyla siz meslek mensubusunuz, fakat 65 yaş üstü değilsiniz. 65 yaşında olan sizin meslek mensubu personeliniz mi?

Müdavim Üye
    Alıntı yesilcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hem evladınız, hem başınıza gelen olay için geçmiş olsun.

Ben birkaç defa okudum ama durumu tam anlayamadım.

Mali müşaviriniz 65 yaş üstü olduğundan kendisini karantinaya alıp, size de ulaşamadığından, SİZİN 20 MÜKELLEFİNİZİN sgk bildirgeleri verilemiyor.

Anladığım kadarıyla siz meslek mensubusunuz, fakat 65 yaş üstü değilsiniz. 65 yaşında olan sizin meslek mensubu personeliniz mi?
    Sayın yeşilcan, Mali müşavirim 65 yaşında dediğine göre, Meslek mensubu vergi dairesine kayıtlıolan kişi 65 yaşında. Bir sonraki yerde 69 yaşında demiş. Yanlış yazmış. Sonuçta 65 ve üstü yaşında. Bu 65 yaşında olan meslektaşımız ceza ve ölüm riski olması nedeni ile kendini eve kapatmış. Kısaca karantinaya almış.

Yeni Üye
    Nereden
    İşveren
    Mesleki sorumluluk sigortanız yokmu acaba. Varsa sigorta şirketi ile görüşün. Tek diyeceğim bu. Allah yardımcınız olsun.