Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Şubat KDV 24 Nisan'a/ BABS 30 Nisan'a Uzatıldı!

Müdavim Üye
    Alıntı &yavuz& Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "4. Elektronik Defterlerin Oluşturulma ve İmzalanma Süresi ile Elektronik Defter Beratlarının Yüklenme Süresinin Uzatılması"

Üstadlar, ARALIK/2019 ve OCAK/2020 için yıl da bir defaya mahsus olmak üzere, zaten her yıl NİSAN/2019 sonuna kadar beratlar alınmıyormuydu? Ben bir şeyi mi kaçırıyorum, anlamadım.
    Kurumlar 30 nisandı doğru.
    Ama açıklamada eksiklik var.Gelir vergisi mükellefleri için uzatıldı demek istedi sanırım.

Üye
    Sayın İbrahimce22 benim anladığım bu aylarda verilecek dendiğine (bu dönemler denmemiş) göre mart/2020 dönemini de uzatmış oluyorlar.
    Sirküler çıkınca daha netleşir durum.
    Ne diyelim İnşallah hakkımızda hayırlısı olur.

Üye
    Alıntı gorersin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Berat Albayrak
    @BeratAlbayrak
    ·
    1 sa
    Tebliğ ile mücbir sebep hali kapsamındaki sektörleri ve altında yer alan iş kollarını belirledik.

Sektörlerin dışında, ticari, zirai kazanç sahibi veya serbest meslek erbabı olan TÜM GELİR VERGİSİ MÜKELLEFİ vatandaşlarımızı da (1,9 milyon kişi) mücbir sebep hali kapsamına aldık.
    Bu twitten de anladığımız kadarıyla tüm sektörler için mücbir sebep hali olup uzamış oluyor. (İnşallah yanılmıyoruzdur)

Kıdemli Üye
    Kimseden Geçici vergi Beyannamelerinin ertelendiğini duymadım! Mayıs a verilecek Geçiciler ne olacak?

Müdavim Üye
    Sabah kdv kestim boş bir mükellefim vardi vadesi 26/04/2020
    CNPL

Müdavim Üye
    Ocak-Şubat-Mart dönemi 3 aylık muhtasarlar 2020/nisan dönemi kdv , kurumlar vergisi, geçici vergiler ne olacak , mücbir sebep dışındaki mükelleflerin virüslü evraklarını faturalarını almak , sıralamak, tasnif etmek, işlemek istemiyor kimse , nasıl olacak bu işler.