Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Şubat KDV 24 Nisan'a/ BABS 30 Nisan'a Uzatıldı!

Üye

Şubat KDV 24 Nisan'a/ BABS 30 Nisan'a Uzatıldı!

Berat Albayrak
    @BeratAlbayrak
    ·
    1 sa
    Vatandaşlarımızdan gelen talep doğrultusunda; 26 Mart 2020 tarihine kadar verilmesi gereken Katma Değer Vergisi beyanname verme ve ödeme süreleri 24 Nisan, 31 Mart’a kadar verilmesi gereken Ba-Bs formlarının verilme süresi de 30 Nisan gün sonuna kadar uzatılmıştır.

T.C.

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI

Gelir İdaresi Başkanlığı

VERGİ USUL KANUNU SİRKÜLERİ/126

Konusu: 26 Mart 2020 günü sonuna kadar verilmesi gereken Katma Değer Vergisi Beyannamelerinin verilme ve ödeme süreleri ile 31 Mart 2020 günü sonuna kadar verilmesi gereken 2020/Şubat dönemine ilişkin “Form Ba-Bs” bildirimlerinin verilme ve mezkûr tarihe kadar oluşturulması ve imzalanması gereken e-Defterlerin oluşturulma/imzalanma ile aynı sürede Gelir İdaresi Başkanlığı Bilgi İşlem Sistemine yüklenmesi gereken “Elektronik Defter Beratları”nın yüklenme sürelerinin uzatılması

Tarihi: 23/03/2020

Sayısı: VUK-126/ 2020-5

1. Giriş:

Bakanlığımıza iletilen talepler doğrultusunda, Vergi Usul Kanununun mükerrer 28 inci ve mükerrer 242 nci maddesindeki yetkiye dayanılarak 26 Mart 2020 günü sonuna kadar verilmesi gereken Katma Değer Vergisi Beyannamelerinin verilme ve ödeme süreleri ile 31 Mart 2020 günü sonuna kadar verilmesi gereken 2020/Şubat dönemine ilişkin “Form Ba-Bs” bildirimlerinin verilme ve mezkûr tarihe kadar oluşturulması ve imzalanması gereken e-Defterlerin oluşturulma/imzalanma ile aynı sürede Gelir İdaresi Başkanlığı Bilgi İşlem Sistemine yüklenmesi gereken “Elektronik Defter Beratları”nın yüklenme sürelerinin uzatılması bu sirkülerin konusunu oluşturmaktadır.

2. Katma Değer Vergisi Beyannamelerinin Verilme ve Ödeme Sürelerinin Uzatılması:

26 Mart 2020 günü sonuna kadar verilmesi gereken Katma Değer Vergisi Beyannamelerinin verilme süreleri ile bu beyannameler üzerine tahakkuk eden vergilerin ödeme süreleri 24 Nisan 2020 Cuma günü sonuna kadar uzatılmıştır.

3. Bildirim Formlarının Verilme Süresinin Uzatılması:

31 Mart 2020 günü sonuna kadar verilmesi gereken 2020/Şubat dönemine ilişkin "Form Ba" ve "Form Bs" bildirimlerinin verilme süresi 30 Nisan 2020 Perşembe günü sonuna kadar uzatılmıştır.

4. Elektronik Defterlerin Oluşturulma ve İmzalanma Süresi ile Elektronik Defter Beratlarının Yüklenme Süresinin Uzatılması:

31 Mart 2020 günü sonuna kadar oluşturulması ve imzalanması gereken e-Defterlerin oluşturulma ve imzalanma süresi ile aynı sürede Gelir İdaresi Başkanlığı Bilgi İşlem Sistemine yüklenmesi gereken “Elektronik Defter Beratları”nın yüklenme süresi 30 Nisan 2020 Perşembe günü sonuna kadar uzatılmıştır.

Duyurulur.

Üye
    Nereden
    Yalova
    Stopajlar ne olacak? Şaka gibi!

Üye
    Alıntı kompetan77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Stopajlar ne olacak? Şaka gibi!
    Antalya oda başkanı videoda kdv istemiş yarında muhtasar için çeker bir video

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    Bizim bu meslek neden bu kadar saçma sapan insanlar dan oluşuyor cidden anlamıyorum sinirim bozuldu...
    Kaç gündür Twitter da yüzlerce twit attık bilmem telefon açtık şu oldu bu oldu amaç neydi :BEYANNAME LERİN UZATILMASI VE VİRÜS BELASINDAN UZAK KALMAK İÇİN EVDE KALMAMIZ
    YANLIŞ MI BİLİYORUM
    Peki şuan Sgkmuh veya Muhtasar uzamadı ama diğer beyanlar uzadı bu durumda yine işe gidiyoruz yine aynı şekilde riskli bir hayat süreceğiz değişen nedir???

HERKES başarı kutluyor ben ortada başarı göremedim yarın yine tıpış tıpış işe gideceğiz

Burdan anladım ki meğer biz KDV ler uzasın da diğer işlere vakit ayıralım mantığı yürüten binlerce insanla aynı yolda yürümüşüz amaç kesinlikle AİLEMİZE BİR VİRÜS BULAŞMASIN KESİNLİKLE ÇEVREMİZE BİR HASTALIK YAYMAYALIM KESİNLİKLE HASTA OLMAYALIM DİYE bir çabamız olmamış şaka gibi cidden... Yazıklar olsun

Müdavim Üye
    Nereden
    muhasebe
    sgk ödemeleri

Kıdemli Üye
    kdv ve ba bs haricinde uzayan birşey yok. aynen devam ediyoruz.devletin paraya ihtiyacı var.

Müdavim Üye
    Nereden
    Adana
    Alıntı suclu_yum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim bu meslek neden bu kadar saçma sapan insanlar dan oluşuyor cidden anlamıyorum sinirim bozuldu...
    Kaç gündür Twitter da yüzlerce twit attık bilmem telefon açtık şu oldu bu oldu amaç neydi :BEYANNAME LERİN UZATILMASI VE VİRÜS BELASINDAN UZAK KALMAK İÇİN EVDE KALMAMIZ
    YANLIŞ MI BİLİYORUM
    Peki şuan Sgkmuh veya Muhtasar uzamadı ama diğer beyanlar uzadı bu durumda yine işe gidiyoruz yine aynı şekilde riskli bir hayat süreceğiz değişen nedir???

HERKES başarı kutluyor ben ortada başarı göremedim yarın yine tıpış tıpış işe gideceğiz

Burdan anladım ki meğer biz KDV ler uzasın da diğer işlere vakit ayıralım mantığı yürüten binlerce insanla aynı yolda yürümüşüz amaç kesinlikle AİLEMİZE BİR VİRÜS BULAŞMASIN KESİNLİKLE ÇEVREMİZE BİR HASTALIK YAYMAYALIM KESİNLİKLE HASTA OLMAYALIM DİYE bir çabamız olmamış şaka gibi cidden... Yazıklar olsun
    Ehil olmayan kişileri seçersen olacağı bu...

Müdavim Üye &yavuz& - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    KONYA
    "4. Elektronik Defterlerin Oluşturulma ve İmzalanma Süresi ile Elektronik Defter Beratlarının Yüklenme Süresinin Uzatılması"

Üstadlar, ARALIK/2019 ve OCAK/2020 için yıl da bir defaya mahsus olmak üzere, zaten her yıl NİSAN/2019 sonuna kadar beratlar alınmıyormuydu? Ben bir şeyi mi kaçırıyorum, anlamadım.
    Halk İçinde Muteber Bir Nesne Yok Devlet Gibi, Olmaya Devlet Cihanda Bir Nefes Sıhhat Gibi. KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN

Üye
    Berat Albayrak
    @BeratAlbayrak
    ·
    1 sa
    Nisan, Mayıs ve Haziran’da muhtasar ve KDV beyannamelerine ilişkin ödemeleri 6’şar ay öteliyoruz.

Bu aylarda verilmesi gereken Muhtasar ve KDV beyannameleri de verilmeyecek.

Bu beyannameleri 27 Temmuz’a erteliyoruz.