Sayfa 32 Toplam 33 Sayfadan BirinciBirinci ... 2230313233 SonuncuSonuncu
Toplam 325 adet sonuctan sayfa basi 311 ile 320 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: işkur kısa çalışma ödeneği hakkında duyuru

Üye
    İşkur un pandemi ücretsiz izin gibi, işverenin sgk sayfasında, kçö den yararlananlar için yeni bitiş tarihini gireceğimiz bir seçenek/bölüm eklemeleri hem kurum çalışanları hem de bizler için zaman ve emek kaybını önleyecektir. Umarım biran önce pratik bir yol düşünürler de yine çileye dönüşmez bu süreç.

Alıntı fa77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 24 hazirana kadar alacağımız ödeneği 1 haziran itibariyle sonlandırmak için ne yapacaz 3 tane lokantacı var 1 haziran işbaşı diycez exel listeyi atan memura mail mi atacaz dilekçe mi yazacaz ne yapacaz teşekkürler
    danışman memura mail atın, word dosyasında durumu anlatın, kaşe imza taratıp mail atın, 6 gün önceden bilgi vermek gerekiyordu fakat bu durum daha dün akşam belli olduğu için sıkıntı olmayacaktır. ben de böyle yaptım...

Kıdemli Üye
    Başvurması ayrı dert, bitirmesi ayrı dert. İşkur kadar sınıfta kalan başka kurum olmadı şu 2,5 ayda. Çok hantal kalıyor günümüz şartlarında. Mail ile bu tür önemli işlemleri yapmak bu devirde nedir? Ulaşmadı deseler, ispatı yok. Ki forumda gördüğümüz kadarıyla yaşanmadı değil.
    Konu civciv tarafından (30.Mayıs.2020 Saat 15:34 ) değiştirilmiştir.

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Herkesi kçö den çıkartacam dilekçe yetiyor sanırım ?
    Prim desteği var deniyordu çıkana 3 ay o kesinleştimi bilen varmı arkadaşlar ? 5. Ayda 6. Ayda çıkana olacakmı destek

Yeni Üye
    7252 Geçici 26.Madde desteği hakkında açıklama
    ...
    "Bu kapsamda, kısa çalışmanın ve nakdi ücret desteğinin sona erdiği tarihi takip eden aydan itibaren 3 ayı geçmemek şartıyla, her ay için kısa çalışma veya ücretsiz izinde geçen aylık ortalama gün sayısı ve asgari ücret üzerinden hesaplanan işçi ve işveren primi tutarında mahsuplaşma yapacağız."

BAŞVURULAR SGK ÜZERİNDEN YAPILACAK
    Bakan Selçuk, "Normal çalışma düzenine geçen çalışanın, kısa çalışma ödeneği veya nakdi ücret desteği aldığı aylık ortalama gün sayısının 30 gün olması durumunda, işverenlerin SGK'ye ödeyecekleri primlerden 1.103,63 lira mahsuplaşma yapılacaktır.
    Normal çalışma düzenine dönen ve ağustos ayında çalışmaya devam eden sigortalılar için SGK prim belgeleri 1-26 Eylül 2020 tarihleri arasında düzenlenecek. Bu kapsamda, SGK tarafından 25 Ağustos'ta işverenler için tanımlama ekranı açılacaktır." bilgisini paylaştı.

Kıdemli Üye
    Az önce baktım henüz açılmamıştı. (Geçici 26. Madde olacak diye biliyorum.)

Yeni Üye
    Alıntı ilk006 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    7252 Geçici 26.Madde desteği hakkında açıklama
    ...
    "Bu kapsamda, kısa çalışmanın ve nakdi ücret desteğinin sona erdiği tarihi takip eden aydan itibaren 3 ayı geçmemek şartıyla, her ay için kısa çalışma veya ücretsiz izinde geçen aylık ortalama gün sayısı ve asgari ücret üzerinden hesaplanan işçi ve işveren primi tutarında mahsuplaşma yapacağız."

BAŞVURULAR SGK ÜZERİNDEN YAPILACAK
    Bakan Selçuk, "Normal çalışma düzenine geçen çalışanın, kısa çalışma ödeneği veya nakdi ücret desteği aldığı aylık ortalama gün sayısının 30 gün olması durumunda, işverenlerin SGK'ye ödeyecekleri primlerden 1.103,63 lira mahsuplaşma yapılacaktır.
    Normal çalışma düzenine dönen ve ağustos ayında çalışmaya devam eden sigortalılar için SGK prim belgeleri 1-26 Eylül 2020 tarihleri arasında düzenlenecek. Bu kapsamda, SGK tarafından 25 Ağustos'ta işverenler için tanımlama ekranı açılacaktır." bilgisini paylaştı.
    Bakan Selçuk, normalleşme desteğinden yararlanacak olan işyerlerinin e-SGK kanalıyla başvuru yapmasının yeterli olacağını kaydederek, işverenlerin izleyeceği adımları şu şekilde anlattı: “Normalleşme Desteğine başvuru yapacak işyerlerimiz, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi internet sitesine giriş yaparak, 'e-SGK/İşveren/İşveren Sistemi/Teşviklerden Faydalanacak Sigortalı Tanımlama' ekranında yer alan ‘7252 4447 Sayılı Kanun Geçici 26. Madde Desteği’ menüsünden işlemlerini gerçekleştirebilecek.”

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    danışman memura 10 ağustosta iptal maili attım hatta beyoğlu kısa çalışma merkezi de ekledim mail attım e devlette hala 5 eylülde para yatacak gözüküyor ne yapacaz ??? mail atıyorum maillere cevap yok

Müdavim Üye
    önceki ay için de biz iptal maili atmamıza rağmen para yatmıştı(excel belgesini tekrar istemişlerdi,göndermemiştik)

Kıdemli Üye
    01.07.2020 tarihinden itibaren tam süreli çalışmaya geçtiğimize dair iptal bilgi mailimizi ve iptal dilekçemizi işkura bildirmemize rağmen geçen ay çalışanların hesabına paralar yatmış bugün 1 personelimiz e-devlet sitesinden kontrol ettiğinde bu ayda yatacağını görmüş ne olacak bu saçmalığın sonu personeller paraları yedik diyor.

İşkura mail attığımızda gelen cevap şu şekildeydi; Konu ile ilgili olarak fazla ödemeler sizlerden tahsil edilecektir.Şuan için bir işlem yapılamamaktadır.