Sayfa 30 Toplam 33 Sayfadan BirinciBirinci ... 202829303132 ... SonuncuSonuncu
Toplam 325 adet sonuctan sayfa basi 291 ile 300 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: işkur kısa çalışma ödeneği hakkında duyuru

Üye
    Bizde de 12 gün yatırmışlar, ben bordroyu 11 gün idi, 12 gün olarak değiştirdim, zaten İŞKUR a verilen excelde 11 gün 12 gün diye birşey yazmıyor, ilerde bordroları isterler mi bilmiyoruz.
    Bir de İŞKR listesinde bildirilen PEK 30 gün üzerinden normal bordro yapıp PEK'i yazacagız değil mi, yoksa 11 gün 12 gün değişince PEK'de değişiyor.Yani ben 30 günlük normal bordro yaptım çıkan matrahı İŞKUR'a bildirdim sonra 18/12 şeklinde bordro yapıp bunu ödedik bu uygulama doğru mu?

Üye
    Merhabalar
    11 / 12 eksik gün hesabında net cevaba ulaşan var mı acaba bordroları ne şekilde onayladınız işkur birimi net bir cevap veremiyor ne yazık ki

Kıdemli Üye
    İstanbul/Bahçelievler'de başvurusu hala onaylanmayan var mı acaba? Ne maile cevap veriyorlar, ne de sonuçlandırıyorlar.

Yeni Üye
    Alıntı civciv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbul/Bahçelievler'de başvurusu hala onaylanmayan var mı acaba? Ne maile cevap veriyorlar, ne de sonuçlandırıyorlar.
    maalesef bizde de aynı durum var
    telefonlara cevap vermiyorlar.Fax çektim.kaç kere mail attım 3 farklı yere .
    İşkur a da gittik daha sıra gelmemiş.
    bekliyoruz.
    01/06/2020 de işyeri çalışmaya başlayacak. halen sonuç yok.

Kıdemli Üye
    Bir firmaya 24 Mart'ta, diğerine 15 Nisan'da başvuru yaptık, aynı sizin hesap ay başı işyerlerini açacaklar ama daha KÇÖ falan yok ortada.

Kıdemli Üye
    Nereden
    İstanbul....
    Alıntı civciv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bayramdan önce bikaç müşterimiz ve elemanlarından aldığımız ısrarcı telefonlardan sonra onları Bahçelievler/İŞKUR a yönlendirdik Gönderdiğimiz işçilere muhasebeciniz sizin kaydınızı oluşturmamış diyip tekrar üzerimize saldılar, 22.05. cuma günü şahsen gidip işçi gibi bide ben memura sorduğumda banada "muhasebeciniz sizin kaydınızı oluşturmamış" dedi... Bende Kendimi tanıtarak , Listelerin Çıktılarının Gösterip bulabildiğimiz bütün meal adreslerine takriben 10 kere meal attığımızı bitane bile geri dönüş olmadığını söyledim (Daha önce gittiğimden Ortalama 40/50 kişi çalışan kurumda sadece 4 personel vardı) memurda Bahçelievler İşkura toplamda 50.000 başvuru olduğunu , yeterli personel olmadığından Hafta sonları ve Bayramda çalışarak yetiştirmeye çalıştıklarının anlattı, Sonuç Diğer İşkur Şubelerinden Firma çalışanlarına tamamının ödemeleri yapıldı, Bahçelievler İşkur'dan Sıftah yok........
    Keşkem Herşey HAYAL olsa.........

Müdavim Üye
    Beyoğlu işkurdada sıkıntı var.İşveren 2 kere işkura gitti çok yoğun olduğunu söylemişler.Bir buçuk ayı geçti başvuruya cevap yok

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı derind Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bayramdan önce bikaç müşterimiz ve elemanlarından aldığımız ısrarcı telefonlardan sonra onları Bahçelievler/İŞKUR a yönlendirdik Gönderdiğimiz işçilere muhasebeciniz sizin kaydınızı oluşturmamış diyip tekrar üzerimize saldılar, 22.05. cuma günü şahsen gidip işçi gibi bide ben memura sorduğumda banada "muhasebeciniz sizin kaydınızı oluşturmamış" dedi... Bende Kendimi tanıtarak , Listelerin Çıktılarının Gösterip bulabildiğimiz bütün meal adreslerine takriben 10 kere meal attığımızı bitane bile geri dönüş olmadığını söyledim (Daha önce gittiğimden Ortalama 40/50 kişi çalışan kurumda sadece 4 personel vardı) memurda Bahçelievler İşkura toplamda 50.000 başvuru olduğunu , yeterli personel olmadığından Hafta sonları ve Bayramda çalışarak yetiştirmeye çalıştıklarının anlattı, Sonuç Diğer İşkur Şubelerinden Firma çalışanlarına tamamının ödemeleri yapıldı, Bahçelievler İşkur'dan Sıftah yok........
    Neden " muhasebeciniz kayıt oluşturmamış " diye üzerimize salıyorsunuz diye fırçalasaydın neden çekindin. Bu şekildeki davranışları kabullenirsek çok üzerimize gelirler

Yeni Üye
    merhabalar bir işletmemizde ayda 20 gün iş sözleşmesi ile çalışan personel için kısa çalışma ya başvurulmuş yeni haberimiz oldu
    kısa çalışma başlama tarihi 10.03.2020 bitişi 08.06.2020 olarak ayda 30 saat çalıştırılmayacak denmiş.
    personele mart ayında 10 gün , nisan ayında 20 gün ödeme çıkmış.
    nisan ayı bordrosunun nasıl yapılacak 30 gün eksik gösterip eksik gün kodu 27 mi seçilmeli yoksa ,8 gün normal gün kalan günler eksik mi olacak

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Arkadaşlar 24 hazirana kadar alacağımız ödeneği 1 haziran itibariyle sonlandırmak için ne yapacaz 3 tane lokantacı var 1 haziran işbaşı diycez exel listeyi atan memura mail mi atacaz dilekçe mi yazacaz ne yapacaz teşekkürler