Sayfa 29 Toplam 33 Sayfadan BirinciBirinci ... 192728293031 ... SonuncuSonuncu
Toplam 325 adet sonuctan sayfa basi 281 ile 290 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: işkur kısa çalışma ödeneği hakkında duyuru

Üye
    Alıntı osmansadi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Sila,

Maalesef İŞ-KUR "İŞVERENLER" bölümü içinden "Kısa Çalışma Ödeneği" ile ilgili tüm işlemleri kaldırmış... Kaldırılmadan önce aşağıda belirtilen raporları alıp; BORDROLARI ona göre tanzim ediyorduk...
    TÜRKİYE İŞ KURUMU 18 Mayıs 2020 Pazartesi

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ SONUÇ LİSTESİ

TCKIMLIKNO AD SOYAD ISYERIUNVAN BIRIM STATU DÖNEM YIL DÖNEM AY ÖDEME TÜRÜ ÖDEME GÜN ÖDEME MİKTAR GERÇEKLEŞME TARİH
    ………….. ………………. …………………. ………………… ..........ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ KÇÖ HAKETMİŞ 2020 4 NORMAL 12 647,44 22.04.2020 17:07:01

Yani; 2020-04.Ay Çalışmayan Gün 12 Ücret 647,44 TL. sı diye bir rapor alınıyordu. Biraz önce baktım, sistemden kaldırılmış.....

Hiç şaşırmıyoruz artık şimdi işin yoksa mükellefi arayıp personellerinin e devletlerinde kaç gün üzerinden yattığına dair bilgi al nasılsa alıştık boş işlerle uğraşmaya

Merak ettiğim şimdi biz 19 gün eksik gün 11 olarak mı yapacağız bordroları kendi hesabımıza göre yoksa işkurun 12 gününe denk getirip SSK gününü 18 gün olarak yapacağız.

Üye
    Nereden
    AĞRI
    Alıntı KADİRUCAR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç şaşırmıyoruz artık şimdi işin yoksa mükellefi arayıp personellerinin e devletlerinde kaç gün üzerinden yattığına dair bilgi al nasılsa alıştık boş işlerle uğraşmaya

Merak ettiğim şimdi biz 19 gün eksik gün 11 olarak mı yapacağız bordroları kendi hesabımıza göre yoksa işkurun 12 gününe denk getirip SSK gününü 18 gün olarak yapacağız.
    aynı soruyu bende arkadaşlara tekrar soruyorum işkura uyup 12 gün mü yapmalıyız yoksa 11 gün olarak mı eksik günü bildirmeliyiz. ben açıkçası işkura göre yaptım ama doğrusunu bilip ona göre düzeltme yapmak istiyorum süresi geçmeden

Üye
    evet aynı durum bizde de var 19 gün olarak bildirdik eksik günümüz 11 fakat işkur 12 gün yatırmış. neye göre yapmamız konusunda netlik yok

Müdavim Üye
    merhabalar

soyle bır ornek yapar ısek.

basvurur donemı 23 mart 31 mayıs olsun. bız mayıs bordrosunu konuslaım.

1- persoenl hafatada 2 gun*7,5=15 saat calısıyor

formul sumudur : 15/45*30= 10 gun sırket oder, 20 gun işkur oder (ay 31 cekıyor)

e bıldırge de personelın 10 gunu gozukur, eksık gun nedenı 18, eskısk gunu sayısı 20.

2- 1.ornektekı personelı basvuru anında ben 22,5 saat çalışırı gostermsıtım bu sorun olurmu?

3-basvurudakı saatlerden farklı saatlerde calıstırınca bıldırımını nasıl yapmalıyız?

tesekkurler

Üye
    Nereden
    AĞRI
    Alıntı ziyaretçi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet aynı durum bizde de var 19 gün olarak bildirdik eksik günümüz 11 fakat işkur 12 gün yatırmış. neye göre yapmamız konusunda netlik yok
    Bu durumu çözen arkadaşlarımızda yardım bekliyorum bende ona göre düzelteyim gerçekten kafa karşıklığından başka birşey değil benimkisi

Üye
    Alıntı ziyaretçi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı sorunu yaşayan tüm arkadaşlara.. İş kur ile yaptığım mesaj trafiğinden sonra haftalık 22.5 saat kısa çalışma ödeneği alan işçiler için Nisan ayında 1 günlük işkur hesaplaması ile 51TL yi işçilerin banka hesaplarından işkur posta çeki hesabına geri gönderdik. beyanımızı da 19+11 olarak yaptık. Yalnız işkur önce onaylı APHB yi istesi. İşkur postaçeki hesabı şehirden şehire değişiyor sanırım onun için bağlı olduğunuz işkur biriminden bilgi alın. Herkese iyi bayramlar.

Üye
    Nereden
    AĞRI
    Alıntı Altın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı sorunu yaşayan tüm arkadaşlara.. İş kur ile yaptığım mesaj trafiğinden sonra haftalık 22.5 saat kısa çalışma ödeneği alan işçiler için Nisan ayında 1 günlük işkur hesaplaması ile 51TL yi işçilerin banka hesaplarından işkur posta çeki hesabına geri gönderdik. beyanımızı da 19+11 olarak yaptık. Yalnız işkur önce onaylı APHB yi istesi. İşkur postaçeki hesabı şehirden şehire değişiyor sanırım onun için bağlı olduğunuz işkur biriminden bilgi alın. Herkese iyi bayramlar.
    Cevabınız için çok teşekkürler bende sizin gibi yapıp 11 gün eksik bildireceğim parayı da iade etmelerini sağlayacağım. iyi çalışmalar

Üye
    Nereden
    AĞRI
    Alıntı Altın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki işkur hesaplamalarında bir hata olduğunu kabul ediyor mu para yı iade ettiniz

Kıdemli Üye
    Alıntı jandarma45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar

soyle bır ornek yapar ısek.

basvurur donemı 23 mart 31 mayıs olsun. bız mayıs bordrosunu konuslaım.

1- persoenl hafatada 2 gun*7,5=15 saat calısıyor

formul sumudur : 15/45*30= 10 gun sırket oder, 20 gun işkur oder (ay 31 cekıyor)

e bıldırge de personelın 10 gunu gozukur, eksık gun nedenı 18, eskısk gunu sayısı 20.

2- 1.ornektekı personelı basvuru anında ben 22,5 saat çalışırı gostermsıtım bu sorun olurmu?

3-basvurudakı saatlerden farklı saatlerde calıstırınca bıldırımını nasıl yapmalıyız?

tesekkurler
    1-çalışma saatinizi azalamazsınız .yeni başvuru yapmaniz gerekiyor.
    2-15/45 olursa bile 11 gün işveren 20 gün işkur ödeme yapar.

Müdavim Üye
    Bu 12 gün 11 gün sorusunun net bir cevabı maalesef yok.Kurumlar arası sıkışıp kaldık.
    Biz işkur 12 gün ödediği için 12 gün eksik gösterdik.Sgknın bu konuda sıkıntı çıkaracağını zannetmiyorum.Çünkü bütün evraklarımızı işkura gönderdik.SGKnın elinde bizim nasıl bir başvuru yaptığımıza dair evrak yok.Olsa bile bu sebepten ceza kesileceğini zannetmiyorum.