Sayfa 24 Toplam 33 Sayfadan BirinciBirinci ... 142223242526 ... SonuncuSonuncu
Toplam 325 adet sonuctan sayfa basi 231 ile 240 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: işkur kısa çalışma ödeneği hakkında duyuru

Alıntı hadisat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayın mücahid bey evet sizin dediğiniz mantıksız değil diyorsunuzki tam çalışmayı düşürünce her kısmi çalışmaya dönüşsede KÇÖ ye başvuru var sadece ve bundan dolayı böyle oldu ve sadece 18 kodu yeterlidir diyorsunuz evet mantıklıdır ama ben olsam gene burda yukarda bahsettiğim gibi uygularım ve kod 27 olarak gösteririm ve kafamı rahatlatırım ve ama 18 kodu olursa sıkıntı olurmu derseniz olmayacağınıda düşünüyorum ama ortada bir eksik gün olarak kısmi istihdam koduda var ve mantığıda var ve bu yanlış hem KÇÖ hem kod 6 var ve neden 27 yi KÇÖ ve birden fazlayı seçmedin denebilir ve bundan dolayı kafam rahat etsin diye 27 kodu seçerim,kolay gelsin.
    Sayın Hadisat dediğinizi anladım, teşekkür ediyorum. Dediğiniz gibi işyerinde öteden beri kısmi süreli bir çalışma uygulanıyorsa bu durumda 27 kodu olabilir, zira kısmi süreli çalışma covid 19 sebebiyle ortaya çıkmış bir durum değil. Birden fazla durum söz konusu oluyor. Mesela bende şu tarz örnekler de oluyor. Transfer işi yapan firma, kış sezonunda işçileri puantaj usulüyle çalıştırıyor. Örneğin geçen sene nisan ayında 10 gün çalıştı ise işçi bu sene nisan ayında covid 19 dan dolayı da tabi 3 gün çalıştı. Ben işin aslı puantaj olduğu için 07 kodunu vermeyi düşünüyorum, ama diğer taraftan puantajın azalmasının da sebebi covid 19, bu durumda birden fazla seçeneği de gündeme geliyor sanki. Düşündüğümüz zaman tek başına 07 kodu da, 10 kodu da ve 12 kodu da verilebilir gibi geliyor bana. Bu arada bu işçiler için 17 nisan ve sonrası için ücretsiz izin desteğine başvurduğum için mecburen 29 kodunu vereceğim. Zira ilk 16 günlük dönemde 3 günlük çalışma oldu, eksik gün 14 değil toplamda 27 gün olacak. Bu örnek özelinde dediğim gibi 29 kodunu kullanacağım. Şayet işçiler için nakit desteğine başvurulmamış olsaydı 07,10,12 kodlarının her biri verilebilirdi diye düşünüyorum. Ama 10 kodu verilirse de 7 gün için yarım ücret ödeme olayı gündeme gelirdi. Dolayısıyla maalesef sorularımızın tek bir cevabı yok. Allah yardımcımız olsun.

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın mücahid bey sorularımızın çoğunun cevabı zaten yoktu sıkıntı idi şimdi 2 aydır tamda deli dumrula bağlandı cevap cevap cevap yok kurumlarda telefonlara çıkan yok yok yok daha ne diyeyim herkes kelin ilacı olsa başına çalar misalininde ötesine geçti haydi hayırlısı diyorum hep ve bu süreci en az hasarla atlatalım diyorum hem virüs açısından hemde mesleki açıdan,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Bugün başakşehir işkura gittim.Aldığım bilgi ''22 nisan başvurularını yapıyoruz.Başvuran her firma alacak merak etmeyin'' dediler.Başka bir bilgide istanbul/bahçelievler işkurun işleri çok yavaş yaptığı ve geri dönüşlerde çok sıkıntı yaşadıkları.Keza Başakşehir ve Bahçelievler işkur dışında diğer yapılan başvuruların ödemelerinin hepsi tamamlandı.
    Bu dünyanın sorunu fakirler doyduğunda değil, zenginler doyduğunda bitecek.

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Beyoğlunun % 60 duruyor

Kıdemli Üye
    merhaba, nisan ayında 22,5 saat olarak kçö başvuru yapılan işyerine işkur mayıs ayında 15 gün kçö verdi. Bu durumda işveren 15 gün mü yoksa 16 gün mü ücret ödemelidir?

Müdavim Üye
    Beyoğlu işkura bir tane başvurduğum mükellefim var.14 Nisan tarihinde başvuru yapmışız.Sürekli soruyor o da haklı olarak durumu.En son işkura gidip sorun dedim.Aldığı cevap daha 14 Nisan tarihine kadar gelmedik,yoğunluk çok fazla.!

Yeni Üye
    Merhaba herkese kolay gelsin başvurmuş oluğumuz ve henüz geri dönüş yapılmamış kısa çalışma ödeneği için başvuruyu iptal edip nakdi ücret desteği başvurusu yapabilirmiyiz.Eğer kısa çalışma başvursu iptali mümkünse ne gibi bi yol izlemeliyiz.

Üye
    Sayın Üstadlar kısa çalışma ödeneğinin sonucunu nereden sorgulayabiliriz? Mail ve telefonlara cevap vermiyorlar.

Üye
    8 Nisanda olan başvurumuza bugün cevap geldi, gece gündüz çalışıyoruz diyorlar

Kıdemli Üye
    Alıntı gunduze Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pendik işkur 17 nisanda gönderdiğim evraklara 23 nisanda güncel listeyi isteyip 11 mayıs tarihinde siz sancaktepe işkura verecektiniz kabul olmadı diye mail göndermiş. firma pendik işkura kayıtlı
    beyoğlu ve şişlide aynı durumda olan firmalarımız var. hangi ilçe olduğu önemlimi. şişli beyoğlu bölgesinde olana olumlu dönüş yaptı. pendik sancaktepeyi kabul etmedi.