Sayfa 21 Toplam 33 Sayfadan BirinciBirinci ... 11192021222331 ... SonuncuSonuncu
Toplam 325 adet sonuctan sayfa basi 201 ile 210 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: işkur kısa çalışma ödeneği hakkında duyuru

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir
    İşkur mail ile dönüyordu ama artık işkur işveren sisteminden girdiğinizde onaylandı ise girişte ana sayfada rapor ekranı geliyor
    SUREYYA

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Birde ben şunu merak ettim
    adamlar mart ortasında haziran sonuna kadar 30 gün izinli. Mesela kendisi ve ya hamile eşi sağlıktan faydalanmaya devam edebilecek mi?

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir
    Sağlık primleri yatacağına göre işkurdan yararlanacak demek ki , diğer ücretsiz izinler de bildirgede bildiriyoruz çıkış yapmıyoruz yararlanırlar
    SUREYYA

Üye
    merhabalar,
    Kısmı çalışan bir şirketimiz var personel 2 grup bir grup 3 bir grup diğer 3 gün geliyor.
    bu kısmı ödemede işkurun ödeyeceği paradan emekli çalışanlar yararlanamıyor mu ?

Müdavim Üye
    27103 nolu teşvikten yararlanan işçi kısa çalışmadan yararlanamaz mı?Firmada diğer normal sgklılar almış sadece 27103lü arkadaş alamamış.

Müdavim Üye
    Nereden
    GAZİANTEP
    Yararlanır. Diğer şartları tutmamıştır muhtemelen...

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Personelin kanun numarası ile veya teşviklerle alakalı bir durum söz konusu değildir. Çünkü personelin hizmet dökümünde ssk gün ve PEK degerleri farklılık gözetmez. Şartlara bağlı taşıyıp taşımadığı ile ilgilidir büyük ihtimal.
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Müdavim Üye
    E-devlet şifresinden bakıyorum çalışanın şartları da sağlıyor mail atacağım işkura cevaplar için sağolun

Müdavim Üye
    kçö de işyeri kapalı diye başvuru yapmıştık onaylandı, önümüzdeki hafta işyerini patron açacak ama elemanlar işe gelmeyecek, bu durumda kçö iptal ettirip nakit ücret desteğine mi başvurmak gerekiyor yoksa eleman iş başı yapana kadar devam edecek mi kısa çalışma ödenekleri?

ayrıca berberler vs önümüzdeki hafta çalışmaya başlayacak, bunlar içinde kçö den vaz geçmek için dilekçe vermek gerekecek mi?

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Alıntı yhesap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kçö de işyeri kapalı diye başvuru yapmıştık onaylandı, önümüzdeki hafta işyerini patron açacak ama elemanlar işe gelmeyecek, bu durumda kçö iptal ettirip nakit ücret desteğine mi başvurmak gerekiyor yoksa eleman iş başı yapana kadar devam edecek mi kısa çalışma ödenekleri?

ayrıca berberler vs önümüzdeki hafta çalışmaya başlayacak, bunlar içinde kçö den vaz geçmek için dilekçe vermek gerekecek mi?

Kısa Çalışmanın Erken Sona Ermesi
    İşverenin, kısa çalışma uygulaması devam ederken, normal faaliyetine başlamaya karar vermesi halinde durumu Kurum birimine, varsa toplu iş sözleşmesi tarafı işçi sendikasına ve işçilere altı işgünü önce yazılı olarak bildirmesi zorunludur.

Bildirimde belirtilen tarih itibariyle kısa çalışma sona erer. Geç bildirimlere ilişkin oluşan yersiz ödemeler yasal faizi ile birlikte işverenden tahsil edilir.
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!