Sayfa 25 Toplam 33 Sayfadan BirinciBirinci ... 152324252627 ... SonuncuSonuncu
Toplam 325 adet sonuctan sayfa basi 241 ile 250 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: işkur kısa çalışma ödeneği hakkında duyuru

Müdavim Üye
    Alıntı kea44 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Üstadlar kısa çalışma ödeneğinin sonucunu nereden sorgulayabiliriz? Mail ve telefonlara cevap vermiyorlar.
    İşkur internet şubesinden işveren girişi yaparak kontrol edebilrisiniz

Üye
    Alıntı kea44 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Üstadlar kısa çalışma ödeneğinin sonucunu nereden sorgulayabiliriz? Mail ve telefonlara cevap vermiyorlar.
    İşkur E-Şube'ye işveren girişi yaparak sorgulama yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra, ana ekranda bulunan "Kısa Çalışma Ödeneği Sonuç Bilgisi Raporu" yazısına basarsanız sonuç raporu iner. KÇÖ hakeden ve haketmeyen personel listesini burada görebilirsiniz. Eğer olumlu sonuçlandıysa, bu yazının altındaki "Kısa Çalışma Ödeneği Gerçekleşen Ödeme Raporu" ile de personele kaç gün, ne kadar ödeme yapıldığına dair excel listesi inecektir.

E-Şube'ye girebilmek için de firmaya yetkili tanımlaması yapmanız gerekiyor. İşverenin işkur kaydı yoksa; iş arayan olarak kayıt yapın. İş arayan olarak giriş yaptıktan sonra, yukarıda bulunan Online İşlemler > İşveren > İşveren Yetkili Tanımlama menülerini takip edin. Çıkan ekranda SGK no veya vergi kimlik numarası ile firma sorgulama yapın ve işvereni yetkili olarak tanımlayın.

Daha önce yetkili tanımlanması yapılmış ise uyarı verecektir. Bu kişinin bilgilerine ulaşamıyorsanız, İşverenin İş arayan kaydını yaptıktan sonra gerekli bilgileri bağlı olduğunuz İşkur birimine mail atarsanız onlar sizin yerinize firmaya yetkili tanımlamasını yapıyor.

Yeni Üye
    Kçö alan işçiye, işverenin kçö ile maaşı aradındaki farkı verebilme şansı var mı?

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    İkramiye gibi verilebilir diye bir görüş vardı arkadaşlar arasında.

Kıdemli Üye
    Alıntı kadirdiloglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba, nisan ayında 22,5 saat olarak kçö başvuru yapılan işyerine işkur mayıs ayında 15 gün kçö verdi. Bu durumda işveren 15 gün mü yoksa 16 gün mü ücret ödemelidir?
    bilgisi olan var mı?

Müdavim Üye
    Mayıs ayı için 16 gün prim 15 gün eksik gün bildirin

Kıdemli Üye
    Alıntı yildizomer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mayıs ayı için 16 gün prim 15 gün eksik gün bildirin
    kimileri 15 - 15 bildirin diyorlar.

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    İşyerinin kapalı olması veya az çalışması veya emeki işçilerin sözleşmelerinin devam ettiği gibi durumlarda KÇÖ ödeneğinden veya ücretsiz izin ödeneğinden faydalanamayanlara işveren dilerse bir çalışma karşılığı olmadan sosyal yardım amacıyla işçinin eksik kalan ücretini ödeyebilir. Yani KÇÖ 15 gün ise işverende 15 günlük ücret ve prim yatırabilir. Aynı şekilde KÇÖ alamayan emekli işçi için 30 günlük ücret ve prim yatırabilir. Burada işçi çalışmadı nasıl prim ödenir gibi bir tartışma söz konusudur ama bana göre yersizdir. Çünkü aynı şekilde istirahatli işçi için nasıl ki " istirahat süresinde çalışmamıştır " tıklamasıyla 30 günlük prim ödeyebiliyorsak burada da prim ödeyebiliriz. Sadece bordroya bir not düşmek yeterlidir.

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    hepsi 0(sıfır) olunca 27103 sayılı kanun olanı kabul etmiyor. 5510 yaptım yolladım 27103 olanı. temmuzda ne olacak 27103 lünün işi bittimi şimdi.
    Kendini Bil Kendini

Müdavim Üye
    Alıntı gunduzmuhasebe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hepsi 0(sıfır) olunca 27103 sayılı kanun olanı kabul etmiyor. 5510 yaptım yolladım 27103 olanı. temmuzda ne olacak 27103 lünün işi bittimi şimdi.
    üstad dbs'ye nasıl işlediniz? 0.00 kabul etmiyor