Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 27 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Corona - 65 yaşını aşan mali müşavirlerde çalışmak zorunda

Müdavim Üye
    Rahmetli Ecevit Ağustos 1999 depreminde tüm beyanname, formları, sgk vb tüm işlemleri 31.05.2001 tarihine kadar 19 ay ertelemişti.

Müdavim Üye
    Noterlere de 1 gün çalışma, 1 gün çalışmama geldi.
    tek sayılı noterler 1 gün, çift sayılı noterler diğer gün çalışacakmış

Üye
    Nereden
    Aydın
    arkadaşlar mücbir sebep çıkarmaya çalışıyormuş TÜRMOB. sabahtır polisler ayrı belediye ayrı camilerden ayrı anons yapılıyor dışarı çıkmayın diye. peki bizler hala ofislerdeyiz. evraklar geliyor mükellefler geliyor biz ne olacağız. ben mücbir sebep falan istemiyorum. herşeyden önce SMMM olarak insanca muamele ve tüm bildirimlerin ertelenmesini istiyorum ama sayın Maliye Bakanı bizleri riskli grupta görmüyor çünkü bizler her şeyi dijital ortamda yapıyoruz güya. ne acıdır ki Türmob dahil odalarımız ve ilgili bakanlıklar bizleri hiç düşünmüyor umurlarında da değiliz. Allah yardımcımız olsun.

Müdavim Üye
    Alıntı Gürbüz AÇIKBAŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eee, çözümü varsa, ne istiyoruz peki?

Sorunuza gelince, şunu yazmam icap ediyor.
    Virüs gündemde olmasaydı, Adam ile işi nasıl çözecektiyseniz, ondan farklı bir şey yok ortada.
    virüs gündemde olmasaydı, mükellef işyerinde olacaktı veya çalışanı
    adam kıraathane ve kanunen kapalı olmak zorunda ve adam memlektinde

bir sonraki cevabın, o zaman işyerinin anahtarından sana da çektirseymiş demenden korkuyorum hocam

Müdavim Üye
    Nereden
    muh.md.yrd.
    Forumdaşlarım, devletin yapması gereken tek şey 15 gün sokağa çıkma yasağı ilan edip, herkesi testen geçirmek. İki haftada ekonominin kaybedeceği zararı, salgın bu şekilde devam ederse Türkiye kat kat fazlasını kaybedecek.

Müdavim Üye
    Ben şahsen kronik hastayım. Bir virüs kapınca yaşama şansım 1000/1 bile değil. Kendim hastalıklardan biraz çektiğim için konuya vakıfım. Bu corona hakkında bilgi vermek istiyorum. Herkes ne ile karşılacağını bilir ise durumun vahamiyetini daha iyi anlayabilir. Biliyorsunuz 18 yaşında bir kişi de vefat etti.

Hastalık genel olarak, burun akıntısı, öksürük, boğaz ağrısı, yutkunma zorluğu, mide bulantısı, ishal, yorgunluk, yüksek ateş, eklem ağrısı ve solunum yetmezliği olarak gidiyor. Hastalığın 8.nci gününde dayanılmaz bir eklem ağrıları, çok yüksek ateş, 40-42 derece civarında iğne, soğuk su tedavilerine rağmen kolay kolay inmiyor. Solunum yetmezliği boğulma eşliğinde affedersiniz birkaç gün bağırarak inleyerek, işkence çekerek ölüyorsunuz. Vakalar ve ölümler yükselirse doktorlar başınıza gelecek. Sizin duymayacağınız şekilde bu genç kurtulabilir buna tedavi uygulayın. Bunun yaşı 45 ve üstü bunu kurtaramayız. Buna tedavi uygulamayın ağrılarını dindirmek için atlara vurulan 1000 'lik bir morfin vurun. Kaderine terkedin diyecekler. Hasta sayısı arttıkça, İtalya gibi ölüme terkedileceklerin yaş ortalaması 40'a kadar inecek. Allah korusun. Allah hayırlı ölümler versin. Şahsen ben bu acıları yaşadığım için gözüme uyku girmiyor.

Doktorlar bunu biliyor. Bunu İtalya, İspanya, İran vb ülkeler uyguluyor. Üzülerek söylüyorum kimse başına geleceklerden haberdar değil. Bu işin şakası yok. Bu nedenlerden ötürü bence muhasebeciler başta olmak üzere, birçok sektörde ertelemeler olmalıdır. Durum ciddi ve vahim. Yakalanmadan kul hakkı borcu, veya kalbini kırdığımız insanlar ile helalleşelim.

Müdavim Üye
    Müşterimizi karantinaya almışlar subat ayı evraklarını almamıştık, almayacağız gelmeyin zaten diyor kapatmış , şimdi maliye bakanlığı neden uzatmıyor anlamadım canlı canlı yaşıyoruz işte.